Детегледачка (българка) в чужбина

  • 8 006
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Може ли да споделите при вас какви са тарифите за заплата
и задълженията на една детегледачка ?

Ако нямате конкретни примери, може да споделите
вие какво бихте си представили като
изисквания, задължения и заплата.

Ако искате да сравним "стандартите" ?  Simple Smile

Stava vupros za bulgarka, koyato jivee pri semeistvoto, a ne sa jivushta v suotvetnata strana.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 18:19 от geminarius

# 1
  • Мнения: 1 854
Детегледачките в Холандия взимат средно по 5 евро на час.Тарифата зависи от това колко опитна е жената(ако е студентка или ученичка тарифата е по ниска), какви препорьки има, ако детето примерно остава след 18ч. цената се променя и завишава.Задьлженията варират.Жената може да взима детето само от училище, или от детска градина, или пьк може да го обучава(песнички, четене).За мен детегледачката трябва да е като 2ра майка за детето и наистина да е отговорна за него, грижовна и наблюдателна.Това да се гледа дете е голямо задьлжение.Тук примерно за почистване на домовете средно тарифата е 10 евро, а според мен гледането на дете не е по леко занимание и си е умствен труд, както и физически, ако трябва да се гоните, играете, надбягвате, носите на рьце и т.н....така, че би трябвало детегледачеството да е по добре платено.

# 2
  • Мнения: 1 909
Детегледачките в Холандия взимат средно по 5 евро на час.Тарифата зависи от това колко опитна е жената(ако е студентка или ученичка тарифата е по ниска), какви препорьки има, ако детето примерно остава след 18ч. цената се променя и завишава.Задьлженията варират.Жената може да взима детето само от училище, или от детска градина, или пьк може да го обучава(песнички, четене).За мен детегледачката трябва да е като 2ра майка за детето и наистина да е отговорна за него, грижовна и наблюдателна.Това да се гледа дете е голямо задьлжение.Тук примерно за почистване на домовете средно тарифата е 10 евро, а според мен гледането на дете не е по леко занимание и си е умствен труд, както и физически, ако трябва да се гоните, играете, надбягвате, носите на рьце и т.н....така, че би трябвало детегледачеството да е по добре платено.

Небенцето, напълно съм съгласна с теб. Имам една дружка тук, която има познат, сърбин. Той си взимал българки от бедни села и пла6тал по около 200-300 евро.  Close За мен това е обидно малка сума, а и ми стана интересно дали и по другите страни е така.
Друга българка пък ми каза, 4е една сръбкиня (да, пак сърби newsm78) била взела хърватка (май) да гледа деца, да 4исти и да готви...
... и на нея пла6тала 500 шв. фр., т.е. около 300 евро. И накрая не й платила за три месеца... Thinking

Една порната в Америка полу4авала около 800 долара, но не знам дали е готвила и т.н. ...

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ми аз ,таковата, нямам преки наблЮдения по въпроса,но Ще ти споделя какво съм 4увала от разни колежки тук,които има дететгледа4ки. Зна4и ако детенце е малко и не ходи на градина/ у4илиЩе нанито пристига сутрин,когато родителите Ще отиват на работа и си поема детенце сякаШ както е писало Небенцето му е втора майка. Храни го,обли4а го,приспива го,извежда го на разходка,играе си с него и тн. Ако евентуално детенце е по_голямо го води и прибира от у4илиЩе,помага му евентуално с уроците. В дупките,докато го няма де4ко някои нанита помагат и в домакинството. За цени оба4е ниЩо не знам,но мога да разпитам. Знам ,4е много се държи на препоръките,заЩото не е Шега работа да си повериШ малкото детенце на напълно непознат 4овек. Thinking

# 4
  • Мнения: 2 381
Цитат на: geminarius

Една позната в Америка полу4авала около 800 долара, но не знам дали е готвила и т.н. ...

Малко е. Ако това е за месец  Confused По принцип - поне $ 70/ден ако живее с вас, ако не поне $ 10/час.

Какво значение има каква е националността? Защо нашите трябва да взимат по- малко?

# 5
  • Мнения: 907
Тук тарифата е 8Фр на час при Tagesmutter, яденето допълнително - още към 4-8Фр. на ден. Tagesmutter гледа в къщи 3-5 деца заедно със своето обикновено. Аз предпочитам да не живee с нас и горе долу толкова съм плащала на моите българки и рускини. За чистенето отделно. Аз готвя (или мъжът ми), тъй като и ние пазаруваме, а и знаем какво се яде.

За заплащане и задължения много зависи дали жената ще живee у вас, дали ще и поемеш разноските по транспорт и храна, дали през цялото време ще е ангажирана, т.е. "когато има нужда" или ще има точно определени дни на работа. Та затова 300Евро може да не е толкова зле (щом всички други разходи и са поети, а тя работи от до и има почивни дни и платени ваканции).

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 18:03 от MegiX

# 6
  • Мнения: 2 032
На мен ми помага гледачка за по-малкото. Исках да е българка, за да може и тя като каката, да е изложена през деня на български, поне в началото. Намерих я чрез познати и с късмет. Засега съм доволна.

