Ренген и кърмене?

  • 510
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 883
Здравейте,
Може би скоро ще трябва да си направя ренгенова снимка на бъбреците! Знаете ли, трябва ли да спра да кърмя и за постоянно ли или за известно време newsm78

Много ще съм ви благодарна за отговорите, спешно ми е  Praynig  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е нужно да спираш кърменето или да се въздържаш за определен период. Понякога се препоръчва след изследването да изцедиш кърмата, която се е събрала в гърдите по това време - ако ще се чувстваш по-спокойна, може да направиш така, макар че реално изобщо не е нужно. Идеята, че трябва да се прекрати кърменето (дори временно), заради рентгеново изследване, е просто поредния мит:
http://www.kellymom.com/newman/14more_more_bf_myths.html#1

# 2
  • Мнения: 1 559
  Няма проблем при рентгенова снимка на кърмачка, не е нужно да прекъсваш кърменето, кърми си спокойно Grinning

# 3
  • Мнения: 599
Разбира се, че няма проблем. Предполагам, че ще ти направят и контрастно изследване, т.нар "цветна снимка" - да знаеш, че и за нея няма проблем, можеш да си кърмиш Simple Smile

# 4
  • Мнения: 539
И аз знам, че няма проблем, даже днес си правих на зъб, но разбира се за мое спокойствие се обадих преди това на педито Simple Smile

# 5
  • Торонто
  • Мнения: 837
Аз бях пускала такава тема преди, предстоеше ми рентгенова снимка на гърдите. Всички лекари ми казаха, че няма проблем и също и тук във форума.

Общи условия

Активация на акаунт