Как да се справя ...

  • 1 219
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте , детето ми е на 4 годинки  в петък повръщаше, събота с разтройство, педиатърката каза вирус ще мине за 4-5 дни, дотук добре.....но той не иска да се храни като е гладен хапва по малко и не даи си боже да е малко повече пак повръща.
Вече не знам какво да правя......помогнете ми със съвети

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Всъщност не е проблем, че не иска да яде, докато повръщането и разстройството продължават - не го насилвайте, така организмът ще се справи по-лесно, колкото и невероятно да ви се струва. Давайте Смекта, Ентеро, повече течности, оризова вода. Предполагам педиатърката ви е казала на каква диета да е детето - ориз, моркови, картофи, препечен хляб, солетки - сирене и мляко не са подходящи, също никакви плодове и сокове. Изчакайте да премине и почнете да го захранвате - апетитът сам ще се върне, няма страшно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Ами нормално е да не иска да се храни и това не е страшно. Задължително трябва да поема много течности обаче и да спазва диета. Никакво мляко и плодови сокове. Подсладен чай, вода, компот. Диетата - без плодове освен банан, изключвате мазнините т.е. маслото. За предпочитане са по-сухи храни и печени такива. Например печени картофи, хляц, макарони без масло, солети, обикновени бисквити, супа Моро.
Всичко това често но на малки порции, особено течностите - по глътка две през 5-10 минути.
Днес е вторник...минали са 4-5 дена ...как е детето? Спря ли повръщането и разстройството, Т прави ли? Някакви медикаменти ползвахте ли? - ентерол, смекта? Като общо състояние как е, играе ли или гледа да си полегне?

# 3
Давам му ентерол, саб симплекс, чайове, мин.вода, компот и различни сухи храни-солети, бисквити,макарони, препечена филиика. Няма температура, но предпочита да лежи,е от време на време се заиграва, но за кратко.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Цитат на: Gost
Давам му ентерол, саб симплекс, чайове, мин.вода, компот и различни сухи храни-солети, бисквити,макарони, препечена филиика. Няма температура, но предпочита да лежи,е от време на време се заиграва, но за кратко.


Значи правиш ввсико което зависи от теб. За храната не се тревожи, нещата ще се върнат в предишното положение. Гледайте да спре разстройството и повръщането, другото ще се оправи.
Весели празници! Simple Smile

# 5
Таково повръщане беше подлегнало и мойта хубавица. Много се паникьоса милата. Два дена преди това отказваше да яде, пък аз си мислех ,че ми върти номера и проявява характер Embarassed  След това я налегна това повръщане, трая само едно вечер. Апетит все още няма, но се надявам да е преминало. Нямаше нито температура, нито разстройство. Учителките казаха, че и други родители са се жалвали така за децата си. Явно и при нас е минал някакъв вирус Sad

# 6
  • Мнения: 4 458
Давай глюкоза за да не се обезводни. Не насилвай с храната. Предполагам, че печените ябълки ще му/и  харесат! Можеш да даваш и бананова каша на Хумана - тя помага и се дава и на възрастни. Извеждай детето поне за малко на чист въздух за да се освежи и раздвижи.
Пиши как сте сега!
Бързо оправяне и весело посрещане на празниците!

Общи условия

Активация на акаунт