Utrogestan в 13 г.с ДА или НЕ?

  • 723
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, майчета!

На една познато майче са й дали да пие Utrogestan, а тя е вече в 13 г.с. Дали са й го профилактично за разширена шийка на матката. Тя се чуди  Confused дали да го пие, тъй като е прочела, че е противопоказно за периода след 12 г.с.

Препоръчайте ми някой лекар, с когото може да се консултира  Laughing

Мерси  Grinning Grinning Grinning

# 1
  • Мнения: 4 324
Лично аз не съм чувала Утрогестана да се приема за разширение на маточната шийка. Да, в листовката пише да се приема до 12 г.с., но тук съм чела за доста лекари които го изписват и след това. На нейно място бих потърсила второ мнение. За кой град става въпрос и има ли някакви проблеми с бременността твоята приятелка?

Утрогестана е хормона прогестерон и по принцип се изписва за подпомагане „работата” на маточната лигавица. В случаи на кървене, също съм срещала да се приема.

На мен ми беше назначен Утрогестан до 12 г.с.

# 2
  • Мнения: 13
Става въпрос за гр.София

Тя няма кървене или други проблеми

# 3
  • Мнения: 2 019
аз го пих до 16гс

# 4
  • Мнения: 654
Аз го прилагах до началото на 5- ти месец по изрично настояване на моя гинеколог (д-р Михайлов, от бившата 3-та градска болница), който ми го предписа още като си направих теста, само защото трудно забременях. След втория месец остана по 1 хапче на ден и така до 19-та ( Shocked)седмица, защото междувременно ми се появи и едно кървене веднъж в месеца.Иначе докторът искаше да го спре и по-рано.Ако твоята приятелка иска да отиде при него за консултация, той е на работа понеделник, сряда и петък след 13  докъм 16 часа, а вторник и четвъртък- от 8-12. Пожелавам й много късмет.Ако продължи да го ползва, пиши ми на лични да й подаря 1 блистер Utrogestan, без 1 хапче, че ми остана.

Общи условия

Активация на акаунт