каква салатка?

  • 2 077
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета,

съпругът ми и дъщеря ми са именници и на Коледа ще посрещаме много гости в къщи.Казвам "много",защото само родителите,брат му и сестра ми сме 10 души+ кумовете  и някои приятели и станахме "много", и така ми се иска да изненадам всички с някакви по различни салати.

Помагайте.....

# 1
  • Мнения: 167
Цитат на: Anni
Здравейте майчета,

съпругът ми и дъщеря ми са именници и на Коледа ще посрещаме много гости в къщи.Казвам "много",защото само родителите,брат му и сестра ми сме 10 души+ кумовете  и някои приятели и станахме "много", и така ми се иска да изненадам всички с някакви по различни салати.

Помагайте.....

 :ЕТО ЕДНА,КОЯТО НАУЧИХ В ИСПАНИЯ!МНОГО Е ВКУСНА!

СВАРЯВАШ 7-8 ЯЙЦА.НАРЯЗВАШ ГИ НА ФИЛЛИЙКИ В ПОДХОДЯЩ СЪД.ОТДЕЛНО СИ ПРАВИШ СОС ОТ ЕДНА КОФИЧКА КИСЕЛО МЛЯКО,3-4 ЛЪЖИЦИ МАЙОНЕЗА,КРЕМА СИРЕМЕ -ПО-ЖЕЛАНИЕ,ЧУКАН ЧЕСЪН,СОЛ И МАГДАНОЗ.СЪС СМЕСТТА ЗАЛИВАШ ЯЙЦАТА И ТОВА Е!
СЕРВИРАШ САЛАТАТА ОХЛАДЕНА!
-P

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 995
Незнам дали това е по-различно но ето моята рецепта:
Сваряваш картофи /необелени/, белиш и оставяш идеално да изстинат за да може като се стържат да стоят като фиденца. Сваряваш и 3-4 яйца.
Забъркваш си 1 кофичка кис. мляко с 1 пакетче майонеза слагаш сол и каквито подправки обичате.
Вземаш голяма купа и започваш да стържеш ред картофи/на ситното ренде/, ред яйца/и белтъка и жълтък/, ред сирене и заливаш от сместа /мляко +майонеза/ и така до където стигнат продуктите. Слага се в хлдилника за 1-2 часа.
Чудна салата и за вино и за ракия.
 eat Drunk
 Да ви е сладко!

# 3
  • Мнения: 1 512
Можеш да намериш страхотни рецепти ето тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7367

# 4
Абе Бижу беше пуснала една "Новогодишна салата" и не мога да я намеря. Търсачката нещо се е....ва с мене Embarassed  Simple Smile

Иначе мога да ти дам и двата вида салати, които винаги правя като имаме много гости (има една българка дето ми ги обожава и най-обичам нея да гледам как им се "любува" Wink )

Салата от зеле

Една зелка (настъргана)
2-3 моркова (настъргани)
грозде (нарязано на половинки - желателно е да е без семе)
1-2 пилешки гърдички (предварително сварени и нарязани на кубчета))

Всичко това го обърквам със салатен крем (ако няма такъв, става и майонеза)

Другата ми салата я сервирам обикновенно в нарязан и издълбан ананас

1кг картофи (сварени и нарязани на кубчета)
1-2 пилешки гърдички (сварени и нарязани на кубчета)
200 гр . пушено месо (свинско или шунка, нарязано също на кубчета )
150 гр сладка царевица
150 гр кисели краставички (нарязани на кубчета)

Всичко това разбъркано с една кутийка Крема сирене ("Филаделфия") и майонеза.
Може и направо да се яде, може и в анананаса да се сервира. Когато я сервирам в ананаса в чинийката слагам и изрезките от самият ананан и по някога за украса и няколко ягоди.
Нещо от този сорт се получава

# 5
Цитат на: Honda
Абе Бижу беше пуснала една "Новогодишна салата" и не мога да я намеря. Търсачката нещо се е....ва с мене Embarassed  Simple Smile

...

Уф, намерих я Grinning

# 6
  • Мнения: 3 550
За много гости правя една салатка от макарони, защото е евтина и не иска много врътня:

- 1 пакет макарони се сваряват
- кис.краставички и маслини се нарязват на парченца
- царевица от консерва
Всичко се обърква и се добавя олио. Става бързо, изглежда красива, евтина е и е вкусна.

Друг вариант е салата от фиде, която пък е съвсем евтина, така че става за купища гости. Приготвя се супер бързо, просто между другото, само дето изглежда някак "постна".

- 1 пакет фиде се сварява. Изцежда се, добавят се малко олио, сол, чер пипер и лимонтозу на вкус.

Успех и весели празници!

# 7
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Салата с  макарони-спирали като на steisi , но добавям и една консерва риба тон. Всеки си гарнира и със соев сос - по желание

# 8
  • Мнения: 2 000
Ето и от мен една салатка, която ми е любима.
1 зелка се настъргва на едрото ренде, 3 моркова се настъргват на дребното ренде, 3 печени чушки се нарязват на парченца. Всичко се разбърква и се залива с дресинга, който се приготвя от 1 опаковка(200гр) майонеза, 6 суп.л. кисело мляко, сол, копър, риган и черен пипер.

Общи условия

Активация на акаунт