обявиха концерт на Duran Duran - за 20 октомври в София! УРА

  • 1 620
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 828
едва ли можете да си представите какво изпитвам, седейки сама в къщи пред компа и чоплейки слънчоглед в търсене на какъв филм да зяпотя вечерта с филията в ръка ...и как небрежно помежду другото цъкнах и видях... Дюран Дюран... за мен са по-любими от Депеш ама много по... преди месец се смеех "сега остава и Дюран да докарат".... аз съм в момента в див възторг... и ето споделям го този миг на екстаз!!!



ето инфо от автора.ком:

От 20 до 28 октомври в столицата ще се проведе фестивалът Sofia Music Jam 2006. 11-тото издание на най-престижния музикален форум в България ще открие култовата британска поп група Duran Duran - на 20 октовмри

Концертът на Duran Duran ще се състои в залата на столичния Зимен дворед на спорта

Джон Тейлър (John Taylor) и Ник Роудс (Nick Rhodes) сформират Duran Duran през 1978 г. в Бирмингам, заредени с енергията на Sex Pistols и CHIC и елегантността на стила на David Bowie и Roxy Music.

Името на групата двамата заимстват от злия герой на Роджър Вадим от научно-фантастичния филм "Барбарела".

Първи вокалист на Duran Duran става Стивън Дъфи (Stephen Duffy), който напуска групата още в началото на 1979 г. Дъфи е човекът, с когото британската звезда Роби Уилямс (Robbie Williams) написа голяма част от музиката от последните си два албума - "Escapology" и "Intensive Care".

След смяната на няколко барабанисти и китаристи и след като от групата си тръгва оригиналният й басист Саймън Коли (Simon Colley), Duran Duran намират окончателния си състав с Роджър Тейлър (Roger Taylor, да не се бърка с барабаниста на Queen) на барабаните, с Джон Тейлър на баса, който до тогава свири на китара, и вокалиста Саймън ЛеБон (Simon Le Bon).

По това време групата репетира денем в нощния клуб Rum Runner, чиито собственици стават първите мениджъри на Duran Duran. Когато не репетират, музикантите работят на входа, като диджеи или отсервирайки празните чаши в бара. Докато през 80-те не записват две демо касетки и не започват да свирят нон-стоп в клубовете около Бирмингам и Лондон.

Duran Duran привличат вниманието в края на 80-та, когато са на турне заедно с Hazel O'Connor. За тях започват да "наддават" EMI и Polygram и в крайна сметка групата подписва с EMI.

Още от ранните си дни, Duran Duran изграждат свой собствен стил не само като звучене, но и като имидж. В началото с групата работи стилистът Perry Haines и модни дизайнери като Kahn & Bell и Antony Price и скоро въпреки топираните си коси музикантите придобиват стайлинг, открояващ се от този на останалите ню романтик банди от това време. Нещо повече - и петимата членове на групата са определяни за истински красавци.

През 90-те за Duran Duran "крои" Vivienne Westwood, а през новия век - Giorgio Armani.

Едноименният дебютен албум на Duran Duran излиза през 1981 г. От него като самостоятелни сингли се завъртат три песни, третата от които - "Girls On Film", се налага най-успешно, достигайки петото място в британския сингъл чарт. По-късно към парчето е заснет и първия видеоклип на групата, който скандализира със сценария си, представящ лъхаща на секс борба между окаляни от главата до петите жени.

Видеото е забранено от BBC, а от току-що стартиралият музикален канал MTV започва да се излъчва в редактирана версия. Всичко това се оказва страхотна реклама за албума, който достига No.3 в британския чарт и успешно се пласира в САЩ и Австралия. А това, че групата изгрява по едно и също време с най-популярния видео музикален канал в света, се оказва много повече от съвпадение. Duran Duran имат славата на едни от пионерите в създаването на музикални видеоклипове и всяко от видеата, които снимат, става неразделна част от самата песен и в много голяма степен "виновник" за успеха й.

Следващите три години бандата издава три албума, най-успешен от които е единственият в кариерата й, достигнал върха на британския чарт - "Seven and the Ragged Tiger". След него музикантите си дават почивка и когато отново се събират, за да запишат "Notorious", вече нищо не е и никога вече няма да бъде същото. Най-малкото, защото групата напускат Роджър и Анди Тейлър.

Въпреки титаничния успех на едноименното парче от "Notorious", креативът на групата вече е на различно ниво, след като междувременно музикантите са се разделили на два лагера около два странични проекта - Arcadia, на ЛеБон и Роудс, и Power Station - на Джон и Анди Тейлър. По-късно Роудс описва тези два проекта като "комерсиално самоубийство"... В това време обаче DD записват единствената песен към филм за Джеймс Бонд, "A View to a Kill", която достига No.1 в американския чарт и свирят пред близо 100 000 хиляди на първия Live Aid концерт, състоял се на 13 юли на JFK Stadium в Пенсилвания.

