за съвет-буди се гладен

  • 966
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте мами!

Синът ми е на  8 мес и половина.От 1 седмица започна да се буди гладен много рано ( към 5 . 30)
Вечер яде около 9 часа АМ.Кажете какво друго да му давам. По-късно не може да яде, защото заспива.
Благодаря предварително! Joy

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 12:15 от Vivi

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Или му увеличи млякото вечер, или започни да му даваш манджи или пюрета за вечеря(зависи с какво го храниш).Може да му дадеш вечерята към 20ч. и в 21 да си пие млякото.

# 2
  • Мнения: 7 803
увели4и млякото или мини на следва6тото

# 3
  • Мнения: 432
Аз започнах да слагам настъргани на ситно бисквити в АМ.Примерно на 180 АМ 2 или 3 бисквитки.Зависи от марката 2бр Закуска или 3бр Обикновени. И след няколко дни си го засищаше до 7.30ч.Не стана от другия ден,явно трябва малко време ,за да свикне организма.Не увеличих млякото,защото той не го изпиваше цялото,а пак 180мл.Пробвай.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Или му увеличи млякото вечер, или започни да му даваш манджи или пюрета за вечеря(зависи с какво го храниш).Може да му дадеш вечерята към 20ч. и в 21 да си пие млякото.
newsm10
а може да опиташ и с добавяне на бисквитка в млякото

# 5
  • Мнения: X
Можеш да предлагаш супички със сухар, каша за вечеря /стига да не даваш през деня пак/, бисквити/бишкоти в млякото.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Увеличи количеството на млякото

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 404
Да не те отчайвам, но при мен не помогна, каквото и колкото да яде в 21 часа, пак се буди за мляко в 5 сутринта. Какво ли не пробвах, не помага. Чакам беба сама да си промени режма, както е било винаги при нас.

# 8
  • Мнения: 416
Ами можеш да пробваш да му даваш супичка със сухари за вечеря, после пробвай и адаптирано мляко може да пие - поне моето правеше така.

А пък 5,30 пак си му давай АМ на детето, щом е гладно.

# 9
  • Мнения: 45
Опитай с бишкоти на Плазмон. Това би могло да го засити , слагат се в млякото и веднага се разтварят, за да може да се изпие млякото с биберон.Подходящи са за бебета над 6 месеца. Мисля , че ви е рано за манджи или пюрета.

# 10
И ние пием така-180АМ с 1 плазмонка.Понякога давам и супата с хляб но кам 12ч. пак е гладна,а млякото повече я насища.Незнам защо е така.На 10м.е.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Да не те отчайвам, но при мен не помогна, каквото и колкото да яде в 21 часа, пак се буди за мляко в 5 сутринта. Какво ли не пробвах, не помага. Чакам беба сама да си промени режма, както е било винаги при нас.
хихихи и ние имахме такива периоди  Crazy
до преди няколко дни пък се будеше в 5 сутринта и то не от глад!
Давай мляко в 5 и продължавате да спите  Laughing

# 12
  • Мнения: 8 917

Давай мляко в 5 и продължавате да спите  Laughing
ЗА! Peace  Mr. Green

# 13
# 14
  • Мнения: 4 428
И за имам подобен проблем напоследък. Преди седмица давах на Маги млякото към 21.30 и тя спеше до към 7.30. От седмица насам не иска въобще да яде в 21.30, а и преди това изяждаше най-много по о/о 100мл АМ. А до по-късно не може да издържи, защото й се доспива. От тези дни процедирам по начина, по който бяхме съвсем в началото, като бяхме на 7 хранения - когато й се приспи вечер /към 20.30-21.00ч/ я слагам да си спи. Преди аз да си легна към 22.30 я взимам от леглото, тя си изпива млякото и си я връщам обратно и тя заспива пак почти веднага. По този начин дори увеличихме дозата на последното хранене до тази през деня - о/о 200мл.

Общи условия

Активация на акаунт