Бременност, дуфастон и киста

  • 9 622
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
zdraveite vsi4ki i na men mi izpisaha dyfaston a sam bremenna 9 sedmica. predi da razbera 4e sam bremenna pravih 3 testa i bqha otricatelni a imah cql mesec predmenstryalni bolki. 4 test be6e polojitelen togava bqh 7 sedmica. mnogo sam pritesnena za6toto mi izpisaha  dyfaston za kryvospirane (poneje poly4avam takova) sled kato sam bremenna bi trqbvalo da ne poly4a kurvene nali? na vsi4koto otgore imam kista diamerur 5 na 7 sm. mnogo sam pritesnena da ne stane ne6to na bebeto mi. lekarite mi kazvat 4e ako kistata raste 6te me operirat no kak... mogat li da mi slagat opoika dokato sam bremenna?

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Първо - честито Simple Smile Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!

Сега по въпросите. Всяко кървене по време на бременност НЕ е нормално и при подобни явления трябва да се посети д-р. Виждам че си го направили - браво! Дуфастона е прогестеронов препарат и често се изписва при бременност за да подпомогне маточната лигавица.
Щом имаш кървене, трябва и да лежиш повече.

Стискам палци всичко да е наред. За другите въпроси, не мга да помогна.

# 2
  • Мнения: 1 612
Таня ти е отговорила на първите въпроси и без да претендирам за компетентност ще ти кажа, че е възможно да те оперират докато си бременна, но мисля, че ще стане в по-напреднал месец на бременността.
Това са ми го казвали гинеколози (преди и аз имах киста и си мислех какво ще стане ако забременея и за това съм питала специално).
За съжаление не мога да ти дам подробности з-о не знам. Най-добре питай лекарите. Те ще ти обяснят най-добре!

# 3
  • Мнения: 367
благодаря за информацията и на двете Simple Smile вече съм по-добре кистата ми почти изчезна от самосебеси днес ще ме гледат на видеозон и се надявам да разбера пола на бебчо Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Браво  Hug Дано и по-нататък всичко е наред!

# 5
  • Мнения: 521
благодаря за информацията и на двете Simple Smile вече съм по-добре кистата ми почти изчезна от самосебеси днес ще ме гледат на видеозон и се надявам да разбера пола на бебчо Simple Smile
Честито
Как така ти изчезна кистата?Моята не ще да помръдне и имам болки, които приличат на предменструални. Според доктора било нормално. Пиеше ли някакви хапчета?

# 6
  • Мнения: 367
моята киста беше уголемено жълто тяло. което се е получило от самата бременност.
последния път когато се виждаше на ехо графа беше намаляла на половина (от 7/5 сам. на 3/5 сам) и сега вече не се вижда колкото и да я търсят.
аз имах опасения, че може да не се вижда от бебето, но лекарите ми обясниха, че то не е много голямо за сега и са огледали навсякъде.
хапчета не съм пила защото съм бременна единствено дуфастон и той беше за спиране на кървенето което получих в седмата седмица от бременността.
много съжалявам, че имаш болки мен лично не ме болеше, а много ми се ходеше до тоалетната и ми беше подут корема.
в началото на бременността имах корем колкото ми е сега в средата на 5 месец.
успех и се надявам при теб всичко да се оправи както при мен.

P.S. казаха ми че моето бебче ще е момиче

# 7
  • Мнения: 521
Честито момиченце Simple Smile
И моят корем е много подут. По-принцип съм с коремче, независимо от килограмите. Надявам се и моята "приятелка" да е изчезнала. В интерес на истината не знам от какъв вид е. Толкова се притесних, че забравих да попитам.
Мерси за инфото

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Честита бременност!  bouquet
 Аз родих след стимулация и имах останали фоликули, за които докторът ми се притесняваше, че ще станат на кисти. За мое щастие се абсорбираха от само себе си в третия месец от бременността и не с наложи медицинска интервенция. Иначе той ми говореше за махане след 12 г.с. Пожелавам и на вас безпроблемна бременност и раждане!

# 9
  • Мнения: 367
благодаря, ви много на всички за подкрепата. надявам се това да не се случва на други жени или на по-малко. сега с моя приятел сме много щастливи и чакаме с нетърпение април месец Simple Smile за да гушнем нашата принцеса

# 10
  • Мнения: 82
  Здравейте! Аз също имам такъв проблем. Точно преди една година ми изписаха Дуфастон, защото имам от години киста на десния яйчник, но кистата не се повлия от лечението.След 8 месеца опити забременях, но плодът беше кухо яйце и на 4.07 направих аборт. Сега вече изстича срока даден от лекарката да се пазим.Аз също много се страхувам дали няма да започне да расте кистата при нова бременост и изобщо как биха ме оперирали в такъв случай.Моля някой , който е по- наясно да ми пише.

# 11
  • Мнения: 367
jeny m -  моята киста беше уголемено жълто тяло, което се получава от самото забременяване, а не преди това.
 консултираи се с лекар, но според мен първо махни кистата и тогава пробвайте за бебе иначе ми звучи много рисковано както за теб така и за бебето.
 пожелавам ти успех и дано всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 521
  Здравейте! Аз също имам такъв проблем. Точно преди една година ми изписаха Дуфастон, защото имам от години киста на десния яйчник, но кистата не се повлия от лечението.След 8 месеца опити забременях, но плодът беше кухо яйце и на 4.07 направих аборт. Сега вече изстича срока даден от лекарката да се пазим.Аз също много се страхувам дали няма да започне да расте кистата при нова бременост и изобщо как биха ме оперирали в такъв случай.Моля някой , който е по- наясно да ми пише.
Здравей и от мен!
Какво казва лекаря ти? Наистина по добре я оперирай - така ще си спестиш много притиснения. На мен ми се свива сърцето при всяко припукване или спазъм в корема и така ще е занапред, ако гадната киста не реши да се спука сама. А съм едва в 8 г.с. Ако можеш си спести този товар. Да неговорим,че имам чувството че корема ми е огромен и ми тежи, което не е нормално за този период от бремеността.
Успех във вземането на решение.   bouquet

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Важно е каква е кистата, някой кисти се лекуват с медикаменти или бременност. Не съм се объркала.
Нали ще те следят на видеозон заради бебчо, ще гледат и кистата и ще видите как е. Не се тревожи излишно. Успокой се и ходи при добър лекар.
Лека бременност и хубаво, здраво бебче!

# 14
  • Мнения: 82
 Здравейте! Ходих на преглед при гинеколожката си  и тя ми каза твърдо да започваме с опитите, а относно кистата, че една бременнност би се отразила най- добре.Каза ми , че ако до май месец няма бременост ще трябва да се стимулира яйчника  и да се изследват полови хормони.За кистата има два варианта- да се оперира по време на секцио раждане или да се орперира 4 месеца след раждането. И започваме с опитите.

Общи условия

Активация на акаунт