Да се оплача и да поискам съвет

  • 1 399
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Значи  миналата година си купих миксер на Браун с блендер. Никога до сега не ми се беше случвало да режа месо в него, но този път направих тази грешка въпреки, че на всички снимки в книжката, а и в самата книжка пише по колко време се мели всеки вид месо и има снимки. Та смелих си аз пилешко месо за супата на Бобо, измих си блендера и като изсъхна си го прибрах в шкафа. Снощи го взимам да си нарежа лук с него, отварям го и ооооооооо невероятна смрад се разнася от него - НА МЪРША.  Вярвайте ми щях да повърна за една бройка. Та за какво ми е мъката - въпросния блендер не се разглобява /там където му е частта с перката, която се върти за да задвижи ножа/. Месото явно е влезло под въпросната перка и вътре се разлага на воля  Sick
Е питам аз след като с този уред се мели сурово месо как е възможно да го изработят така, че да не може да се измие ??? Много ми е тъпо, защото ми вършеше невероятна работа /докато не смлях месото  Sick/. Сега не знам какво да правя - може би да го върна на производителя ?
Вие имали ли сте този проблем? Уредът е Браун - миксер с пасатор и блендер или купа за рязане.

# 1
  • Мнения: 431
Много е гадно да не може се разглобява. Пробвай да напълниш един буркан от компот с разтвор на миещо средство за чинии и топла/много/ вода. Потопи блендера с перката надолу и го остави да се покисне някой и друг час. После смени водата и верото с чиста топла вода и веро, но по-малко по количество и започни да "джуркаш" известно време разтвора. По същия начин, но вече без веро го изплакни- дано ти помогне. Едва ли е влязло месо- по-скоро ще да е сок /кръв?/от месото.

# 2
  • Мнения: 1 403
Аз го имам същия, сурово месо не съм пасирала, но супа да. Не ми мерише. Да не би да не си го измила хубаво и да е останала малка 4астица

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Мия го много старателно, защото го ползвам главно за храната на бебето. Просто може би е влезнало навътре и няма как да се бръкне Sad Направо съм бясна и все още мисля дали не е по-добре да го изхвърля. Колкото и да го мия то ако е влезнало нещо вътре става мисия невъзможна. Не ми остава нищо друго освен може би да го изваря. И да се скапе едва ли ще ми дреме особено - така и така не мога да го ползвам Sad

# 4
  • Мнения: 6 315
По-добре само да го накиснеш и да пробваш това, което силвана е предложила. Според мен, може да се деформира ако го извариш.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
И според мен по-добре първо пробвай да "мелиш" в него гореща вода с веро или дори нещо по-силно - белина newsm78Или някой от онези препарати, дето почистват канали - те нали всичко разграждат. Макар че, честно казано, мен след това би ме било страх да приготвам в такова нещо храната на детето - да не би да е останало нещо от препарата Rolling Eyes Уф, кофти работа!

# 6
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Не че сме чак толкова богати, но бих го хвърлила. Добре, че споделяш, да имаме едно наум с тези пасатори.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
Защо не го занеш в някой сервиз и да им кажеш какъв е проблема и може да има някакво разрешение на проблема  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря ви момичета   bouquet
Аз наистина го изварих във вода и спирт 1:1
Стори ми се най-добро като комбинация - хем го стерилизирах, хем спирта дезинфекцира, а накрая се изпарява. Миризмата изчезна  Hug
Само да отбележа, че се обадих сервиза и ми казаха, че това тяло е неразглобяемо и за първи път им се обажда човек с подобен проблем  ooooh!
Познайте кой е каръка  Crossing Arms
Имайте едно наум когато купувате блендер или купа за рязане / автоматично ренде точно заради такива неща !

# 9
  • Мнения: 116
Миксера се разглабя - малко трудно, но може.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Миксера се разглабя - малко трудно, но може.
Не става дума за миксера, а за приставката за рязане. Няма как да се разглоби защото е лепена. Може да се строши, но не и да се разглоби Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт