В НОВА СЕДМИЦА сме ве4е, есента не е дале4е ... но за някои е пролет! :)

  • 3 650
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Моми4ета коки4ета, ей ме на - аз откривам седми4ната. Откога не е било ... не мога да повярвам.
При нас е пролет. Е, валя дъжд цял уикенд и все пак ... Пролет пукна!
Около нас нищо ново.
Пожелавам ви на вси4ки много положителни вмоции през следващата седмица и настъпващия нов сезон!   bouquet
По традиция на това място се предлага и закуска, но тъй като при нас е ве4е късен следобед, ви предлагам нещо, което обожавам и мога да ям по всяко време на деня  Mr. Green
Да ви е сладко!

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Бонжур и от мен  Hug
Пу първа от Ивропата  Wink
Май4е радвам се ,4е и на ваШето небе изгря слън4ице. Blush Тук съЩо времето е много приятно и затова пожелавам на вси4ки един усмихнат и ведър понеделник   bouquet
НиЩо,4е е време за закуска,на драго сърце хапвам малко суШи ( поне виртуално мога  Blush )

# 2
  • Мнения: 11 306
Добро утро на всички! Гледам най-ранобудната от нас е пуснала темата  Hug
Предлагам една хубава мазна баничка с многоо сиренце за закуска и айранче. За кафеджийките - кафе по избор, за "англичанките" - чай по избор Wink
Да ви похваля моята ученичка - сама си пише вече домашните. Май взе да и става интересно, въпреки, че ме пита всеки път защо се пишат домашни. ooooh!
Весела седмица на всички!

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
добро утро на всички  малки и големи  Hug Heart Eyes
пожелавам прекрасна седмица с много сльнце и усмивки   bouquet
татито ни си е и та3и седмица у дома, пак няма да мога да се вяскам много Cry...но пьк отиваме в южен Тирол всички, малко да не готвя  Mr. Green ( така ка3а половинката Joy ).....
целувки на всички от нас Hug

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ейййй Амейка,благородно завидях. Аз съм влЮбена в Sud Tirol  Heart Eyes Догодина през август живот и здраве би трябвало да сме там  Hug Вие къде то4но Ще ходите  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 017
Добро утро мили мои сладурки  Hug Hug Hug

Много се затъжих за вас  Flutter
И отварям аз седмичната, и какво да видя: такава хубава новина, МАкдирокчЕ  Heart Eyes  bouquet Heart Eyes Да си спокойна и Щастлива бременна мама, и много, много обичАна и "гледана"  Hug
Благодаря най официално, чЕ уважи настоичивото подканяне на МАйка и мен  Flutter Сега само да установим реда: ние двете сме първи на опаШката, нали така?   Crossing Arms Grinning

МайчЕ, как сте? НЕ успях много много да прочЕта миналата седмичка, чЕ трябва да свърШа това онова и в работата  Mr. Green ОЗдравяли сте вечЕ, нали?? Гого веднъж е правил бактериален конюнктивит, и в кражна сметка го оправихме с антибиотик  Rolling Eyes ГуШ на малкия сладък мъж  Hug Hug Hug

Джорджи, страхотна кухня  Hug Много ми харесва и подборя ти на цветове  Heart Eyes Много много ЩАстие ви пожелавам в новия ви дом  Hug

ВечЕрнице, с тебе се вълнувам като чета за каката ви  Heart Eyes Аз и до ден днеЩен си спомням първи учЕбен ден, първи домаШни, първо закъсняване след училиЩЕ (беШе навалял един хубав сняг, и се биехме със снежни топки...и майка беШе се обадила на милицията да ме търсят Laughing) Много прегръдки на чАровните ти деца (супер изразителни слънчовци са...а само на снимки съм ги виждала. Представям си на живо...  Heart Eyes). И благодаря за баничКата  Hug  bouquet

Мимка, само те зърнах някъде из форума. Успех с визата  Hug

Дидка, ЩЕ помисля аз за някаква изненада за Миро...Аа те момичЕтата хубави идеи с ти дали  Mr. Green Това с тоалетната и 10 000 метра височина е тривиално, ама се помни цял живот  Mr. Green А пък съм сигурна, чЕ ако помолиШ стюардесите, Ще направят някой мил жест...ако беШе малко момчЕнце Миро, със сигурност Щяха да го заведат при пилота... Laughing (Гого така го водиха миналият път като е патувал с баЩа му..)

Нана, видя ли как всичко мина добре, само му се притесняваШе...Не чЕ аз няма да съм като теб де...Само хубави емоции ви пожелавам с Вальо, и спокойно  Heart Eyes Hug Heart Eyes

ТАли, как са юнаците? Ти сигурно си разказвала, ама аз оЩЕ нямам време да прочета предиШната темичКа..
Амейка, приятно прекарване на почивката без готвене  Hug

Звезди,   bouquet Hug  bouquet

МомичЕта, отивам да се "среЩам" с Шефове и Шефки...По късничко пак Ще ви навестя  Hug
И ЩЕ ви разкажа за прекрасния ни уикенд с Гого  Flutter

Ооох, докато не съм забравила, да попитам: някакви антипасти с манатарки (Джорджи и ВечЕрничке, помогнете, моля  Hug)...И изобЩо гъбки...Събрахме килограми вкусни прекрасни, ЛАпландски гъби, а няма да мога да ги съхраня (фризера е пълен със боровиники, Щука и гъби...)

