Спешно питане към мамите-фармацевти или лекари

  • 3 631
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте.
Поради проблем днес ми изписаха да пия антибиотик Родожил (Rodogyl).
В листовката обаче пише, че при кърмене не се препоръчва употребата на този нтибиотик...

В същото време и Никола е болен, и от вчера му давам антибиотик Клацид...

Някоя от вас знае ли нещо за Родожил, дали мога да го пия?
Или пък има ли друг антибиотик, който да е аналог на Родожил, но не преминава с кърмата?
И дали има опасност от взаимодействие с антибиотика на малкия?

А пък аз без антибиотик няма да се оправя, май...
Ане искам да отбивам по такъв повод.

Моля ви за съвет
Благодаря и с поздрави

# 1
  • Мнения: 6 243
Цитат
Possible cause of diarrhea and secondary lactose intolerance in nursing infants.
If the stat dose of 2 gm, is used, breast feeding can be delayed for 12-24 hrs.
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=1568&TradeNam … &TradeId=3714

коментари - от някой лекар или фармацевт. Аз толкова разбирам.

# 2
  • София
  • Мнения: 830
Ето ти още един сайт
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

# 3
  • София
  • Мнения: 2 896
Не съм нито лекар, нито фармацевт - но в линка, койте е дала Сладка Хапка, пише че лекарството е комбинация от 2 широкоспектърни антибиотика, Spiramycin and Metronidazole, което ме навява на мисълта, че лекарят, който ти го е изписал може да помисли за някакъв заместител, с който да няма рискове при кърменето.

# 4
  • Мнения: 1 547
Не съм лекар, нито фармацевт, но предполагам, че с Родожила лекуваш зъби. Мисля, че няма аналог, но определено говори поне с още един лекар или педиатър.

# 5
  • Мнения: 599
По принцип можеш да го пиеш по време на кърмене, защото съдържа спирамицин и метронидазол, които са съвместими с кърменето според това и това. Проблемът е, че спирамицин и кларитромицин (Клацид) - това, което пие детето, са от една група - макролиди. Не се знае в какъв процент преминава в кърмата, но се екскретира в бактериостатични дози.

Може би трябва да попиташ стоматолога си за алтернативи, всъщност за какво е изписан точно? Детето от колко време е на Клацид?

Аз имах стоматологичен проблем, младата стоматоложка в кабинета искаше да пия антибиотик, а по-възрастната ми сложи дренаж и каза да дъвча дъвка Simple Smile Така че обсъдете отново и доколко е наложително, ако да - алтернативи и т.н.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт