обезболяващите - има ли ефект от тях

  • 392
  • 4
  •   1
Отговори
Момичета здраейте, искам да попитам тези, които имат опит с обезболяващите / не упоиките/ по време на рагдането, които слагат има ли ефект от тях и какви са?
Поздрави

# 1
  • Мнения: 1 041
Слагаха ми бусколизин венозно, но бързо след това родих и не съм сигурна в каква степен ми помогна.

# 2
  • Мнения: 33
Ами след раждането доктора каза,че ме е "дрогирал" от обезболяващи/не знам какво ми вливаха през абоката/,даже акушерките се шегуваха че искал да ме трови,но честно да си кажа болеше доста.Та в този ред на мисли май няма много,много ефект,но аз пък нямам и база за сравнение с раждане без обезболяващи.Поинтересувай се за епидурална упойка,защото мамите раждали с такива много я"хвалят".Леко и безболезнено раждане ти желая каквото и да избереш.

# 3
  • Мнения: 251
Абсолютно НЕ помагат.Безсмислени са. На чен ми биха диазепам, за да спя.От него се дрогирах.През цялото време чувствах пронизващата болка, но не можех да реагирам, т.к. от диазепама не можех да се контролирам.Не можех да се завъртя, не можех да се свия.Имам една приятелка, която го е изпитвала същото.Каза ,че от него цялата стая и се е въртяла, но е усещала ясно силната болка, че й е било по-лошо. НЕ давай да ти бият диазепам, а другите - те така или иначе ще ти ги бият, но каква полза...........

# 4
  • Мнения: 2 531
Да , има но зависи какво ти слагат! Първото ми ражадне протече така, незнам какви  коктейли ми слагаха, накрая с фентанил ме обезболяваха, нямам лоши спомени ...
второто беше с епидурал - друга работа си е Laughing ако имаш възможност избери това!

Общи условия

Активация на акаунт