НИСЪК ХЕМОГЛОБИН

  • 4 522
  • 19
  •   1
Отговори
НИСЪК ХЕМОГЛОБИН ОТ НОРМАЛНО 120 МОЯ Е 117 КАКВО ДА ПИЯ ИЛИ НЯКОЯ ДИЕТА  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 030
Според  мен не може да се каже, че е много нисък. Можеш да наблегнеш на храни, богати на желязо.

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 844
Е чак пък нисък, аз пролетта бях с 96, а има и жени с по -нисък.

Вземи си комбинирани витамини и хапвай червено месо.

Забравих - ако си бременна, лекаря ти ще прецени как да процедирате, не си вземай лекарства без предписание.

# 3
  • Мнения: 1 409
Здравей,
не мисля,че хемоглобина ти е толкова нисък.Няма място за притеснение,поне за сега.Но ти препоръчвам да го следиш често,за успокоение.Наблегни на храни съдържащи желязо,както те е посъветвала и mousy и всичко ще е наред

# 4
  • Мнения: 408
Като бях бременна хемоглобинът ми беше 104. Цял месец пих Малтофер. Резултатът-106 и раздразнен стомах Sick

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравей,
ОТ както съм родена все съм с нисък хемоглобин 80-90. И нямам проблеми. Ако искаш да си повишиш хемоглобина яж супа от коприва, спанак /това се сещам,което съдържа желязо Embarassed/. Надявам се да съм ти помогнала.
А и друго се сетих, можеш да пиеш сока от варената коприва като вода, не е много приятен но пък действа безотказно.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не се тъпчи с лекарства  Stop Хгб ти е идеален  Peace

# 7
  • Мнения: 245
като бях бременна Хб ми беше около 80. лежах за задържане и ми даваха Малтофер. беше ми гаден и го смених с Феро фолгама. нормално е в края на бременността бебето да придърпва повече желязо. има и един възстановителен период. при мен беше 2 седмици след раждането. при всеки е различно, но все пак се консултирай с лекар, за да не остане трайно

# 8
  • Мнения: 2 100
Не се тъпчи с лекарства  Stop Хгб ти е идеален  Peace
Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 486
Когато бях бременна, хемоглобина ми беше 104. Изписаха ми да пия "ФЕРОГРАДОМЕД" и витамин С. За 2 седмици ми стана на 118.

# 10
  • Мнения: 795
Моя е 105  и ми предписаха Малтофер. В 9-ти мес. съм, 117 ми беше в 7-мия и тогава ми казаха, че е добре, да не пия нищо, така че не се притеснявай и наблегни на "железните" храни - червено вино, шоколад, орехи,цвекло, спанак, червено месо...

# 11
  • софия
  • Мнения: 555
Нищо му няма на хемоглобина ти, ако останалите показатели за еритроцитите са наред няма какво да се притесняваш.
Но внимавай с допълнителния прием на желязо - той е противопоказен при таласемията, а за нейното диагностициране са нужни консултация с хематолог и други изследвания.

# 12
  • Мнения: 46 436
Нищо му няма на Хемоглобина ти  Grinning

# 13
  • Мнения: 625
И аз като бременна пиех Ферофолгама заради нисък хемоглобин,а след раждането ми стана чак опасно нисък.За 2 дни се нормализира с чай от коприва-изпитана рецепта.Също телешко месо и ядки се препоръчват.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 383
Аз съм била със 114 и пиех някакви ампули. 117 е съвсем леко спаднал, а не нисък и мисля, че нямаш основания за притеснение. За храни, богати на желязо, не знам дали помагат, но след като няколко форумки са те посъветвали, че да - сигурно е така. Когато моят беше спаднал някой ми каза да си хапвам повече ядки  иче те помагали за повишаването му.

Общи условия

Активация на акаунт