Идва в 8, грижи се за Ели през деня, спазва режима, който аз съм въвела, занимава я, разхождат се и т.н. Понякога взима Калина от градината, за което аз започнах да й плащам отделно, за да ми е чиста съвестта. Тръгва си към 6.30. Ако се наложи да остане по-късно, й плащам отделно. За цената сме се споразумели, няма смисъл да споменавам конкретни цифри, защото в Лондон е по-скъпо, също така й плащам картата за път. Дадох й тази година 4 седмици платен отпуск (бяхме се разбрали за 2, ама нищо, от мен да мине). Също сме се рабрали, че ако се задържи поне една година, ще й платя един полет до Бг, като малко бонусче.

Не върши домакинска работа (защото нейното задължение е детето), но дребни неща като да измие чиниите от деня, прави; по изключение мога да я помоля да мине с прахосмукачката или да извади прането от сушилнята, но това са дребни неща; аз готвя предишната вечер и оставям за нея, и бебешки манджички за Ели.

Това е положението при мен.

# 7
  • Мнения: 1 909
Цитат на: geminarius

Една позната в Америка полу4авала около 800 долара, но не знам дали е готвила и т.н. ...

Малко е. Ако това е за месец  Confused По принцип - поне $ 70/ден ако живее с вас, ако не поне $ 10/час.

Какво значение има каква е националността? Защо нашите трябва да взимат по- малко?
Ami bulgarkite i za po-malko pari rabotyat.
Poznatata mi v USA e polu4avala de fakto taksata za detskata gradina.
Az sushto pla6tam srednata taxa za detska gradina tuk, a i kakto vijdam ot postinga na MegiX, pove4e ot nadnicata na Tagesmutter (dnevna maika).

Znam, 4e po princip au pair momi4eta tuk polu4avat po 600-800 shveicarski franka.

Nashata detegledachka suhto e bulgarka. Jivee pri nas, ne gotvi, ne 4isti - samo ako se naloji ponyakoga gotvi za Sarah /1-2 puti v meseca/ i to napr. zamrazeni shniceli i t.n.
Pak pojelanie mi pomaga s praneto, no tova ne i vliza v zaduljeniyata.
I po jelanie izvejda ku4eto   bouquet Joy

П.П Забравих да спомена, 4е вьпросните сьрби и срьбкини имат по две деца.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 18:02 от geminarius

# 8
  • Мнения: 907
Плащаш и таксата за детската градина?! Т.е. над 2000Фр.  newsm78 Абе множко е, пък и живee у вас. Те на мен ми казват, че много ги глезя, пък то имало и по-така.

# 9
  • Мнения: 1 909
Плащаш и таксата за детската градина?! Т.е. над 2000Фр.  newsm78 Абе множко е, пък и живee у вас. Те на мен ми казват, че много ги глезя, пък то имало и по-така.
Ami ne znam kolko sa tarifite to4no, minaliat den gi smyatahme - moje i za Krippe da sa bili, okolo 1200-1500 fr. No ne sa 2000.

Az zatova pisah za bulgarka v chujbina, t.e. jenite jiveyat pri semeistvata, a ne sa jivushti v suotvetnata strana.

# 10
  • Мнения: 907
Тарифите са във всички случаи над 2000 в Криппето или поне 100 на ден. 1200 също ми се вижда много щом спи и яде у вас. Пътя, транспорт, застраховки плащате ли? Тук и по 500-600Фр барабар с чистенето ги взимат. Това наистина е малко, но някъде по средата е приемливо според мен и за 2те страни. Все пак неудобство си е като живee у вас.

# 11
  • Мнения: 1 909
Явно според мястото и кантона цените са ра3ли4ни.
Прика3ката де факто трьгна оттам,
4е 3а 2 деца + готвене, пране, 4истене на апартамент или кь6та
предлагат по 300-500 евро.   Close
3а мен това е абсурдно евтина рька и а3 не бих препорь4ала такьв работодател.

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И на мен 300_500 евро за това,което си написала ми се виждат доста малко пари  Thinking

# 13
  • Мнения: 945
Преди 5 години една приятелка дойде тук като ау_пер. Живееше у семейството, те и плащаха zастраховката, храната... абе всички текущи раzходи и накрая тя получаваше 300 евро чисти. А, плащаха и и курс по немски. В крайна сметка това са си чисти пари, така че иzобщо не са малко.
Забравих, имаше определени свободни дни (събота и неделя) и отпуска 4 седмици в годината.

# 14
  • северно море
  • Мнения: 321
Zdraveite i ot men.Az sashto sam bila detegledachka 2 godini.Varshex absolutno vsichko.Sytrinta ia vzimam ot detskata staia:izmivane,zakyska i na ychilishte.Posle ako e vtronik-plyvane,sriada balet.Prigotviane na vecheria sled tova ia prigotviam za san.Zaplatata koito polychavax beshe 600ev. na mesec.Doplanitelno mi se zaplashtashe ako ia gledax i v pochivnite mi dni.A za xranata,za koiato tolkova mi se natiakvashe.Dosta chesto mi se nalagashe s moi pari da kypyvam xrana za men  i za malkata.Osigyrovki nikakvi.Sashto taka gotvix i chistix na semeistvoto.A za parite si e smeshna rabota i edva li bix se zaxvanala da gledam deca.Tova e ot men  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт