не иска мляко

  • 374
  • 5
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
до 6,5 месеца бебка беше на кърма, изкара един вирус и отказа да суче. Започнах да я храня с АМ- първо Нан, не го пиеше с много кеф, започнах Нутрилон и около месец всичко беше ОК- сутрин и вечер по едно шише, за около 5 минути . Вчера сутринта изпи половината и отказа, вечерта доста се "молихме" за 2/3 от дозата, тази сутрин изобщо не искаше. Не знам млякото ли е проблема, шишето ли...здрава е, пюрета и каша яде нормално.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 404
И моето бебе отказа вечерното мляко около 8-мия месец. Какво ли не пробвах, слагах бисквитка, каша ... но не го иска. Предлагах и по друго време през деня, пак не. Опитах да давам с лъжица  #Crazy, защото всички останало си го хапва с лъжицата с апетит, но и това не помогна. Дори и да е яла за последно в 5 часа следобед, заспива гладна, но мляко не ще и не ще. Колко мляко изхвърлих само аз си знам. Явно идва момент, при всяко бебе по различно време (но като цяло след 6-тия месец), когато отказват млякото. Сега мляко пием само в просъница в 5 сутринта.
Дано при вас някой от горните начини да подейства и пак да пропие мляко бебчето ти.

# 2
  • Мнения: 137
И при нас е същото положение. На 6м и половина е и сега се захранваме. Откакто опита да яде с лъжица други храни отказва млякото. Дайте идея какво да правя? Засега пием мляко 3 пъти на ден, а той изпива 140 гр. на ядене и дотам...

# 3
  • Мнения: 520
Бих посъветвала да смените бибероните или шишетата изобщо. А ако и това не подейства... знам , че много са противоречиви мненията за киселото мляко, но моята голяма дъщеря на около 7 месеца отказа АМ и аз го замених с кисело. Пи го всяка вечер до 3 годишна.

# 4
  • Мнения: 1 448
Пробвай да й смениш биберона, може да се е износил   Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 7 020
Синът ми отказа АМ на 6.5 м., сменях млека, шишета, биберони - нищо. Започнах да слагам АМ в пюретата, кашите (независимо, че купувах само млечни каши-вместо с вода я правя с АМ), кус-кус - във всичко, в което може да се сложи АМ и така и до днес.

Общи условия

Активация на акаунт