Има ли ....щастие....

  • 4 323
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
Има ли....

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 13:52 от пухи пухи

# 1
  • София
  • Мнения: 3 359
Има. Hug

# 2
  • Мнения: 1 517
Има, има! И  когато го срещнеш, грабни го и не му мисли много. Щастието е мигновено. Но пък мечтите са вечни   bouquet  Hug   bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Има ! Hug

Понякога е въпрос на време, на търпение от страна на човека.

Дори сега да ти се се струва, че няма, просто изчакай да мине време, и ще се увериш, че има, Пухи Simple Smile

Животът е като зебра, бели и черни ивици следват една след друга, аз имам едно свое стихотворение на тази тематика и ще ти го пратя на ЛС, защото съм малко срамежлива да го пусна тук все още Embarassed

Погледни слънцето и ще видиш, виж мравчицата как се бори за оцеляване, като събира слънчогледови люспи Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Пратих ти на ЛС стихчето, сътворих го в момент, осъзнавайки как идва щастието след всяка мъка, надявам се да ти хареса!

# 5
  • Мнения: 1 629
Няма, пухи. Има чувство, че си щастлив. Вътрешно е. Може да те сполети и в най-голяма беда. Ей така, да почнеш да се хилиш от нищото. Всичко материално, което обуславя щастието е измамно. Може да имаш най-прекрасният съпруг и най-чудесните деца, кариера, къща, кола и пак да си тъжен и нещастен. Щастието е в главата, пухи. Бутилка вино и книжка с Хайку препоръчвам, тъпо зяпане в небето, симфонична музика и голям шоколад. И да не ти пука.

# 6
  • Мнения: 1 517
Няма, пухи. Има чувство, че си щастлив. Вътрешно е. Може да те сполети и в най-голяма беда. Ей така, да почнеш да се хилиш от нищото. Всичко материално, което обуславя щастието е измамно. Може да имаш най-прекрасният съпруг и най-чудесните деца, кариера, къща, кола и пак да си тъжен и нещастен. Щастието е в главата, пухи. Бутилка вино и книжка с Хайку препоръчвам, тъпо зяпане в небето, симфонична музика и голям шоколад. И да не ти пука.
Без да отричам горния си постинг, абсолютно подкрепям Мюриель !   bouquet  Много добре казано, Браво!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Има - тихо и необятно, извън време и пространство. Щастието е винаги там - от нас се иска да го достигнем ида се учим по пътя.

# 8
  • Мнения: 3 271
Няма, пухи. Има чувство, че си щастлив. Вътрешно е. Може да те сполети и в най-голяма беда. Ей така, да почнеш да се хилиш от нищото. Всичко материално, което обуславя щастието е измамно. Може да имаш най-прекрасният съпруг и най-чудесните деца, кариера, къща, кола и пак да си тъжен и нещастен. Щастието е в главата, пухи. Бутилка вино и книжка с Хайку препоръчвам, тъпо зяпане в небето, симфонична музика и голям шоколад. И да не ти пука.

Не бих могла да го кажа по-добре  Hug

Убедила съм се многократно, че всичко е в главите ни, в мисленето и възприятието ни. Има изход и от най-големият проблем, но и минималният може да ни се стори огромен, ако решим да сме нещастни от това.
От години се опитвам да постигна тази вътрешна хармония, която знам, че е най-важното нещо за всеки. Имам още път, но съм поела по него. Пухи, опитай и ти, с малки стъпчици, но напред   bouquet

Може ли само да добавя нещо към големият шоколад - любима музика и морският бриз...

# 9
  • Мнения: 2 723
Ох, странно е, че и аз съм си задавала същия въпрос...
Понякога съм сигурна, че има, и съм благодарна, че имам късмета да го изпитам, но друг път не вярвам че има шанс отново да видя светлина в тунела...
Мисля, че е нормално да има цикличност в усещанията ни...

Сещам се за част от стихотворение, не го помня цялото, но майка ми го беше писала за мен, бях в подобна на твоята ситуация

За Щастието

.... то, не може да се мери,
Достатъчно е само да го зърнеш,
То винаги е някъде наоколо
и винаги не там, където чакаш
Проблемът е да свикнеш да го търсиш.
Не вярвай, като казват, че го нямало...

# 10
  • Мнения: 2 849
Има ...Ако силно искаш нещо ,то идва . Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Има.Аз съм го усещала доста осезаемо много пъти в живота си. Научих се да му се наслаждавам на момента, че, както идва, така и си отива-изведнъж!

# 12
Щастие незнам  дали има ...
Има удовлетвореност от дадени неща от живота ...
Има радост ... и трепет ...
Често наричаме  щастието избавление  от нещастието ...



"  Щастието е  в  душата на  всеки човек . КОйто го търси навън , ще го търси вечно "

                                                                                                                    Берт Хелингер

# 13
  • Мнения: 6 315
Няма, пухи. Има чувство, че си щастлив. Вътрешно е. Може да те сполети и в най-голяма беда. Ей така, да почнеш да се хилиш от нищото. Всичко материално, което обуславя щастието е измамно. Може да имаш най-прекрасният съпруг и най-чудесните деца, кариера, къща, кола и пак да си тъжен и нещастен. Щастието е в главата, пухи. Бутилка вино и книжка с Хайку препоръчвам, тъпо зяпане в небето, симфонична музика и голям шоколад. И да не ти пука.

Много е права мюриель!

Щастието е в нас самите.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 067
Има...! (А дори и реално да го няма, важното е ти да си повярваш, че го има...!)

Прегръщам те много...  Hug
Дано скоро щастието дойде и на твоято уличка, след всичко което ти се случи!

Общи условия

Активация на акаунт