Къпете ли децата си когато са болни?

  • 1 920
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Циала седмица Деннис е хремав и не го къпех по съвет на мъжа ми.Днес оба4е бе6е наакан и мрасен след иаденето с ръце и ре6их да го иzкъпиа.Бе6е такав рев направо вдигна къ6тата вав ваzдуха а мажа ми се накара #Bad Talk  4е го капиа болен и вместо да помогне да го оправйа по барzо само вло6и не6тата.4удиа се zа6то плака страх ли го бе6е? И вие къпете ли ги?zасхто всус6тност да не се къпе та аz като сам болна се къпиа нйама мръсни да стоим zаради една хрема....  bath1

# 1
  • Мнения: 3 926
Така, не знам до колко важи за бебта, но ако се интересуваш и вярваш на такива неща Петър Дънов твърди, че водата, когато се излива от главата към тялото изхвърля отрицателната енергия и помага за бързо оздравяване. аз бях с грип в началото на бременността и с ясната мисъл, че така си помагам се изкъпах и... ми мина Grinning  newsm10

# 2
  • Мнения: 2 000
Миналата седмица Митко имаше хрема, но ние го къпахме. Няма мръсен да стои я. Само, че го къпахме с малко по-топла водичка от тази с която го къпем обикновено. За 3 дни му мина хремата, но не знам къпането до каква степен повлия.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Знам, че когато детето има температура, тогава не е добре да се къпе.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Къпя го.

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Kissa
Знам, че когато детето има температура, тогава не е добре да се къпе.


Напротив, точно когато детето има температура е добре да се къпе и то с "нормална", а не хладка вода, защото с изпарението на водата се отделя топлина и така се спомага за понижаване на температурата.
Лаура

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Йоан също беше хремав и  кашляше.Пропуснахме  само първата  вечер къпането.Беше много раздразнителен и му се спеше....та затова.

# 7
  • Мнения: 522
Аз също къпя Наско, когато е болен. Той обожава водата и не пропуска възможност да се мокри (а и мен да измокри докато е във ваната). В случай, че е с върла хрема предварително затоплям добре помещението, а водата е малко по-топла от обикновеното.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 398
При къпането, тялото най-малко се изчиства от токсините, които се отделят при потенето. Така, че не се притеснявай. Къпи си го, стига тялото да не се преохлажда. Wink  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 572
Къпя я.

# 10
  • Мнения: 4 358
Къпя го.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 123
пропускала съм само когато е имал много висока температура и е бил доста отпуснат и отпаднал

# 12
  • Мнения: 2 274
...сорри за Офф-а, ама - кЪпете!!!! bg

# 13
Малката Алекс /10 месеца/ миналата седмица ми се разболя за първи път /отит/. Решихме да я къпем - без да мием главичката. Малката беше с температура и беше отпаднала, но след банята се оживи и цяла нощ спа спокойно без да мръдне. По принцип ние все още я къпем всяка вечер като главата през 2 дни защото съм забелязала, че след банята тя е спокойна и сякаш се отпуска. Относно температурата на водата - ние започнахме да я каляваме от самото и раждане и до нейното разболяване мога да кажа че се къпеше в нормална вода, само докато беше болна повишихме малко температурата защото дкторката каза да пазим топло на ушето и тялото докато мине болестта.
Винаги гледам да спазвам едно правило - хубава баня - весело и здраво дете. Поне при нас е така.
Късмет Simple Smile

# 14
  • Мнения: 246
И аз къпя моята сладурана. Може да пропусна едно къпане ако преценя , че е много кисела или ако температурата й е много висока, защото тогава всичко й се струва студено, но иначе кагото се къпе детето - с не много топла вода разбира се му става по-добре и му се охлажда телцето.

Общи условия

Активация на акаунт