През 1988 г. излиза "Big Thing" - шестият и може би най-експериментален албум на Duran Duran, повлиян от рейв и хаус музиката. От него е сингълът "All She Wants Is", който намира място в топ 10 на британския чарт.

В началото на 90-те, след като мнозина са започнали да вярват, че Duran Duran ще си останат "феномен на 80-те", Duran Duran - вече квартет (с Cucurullo на мястото на Анди Тейлър), издават втория си едноименен албум, който е приет изключително добре и достига No.4 и No.7 в британския и американския чартове, съответно. Проектът е последван от най-мащабното турне в историята на групата, прекъснато за няколко седмици след седмия си месец заради заболяване на гласните връзки на ЛеБон.

След още един албум - не особено успешния "Thank you", включващ кавър версии на парчета на артистите, оказали най-голямо влияние върху DD, и последвалото го турне, през 1997 г. от групата си тръгва и Джон Тейлър. Останалите само двама оригинални членове на Duran Duran обаче решават да продължат под това име.

"Medazzaland" излиза през 1997 г. само в САЩ, най-вече заради избледнелия интерес към групата в родината им. След него Duran Duran прекратяват договора си с EMI и три години по-късно издават зле приетия заради "странното си звучене" "Pop Trash" през Hollywood Records . Въпреки това този проект е исторически, тъй като песента ""Someone Else, Not Me" от него е първата, клипирана изцяло с Macromedia Flash анимация.

Същата, 2000 г., Джон Тейлър пожелава да се върне в Duran Duran и Cuccurullo е уволнен. Четири години по-късно на бял свят се появява "Astronaut" - предпоследният албум в настоящата дискография на групата, който се налага както в САЩ, така и на Острова (No.3 в чарта за албуми). Той се издава от Epic Records, с който Duran Duran сключват договор за четири албума. В началото на тази година групата издаде компилацията "Only After Dark", включваща някои от любимите й парчета.

Междувременно Duran Duran се появиха и на няколко от най-значимите събития в света - на миналогодишния Live 8, на церемонията по връчване на тазгодишните Нобелови награди и на Зимните олимпийски игри в Италия.

На 23 септември групата ще бъде хедлайнер на специален концерт във Варшава, спонсориран от националната телекомуникационна компания на Полша.

Девет дни след концерта на Duran Duran в София, който е предшестван от дати в Сърбия (17.10) и Румъния (19.09), групата ще се включи като кохедлайнер на Red Hot Chili Peppers в култовия фестивал Voodoo Music Experience, който по традиция се провежда в Ню Орлийнз. Името на Duran Duran е водещо в афиша и на още един голям фестивал - "Bang! Music Festival", който ще се проведе на 11 ноември в Маями.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 19:56 от Dragon's Bride

# 1
  • Мнения: 677
 Shocked Аз съм на първа линия!Ебаси концертния живот..

# 2
  • Мнения: 412
и ние сме там семейно  bowuu
ще подгряват Анимационерите  Party

# 3
  • Мнения: 4 195
ей тогава имам рожден ден, ще ги помолите ли да ме поздравят с някоя песен Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 35 892
и ние сме там Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 543
Ама, вие сериозно ли? Crazy
Е, това не мога да пропусна за нищо на света!  Hug Отивааааааааааааааааам!!!!

# 6
  • Мнения: 253
   И аз много искам да дойда, но не мога    smile3518

# 7
  • Мнения: 353
оооооооооо драгон'с брайд (много идиотски е на кирилица  Mr. Green) как споделям екстазата тти ако знаеш!!!!!!

пък и правописа ми го доказва, но пък ще си го оставя така - кьопаво  Sick

аз съм там, първа писта !!!!!! и ще се дера колкото ми глас държи, и ще пея до зори

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 186
е не, това направо е Връхта Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses
Ако чуете нещо за билети свиркайтееееее
AAAA
http://www.ticketpro.bg - пише, че от утре започва продажбата на билети

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 08:04 от queen of rain

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И на мен са ми любими.   bouquet

# 10
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Тра-ла-ла, и аз се присъединявам към феновете.
Брайдова, мерсаж за добрата новина  bouquet

# 11
  • Мнения: 353
а идея колко пари ще са билетите  newsm78 никаде никакво инфо по тоз въпроз не видях.........

# 12
  • Мнения: 2 125
И аз, и аз Laughing Party
Току що в новините казаха, че билетите ще струват м/у 38 и 55 лв.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 12:20 от stellina

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мой колега каза, че 38 лв. знае, че ще са, но според мен наистина може би ще има различни цени... Абе явно няма да е кой знае каква цената... Wink

# 14
  • Мнения: 256
Стахооооооооооооооооооооотна новина !!!!!!!!!!!!!!
В сутрешния блок на БТВ беше Иван Несторов - Амебата той каза че билетите ще са  около 50 лв.
Там сме Grinning

Общи условия

Активация на акаунт