Първите дрешки на бебо!

  • 1 139
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте мамета!
Днес с голям кеф купих първите дрешки на бебето и тук в офиса ги показвам и две от колежките ми, които имат деца започнаха да ми говорят:
ООО ама то ако се роди по-голямо може изобщо да не му станат, а те са бодита 50 - 59. И ми стана много неприятно. Сега само за това мисля, и се чудя дали да не ги сменя с по-големи.
Объркаха ме... Не трябваше да ми казват така.  Weary
bash Не трябваше ....
Вие бихте ли се подразнили от подобно нещо или пак се дължи на хормоните! newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Ти отсега като ще се ядосваш и връзваш на хората.... Naughty

# 2
  • Мнения: 1 313
хайде стига си мислила за такива глупости!Дори да не станат ще ги смениш-не е болка за умиране.Давай по-спокойно и се радвай на свободни дни! Hug

# 3
  • Мнения: 742
Не се тревожи излишни и не обръщай внимание на хорските приказки! Радвай се на дрешките и си мисли само приятни неща - как ще обличаш с тях малкото човече - например!
Аз също бих се подразнила от такива изявления - вероятно се дължи на хормоните - но в никой случай не си ги слагай на сърцето!
Усмихвай се и пропускай подобни забележки!

Леко бременеене! newsm51

# 4
  • Мнения: 2 000
Ами като не станат ги запазваш за следващото бебе и готово  Simple Smile Първият ми син се роди едричък и доста дрешки така и не му станаха, но сега пък ги ползвах за малкия.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Е, ако са 50-59 (или имаш предвид 50-56) трябва да ти кажа, че това е най-масовия първи размер. Не им се впрегай и помни, че сега си просто много чувствителна и е възможно жените просто да коментират, за да ти дадат по-добър съвет.

Моят съвет е 4-5 бодита 50-56 и 4-5 от следващия (56-62). същото важи и за другите видове дрешки - гащеризончета, к-ктчета от 2 части и така....

# 6
  • Мнения: 2 019
Е, ако са 50-59 (или имаш предвид 50-56) трябва да ти кажа, че това е най-масовия първи размер. Не им се впрегай и помни, че сега си просто много чувствителна и е възможно жените просто да коментират, за да ти дадат по-добър съвет.

Моят съвет е 4-5 бодита 50-56 и 4-5 от следващия (56-62). същото важи и за другите видове дрешки - гащеризончета, к-ктчета от 2 части и така....
Peace

# 7
  • варна
  • Мнения: 193
не се дразни. може да са ти го казали дружелюбно. аз от сина ми имам поне 5-6комплекта дрехи, които въобще не му станаха. комплекта за изписване не му стана. той се роди по-голям 4.100кг. в магазините не ги обясняват тези неща. те гледат да си продадат дрехите. ако са ви малки още на първият месец ще отидете за по-големи. прецени дали детето ти се очаква да е голямо. например аз можех да го предвидя- и аз и мъжа ми сме били големи бебета. докторката каза, че бебето ще е голямо. но аз имах желание за онези миниатюрни дрешки....
прецени си дали искаш мини размера дрехи, дали детето ще е нормално на размери, но не се ядосвай. покупката на дрехи може само да те радва

# 8
още колко "съвети " ще има да получаваш и колко "учители" ще те поучават.............. Не се впрягай - ти си майката и се доверявай единствено на себе си. На моя син до петия месец му ставаха първите бодита , които май също бяха този размер. Но това няма значение , не се ядосвай!

# 9
  • Мнения: 748
наистина малко тъпо или да го кажем по друг начин - нетактично са се изказали, ама тъкмо можеш да си направиш някои полезни за в бъдеще изводи Crazy и съответно да не се връзваш излишно. като например, че всички наоколо по неизвестни причини са убедени, че всичко, което се отнася за твоето бебе е тяхна работа и непременно трябва да те посъветват каквото знаят от ограничения им опит, и задължително са убедени, че техният опит е универсален smile3538 и разбира се винаги те съветват толкова доброжелателно, че не върви да им се разсърдиш.  Tired ..абе с други думи си търсят забавление хората... просто ще си знаеш повече да не се впечатляваш, защото такива коментари тепърва започват Twisted Evil а и наистина хормоните също пречат да се реагира подобаващо..
малка е вероятността да не станат бодитата, повечето бебета се раждат 50-52 см +-. ама и да не станат какво от това? аз например повечето дрешки на беба, както и играчките ги купувам защото на мен ми харесват. Laughing а този размер си ги носеше до 4 месец. Peace

# 10
  • Мнения: 1 448
Тепърва има да те поучават, свиркай си и хич да не ти пука  Whistling Като не му станат си ги прибери за второто или за спомен  Hug

# 11
  • Мнения: 1 040
Аз пък като пазарувах за бебчо и всичко ми се струваше много мъничко и все вземах по-големия размер и като се роди се оказа, че всичко му е голямо и имам само 2-3 дрешки, които са му по размер ooooh!Та се наложи отново да се ходи на пазар Mr. Green Дори има една блузка, която съм му купила преди да се роди и още му е голяма Crazy
Така че, споко! Не се кахъри за дребни неща! Да ти е живо и здраво бебчето baby_neutralЛеко раждане, а пък другото го има в магазина Hug

# 12
  • Мнения: 795
И аз се интересувам живо от темата, тези дни ми предстоят покупките. Няма да ги показвам на никого, че от "разбирачи" вече ми е писнало. Всеки си дава съветите като мисли, че е за добро, но на обърканите в 9 месец мами така само пречат!

# 13
  • Мнения: 6 164
Ще му станат! Ако това стане, ако онова... Crazy Нали знаеш "Ако" е царица на предположенията! Wink

# 14
  • Мнения: 126
Kity ,ако колежките ти са "много компетентни" и са ти го казали от завист,може би затова си се вързала.Аз и без да съм била бременна много съм се засягала от нечии леки подмятания за различни неща.Обърни гръб и забрави.
Но сериозно...можеш да си пазиш дрешките с етикети и ако помниш от къде си ги купила,може после да помолиш да ти ги заменят ако се наложи!
Не се притеснявай и не им обръщай внимание на всички недоброжелатели! Wink

Общи условия

Активация на акаунт