червен обрив , като при ухапано от комар или бълха!

  • 4 418
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 472
Мами, искам да споделя и ако сте се сблъсквали с подобен обрив да ми дадете съвет или насочите към специалист!
Малкия ми син е на 1,6 г и от близо месец по тялото ( но най вече по крачетата и ръчичките) му излизат червени леко надигнати над кожата петна , които го сърбят и той постоянно се чеши.Давам кларитин и мажа с алергозан, но завяхнат за около 2-3 дни и наново започват.През този период бяхме на село и аз реших ,че са ухапвания от бълхи  и комари , защото определено съм хващала такива гадини и обрива от ухапването съвпадаше с този който е сега.Но според мен не може , тази бълха да го е нахапал на толкова много места.Имах чувство ,че където го е полазила се е обринал.
Но вече от 2 седмици сме тук и тези обриви продължават да си излизат.Все едно го е нахапало някакво насекомо. Педиатърката ми каза, да изключа всички алергенни храни и да го наблюдавам , за да разбера дали е от храна. Но не мисля , че това е от храна.
Между другото вчера,  като си играеше навън и забелязах една бълха да му скача по крачето?!
Възможно ли е и по София да има бълхи??
 Дайте съвет! С какво друго мога да го мажа?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
Възможно ли е и по София да има бълхи??

 hahaha hahaha hahaha
Има и то доста. Да си не мислиш, че всички безпризорни животни са обезпаразитени.
Най-вероятно имате и в къщи("донесли" сте си от някъде).
Аз съм като магнит за тези гадини(една да има и е на мен). Като ходим на село или някъде където може да има такива гадинки и като се върнем от вратата дрехите в пералнята, чантите за багаж и те за пране, за да нямам проблеми.

# 2
  • Мнения: 1 058
При нас случая е същия и аз мислих, че е от бълхи или комари, но се оказа , че е от храната. И аз търся някой специалист.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 741
Лекар. Възможно е да е ухапано, и от бълхи и от комари.
Миналато лято по време на наводенията с Дияна бяхме в бедствения район, село. След 4 дена върнах Дияна с обрив, който се засилваше. Изписаха й хапове и сироп.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 816
Има бълхи в София и още как! CloseОт две седмици сме нахапани с дъщеря ми и не минават пустите му пъпки.Когато ме ухапе комар,на следващия ден все едно нищо ми няма,а от гадните бълхи полудявам #Cussing out.Мажа с псило балсам и пия алергозан(дъщеря ми само я мажа).А то гъдините как да ги няма, като уличните кучета ходят навсякъде!!! Twisted Evil

# 5
  • София
  • Мнения: 472
Обрива наистина е от бълхи.Хванах му една бълха на пижамката и още една навън като играеше на чорапчето.При нас завяхват за 2 дни.Пием Кларитин и мажа с алергозан. Оле, това е голяма напаст- БЪЛХИ!! Добре ,че вече нахладнява та ще се скрият вече.

# 6
а като са от балхи защо давате на детето лекарства с какво ще му помогнат/напротив ще му навредят/.Вече за щяло и нещало тъпчеме децата с лекарства и след тава се чудим защо наи малкото нещо ги разболява.Незнам сигурно аз съм нещо  #Crazy

# 7
  • Мнения: 834
Аз ухапано то комар намазвам с Финистил гел действа  доста добре, облекчава сърбежа и мястото заздравява по -бързо.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 741
Алергозана напоследък го отричат. Пробвай с Фенистил или Псило балсам.

# 9
и при нас е така много насекоми и накрая вече нямам празно място по тялото си ,а за малкия да не говорим .не пием нищо,а мажем само с псило балсам,но няма смисъл защото не деиства

Общи условия

Активация на акаунт