спи неспокойно

  • 579
  • 13
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 756
привет на всички Hug
нуждая се от съвет или мнение....бебето ни е на 6м...от около 10ина дена започна да спи много неспокойно нощем....буди се през час, върти се много, имам чувството, че не може да заспи дълбоко както преди...
от около месец се научи да се завърта по корем, но все още не може да се врйща по гръб...и нощем като се обърне се събужда и започва да плаче защото не може да се завърти...много рядко остава да спи така върху корема...а иначе заспива настрани, почти по коремче..
а и не знам дали е важно, но вече имаме 2 зъба които обаче са напълно пробили и сега ги чакаме само да `израстат` докрай...

# 1
  • София
  • Мнения: 272
Moiata kukli4ka ima su6tia problem,no az mislia,4e ot zubkite (nie niamame o6te  zub4e)!Ina4e se vru6ta obratno po grub,no puk si zakle6tva krak ili ruka mejdu legloto i matraka. Tazi ve4er ne izdurjahme i kum 01h q vzehme mejdu nas s muja mi i spa neprobudno do sutrinta.

# 2
  • София
  • Мнения: 272
O,zabravih! 4estit mese4nik!  Grinning

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 898
Нормално, щом са започнали да пробиват зъбките и децата стават неспокойни
 / повечето/. Подготви се с голямо търпение, че моята дъщеря до 2г. никога не е спала непробудно.
Първо са коликите, после зъбките и така докато порастнат.
Не е лесно да си майка, но пък е такава радост  Hug.

# 4
  • Мнения: 2 126
Оххх и при нас проблемът е същият,обаче тя откакто се е родила през ноща е на режим както и през деня.Напоследък обаче е мнооооого неспокойна и аз също мисля че е от зъбите.Сложа ли я на гърда се унася и заспива до след около час два ooooh!
Както е казала НелиСА:"Не е лесно да си майка,но пък каква е радост"

# 5
  • Мнения: 1 313
По всяка вероятност е от зъбите,но все пак трябва да е на тихо и спокойно място и температурата в стаята да е нормална

# 6
  • Мнения: 3 929
И ние бяхме така. Не знам на какво се дължи. Почти всеки казва, че е от зъбите, но не съм сигурна. Въпреки това не се притеснявам. Знам, че има периоди от растежа на детето, които са специфично с нещо и просто ще отминат с времето. Може да е от това, че още не може да сменя позите само, и нашият беше така, но отмина. По принцип детето се буди, когато преминава през отделните фази на съня. Трудно се минава от фазата на лек към дълбок сън поради все още слабата нервна система. И наистина е така.  Синът ми влезе ли във фазата на дълбок сън, никакъв шум не го смущава, спи като къпан. Но тръгне ли да минава в по-леката фаза, започва да се върти, сумти, мята ръчички и се буди от най-лекия шум.

# 7
  • Мнения: 489
При нас обикновено се дължи на зъбките, а през лятото на жегите. На нас ни растът от 5-тия месец, преди това имаше колики. Сега 4акаме последните 4-ри. Дано скоро да успея и аз да поспя. Въоръжи се с търпение.

# 8
  • Мнения: 6 164
И на мен ми прилича на зъбки. Thinking

# 9
  • Мнения: 1 041
Явно вече я мъчат следващинте две зъбчета! И Ицо се будеше на всеки час до пробиване на кучешките зъби. После имаше един период от 2 месеца, в който започна да се събужда само по 2-3 пъти. Сега на дневен ред са предпоследните 2 кътника и ужасно го мъчат. И през деня и през нощта става с рев. 

# 10
  • Мнения: 3 478
Ние още нямаме зъби, но вече повече от месец малката спи много неспокойно. Буди се нон стоп и е някак нервна, незнам на какво се дължи, не напипвам зъби.

# 11
  • софия
  • Мнения: 756
благодаря ви за отговорите...явно е някаква комбинация от растящи зъбки и криза на растежа  а на всичко отгоре имаме и ужасни газове...
единственото което ме притеснява повече е, че последните дни не качваме на кг...дори сме спаднали...възможно ли е да е от зъбите пак... незнам...иначе си ядем нормално

# 12
И ние бяхме така. Не знам на какво се дължи. Почти всеки казва, че е от зъбите, но не съм сигурна. Въпреки това не се притеснявам. Знам, че има периоди от растежа на детето, които са специфично с нещо и просто ще отминат с времето. Може да е от това, че още не може да сменя позите само, и нашият беше така, но отмина. По принцип детето се буди, когато преминава през отделните фази на съня. Трудно се минава от фазата на лек към дълбок сън поради все още слабата нервна система. И наистина е така.  Синът ми влезе ли във фазата на дълбок сън, никакъв шум не го смущава, спи като къпан. Но тръгне ли да минава в по-леката фаза, започва да се върти, сумти, мята ръчички и се буди от най-лекия шум.
И ние сме така, само дето сега ни мъчи и хрема.... Абе, няма сън за майките и това си е!  Crazy Прегръдки на всички и дано скоро да спим по-добре.  Hug

# 13
  • Мнения: 1 147
И при нас положението е същото, само дето нямаме зъбчета ... преди спеше по цяла нощ непробудно, а сега се върти като пумпал и се буди по 2-3 пъти на нощ. Хубавото засега е, че като му дам да папа се унася и заспива и така 2-3 часа и пак се завърта по корем, забива нос в матрака, след малко надига глава и се чуди какво става Tired

Общи условия

Активация на акаунт