Моля, помогнете със съвет!

  • 1 050
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Съпругът ми е алкохолик! Може ли някой да ми помогне със съвет за какъвто и да било начин за лечение - клиника, иглотерапия, психотерапевт, билколечение или друго! Много ще съм благодарна на всички!

# 1
  • Мнения: 525
Това трудно се лекува, трябва упоритост и силна воля.
Един мой познат се наливаше зверски и на края не приличаше на нищо, лекарката му каза че скоро ще свърши и познай - той се стресна и от тогава не е близвал.
Той навит ли е на лечение, защото това е най-важното???

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Ако не го реши съпругът ти, нищо няма да помогне!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ако не го реши съпругът ти, нищо няма да помогне!
За съжаление е точно така  Sad. Казвам го от преки наблюдения, имала съм възможност да наблюдавам отблизо хора, силно зависими от алкохола, и единственото което съм разбрала е, че приказката " Жените са до време, пиенето е да гроб." е вярна.
 Желая ти много сила и успех в трудната борба. Винаги има изключения, дано да сте от тях.

# 4
  • Мнения: 235
Лечението е да спре да пие , имам роднина алкохолик , иска да се лекува какви ли не методи пробва , ама то е като с цигарите , ако нямаш инат ако ще да отидеш на луната пак няма да се излекува , не е като грипа малко хапчета и готово.
Заключваш го у вас в една стая и го държиш на сух режим .

# 5
  • София
  • Мнения: 3 398
О, мила!! Не искам да те плаша.. но е почти неспасяемо.. бивш алкохолик и наркоман няма..
Имам близки, съсипаха се цели семейства, истински кошмар, само мога да ти пожелая кураж и смелост!

# 6
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Фабия,  Hug знам какво е да имаш алкохолик в къщата си. Надявам се, че ще се справите двамата с този проблем. Някъде бях чела, че в борбата трябва да не е само мъжът, а и жена му. Мисля,че е най-добре да попиташ личен лекар какви са възможностите. Или ако има такава организация в БЪлгария.

Успех!   bouquet

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Фабиа, потърсете специализирана помощ! Сама ще ти бъде невъзможно да се бориш с този проблем, а и битката е много неравна  Confused Няма да ти е лесно, подготви се за много нерви и трудности през които да преминете ЗАЕДНО!

Ето ти някои полезни неща:

СДРУЖЕНИЕ "АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ"

ФОРУМ "Анонимни алкохолици"

Анонимните алкохолици - България /групи за взаимопомощ/, работят със специалисти психолози, психиатри и лекари: bgaa@abv.bg.

София
Група "Взаимопомощ"
понеделник и петък от 18,30 ч.( Закрити сбирки )
Национален център по наркомании
ул."Пиротска" 117 /ъгъла с улица "Одрин"/
тел. 02 / 831 61 09

София
Група "Взаимопомощ"
вторник и четвъртък от 18,30 ч.(Закрити сбирки)
Център социални грижи
ж.к. "Слатина" блок 73
тел. 02 / 73 14 59

София
Група "Нов път"
неделя и сряда 19 ч.
Открита сбирка: всяка първа неделя на месеца, останалите сбирки са закрити.
Улица "Веслец" 33 /близо до Лъвов мост/
0887 46 72 43 тел. 983 20 13 /само по време на сбирките/

Общи условия

Активация на акаунт