Притеснена съм/предизвикване на раждане/!

  • 1 655
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 368
Скоро ви бях писала една тема 'колко време се чака след термина'.Е,аз още съм тук и бебето ми не ще да излиза.От вчера следят тоновете ми всеки ден и лекарят ми каза,че ако не тръгне до четвъртък влизам в болница и ще ми го предизвикат най-вероятно със системи.Вчера имах контракции,които бяха доста по на често от друг път,продължиха около 3-4 часа,говорих с лекаря си,той ме прие в кабинета си и се установи че са от подготвителните.Аз тъкмо се бях зарадвала,че ще си родя по нормалния път.Вече пренасям 6 дни.Много съм притеснена от една страна щото исках всичко да стане по естествен път,а пък от друга страна нямам търпение да видя бебето си и искам вече да е четвъртък и да гушкам едно сладко момченце в ръцете си.Стискайте ни палци,мили майчета!Дано всичко мине добре.

# 1
  • Мнения: 448
Сигурна съм, че всичко ще мине добре и за теб и за бебчо!Не се притеснявай, аз също преносих и знам какво е да чакаш всеки ден и да се надяваш, че днес е Денят.Няма значение дали ще го предизвикват или не, важното е да сте здрави с бебето.Вместо да се тревожиш излишно, мисли позитивно и се наслади на това, че ставаш майка, защото е велико чувството.Желая ти успех! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 11 658
Не се притеснявай!Минала съм по този път,много добре те разбирам!Преносих 9 дни и за всеки един от тях си мислех,че Денят е настъпил.Накрая ми предизвикаха раждането с хапче и моята малка госпожица се появи на бял свят!Късмет и леко раждане!

# 3
  • Мнения: 742
Важното е да си спокойна - докторите си знаят работата!
Леко и безпроблемно раждане!  bouquet

п.п очакваме да се похвалиш!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Да се притесняваш е нещо съвсем нормално.... ще ти стискам палци всичко да мине безпроблемно и бързо с най-сладкото и здраво бебче на финала  Hug Знам, че колкото и да ти казват да не се тревожиш ти пак ще се тревожиш, но няма нищо по-хубаво от това да си майка..., ако можеш се опитай да мислиш позитивно и дишай дълбоко  Laughing Сигурна съм, че всичко ще бъде наред.
Успех   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 621
Бъди спокойна и не се притеснявай излишно. Grinning
Всичко ще си дойде на мястото Peace
Леко раждане ти желая и прекрасно бебе  bouquet

# 6
  • Мнения: 8 505
Спокойно.Предизвиканото раждане не е толкова страшно,колкото звучи.
Късмет и дано мине леко!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Аз бих се старала да избегна системата.
Пробвай естествено предизвикване на раждането .
6 дена не са толкова голям срок за преносване. Ако бебето е добре можеш да настояваш да се изчака с раждането.
И все пак, ако се наложи система - задължително си искай епидурална.

Успех Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 391
Пожелавам ти до четвъртък бебчето ти да реши да тръгне само и да не ти предизвикват раждане  bouquet
Успех!

# 9
i az ti preporu4vam da iska6 epiduralna ako si sys sistema oksitocin za6toto toi zasilva kontrakciite i 6te te boli pove4e . S men rajda6e edna jena sys sistema ,koqto za 4 4asa polu4i 8 sm razkritie .Moje6 li da si predstavi6 kakvo zna4i tova? i vse pak ne se boi kato si vidi6 bebko 6te ti mine vsi4ko. Az i predniat pyt ti otgovorih -ako ne sa ti mytni vodite bebko e dobre i ne byrza. Vse nqkoga 6te izleze!:)))

# 10
a i mejdu drugoto 4uvala sym 4e polov akt moje da pomogne v slu4aq!Ti si preceni Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 369
хей, съвсем нормално е седмица/ две преди или след термина да се роди!

той термина е само приблизителна дата...според мен бебо си знае кога да излезе Simple Smile

живи и здрави!!!! и леко раждане
  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 829
И аз преносвам три дни и понеже съм от притеснителните, отидох сутринта в болницата. След като докторите се чудиха половин час какво да ме правят, накрая решиха, че трябва да чакам преносването да е седем дни, за да предизвикат раждане. Предложиха ми да остана в болницата да чакам до петък или да си стоя в къщи и да ходя да слушат тоновете. Та сега съм си у нас и чакам.
Така че,не си сама Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 290
и аз бях притеснена... затова те разбирам много добре.
Сега си имам малък мъж на 12 дни.

Термина ми беше на 28.08.
На 30.08 се съгласих да ми пукнат водите... Отидох в болницата със сантиметър и половина разкритие. Идеята беше после да съм на системи, но контракциите си тръгнаха сами към 11:30 В 15:35 вече гушках бебето си.
Без системи, без епидурал, без никакви обезболяващи си родих сина с 2 напъна...
Болезнените контракции бяха около 2 часа...

Успех!
Бъди спокойна и дишай, дишай, дишай ...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 368
Благодаря ви момичета!Чувствам се по-добре след всички добри и позитивни мисли,които изчетох.Дано наистина тръгне самичко до четвъртък,ако пък ли не ще го предизвикваме да излиза бебо,че ще стане един шишко.Ще ви пиша всеки ден,за да ви държа в течение.

Общи условия

Активация на акаунт