ГуШвам ви подред  Hug  bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet

# 6
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Ооох, докато не съм забравила, да попитам: някакви антипасти с манатарки (Джорджи и ВечЕрничке, помогнете, моля  Hug)...И изобЩо гъбки...Събрахме килограми вкусни прекрасни, ЛАпландски гъби, а няма да мога да ги съхраня (фризера е пълен със боровиники, Щука и гъби...)

Мамо В, не че сьм Катето и Джорджи, ама да кажа Grinning....можеш да ги бланшираш и после в в бурканчета.....стават страхотни  Peace

Миленски, ей тук ще сме http://www.kinderparadies.it/

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мам4енце Б,благодаря ти от сърце за хубавите пожелания. То се знае,вие с Май4ето се първи  Wink Hug  bouquet
Аз понеже сноЩи хапнах пресни манатарки та мога да ти предложа много прост,лесен и вкусен на4ин за приготвяне на гъбките

Funghi porcini trifolati


Необходими продукти:

- 500 грама пресни манатарки
- 1 скилидка 4есън
- зехтин
- нарязан на ситно магданоз
- сол
- пипер
- малко бяло вино

Приготовление:
Запържва се до за4ервяване скилидката 4есън заедно с малко зехтин в тиган,след което се маха и се добавят манатарките,нарязани на тънки филийки. Добавя се малко бяло вино.Готвят се на слаб огън,докато не поизври водата.Посоляват се,добавя се малко пипер и магданоз,разбъркват се и след няколко минути са готови. Добър апетит.  chef

# 8
  • Мнения: 1 017
Амейка, МАкдирокче,  Heart Eyes Hug Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet

Аз знаете ли как ги сгових вчЕра? С масло, глава лук, чЕрен п. и розмарин...мммммммм (отивам да обядвам  Wink)
АмейчЕ, това с бланШирането по подробно дали може да ми го обясниШ?   bouquet Колко минути, и какви подправки после? Помня аз със мама сме правили...чЕсън слагахме май...а във водата за бланШиране не може ли да се сложи подправка? Лимонов сок съЩо се слагаШе по някое време... newsm78

Миленка, утре така Ще ги приготвя  Hug Heart Eyes Hug

# 9
  • Мнения: 5 475
Усмихната седмичка и от мен!  Hug

Приключиха с монатажа на мебелите,изключително сериозна фирма са- за 2 дни и половина беше готово всичко. Peace
  За момента вероятно от 27 до 30 септември ще се преместим,но ще сме в почти военни условия.Асансьорите на работят-т.е. ще качваме всичко на ръце до 4 етаж  Twisted Evil Газта не е свързана...  #Cussing out ток-ще ползваме от строежа...

  Дъщерята се върна снощи от Холандия-горката само с една раничка...нали Луфтханза и загубиха куфара на връщане от Бг...сега наново трябва да купуваме куп неща... #2gunfire ...кой знае кога ще възстановят и сумата за загубените неща.  Rolling Eyes
   Днес е първи ден на училище,в последния гимназиален клас!Надявам се да й върви по вода и догодина успешно да издържи матурите и да се дипломира!     Peace
  Майка,дано с настъпването на пролетта си отидат всички болежки!
Амейче ,чудесно място за почивка!  Hug

Мамче Б ето няколко рецети за предястия:

Insalata di funghi porcini crudi
Салата от сурови манатарки
:

нарязаните на финни парченца гъби се поливат със зехтин,черен пипер ,настъргва се пармиджано и магданоз.Не се слага оцет!

Гъби в олио
Funghi sott’olio:


за 1 кг гъби -около 10 мин се кипват гъбите в смес от  оцет от бяло вино и бяло вино с съотношение 1:1 и една лъжичка сол,може да се добави и стрък розмарин,отцеждат се добре,после се оставят да изсъхнат върху кърпа..нареждат се в буркан и между тях се слагат дафинов лист,20-тина зрънца черен пипер.Обръща се буркана надолу с главата за около час,после се слага в нормално положение и  се залива със зехтин,докато покрие изцяло гъбите.Затваря се капачката.
  (Буркана трябва да е добре измит и подсушен.Добре е да се стерелизира-докато е  празен ,без капачката се слага във фурна на 100 гр.за 20 мин.)
 Ако остане въздух между гъбите се пробва с шиш да се натисне ,за да излезне навън. :peace

 
 Лек ден на всички!   bouquet




# 10
  • Мнения: 11 306
Гледам, че нищите гъбки.
Мамче Б, да ти кажа аз лично ги суша. После в хартиени торбички и на тъмно. Така сега суших едни (май са манатарки, ама като им знам само немското име Embarassed). После слагам на шницели, филенца или на пица. За около седмица са готови изсъхнали.

# 11
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Кате и аз обикновенно готвя със суШени манатарки. Купувам си ги в Бг,4е тук цените са ...бррррр. Ама и пресните са страШно вкусни. Blush Обожавам ризото с манатарки както и полента ( ка4амак ) с гъбки и надени4ки за гарнитура  Blush

# 12
  • Мнения: 11 306
Да живее Гуглето. Току що открих, че тез гъбки дето аз ги суша са пачи крак. А манатарки не съм сушила,  но предполагам, че ще станат пак за толкова време.

# 13
  • Мнения: 6 390
Привет банда  Grinning
Аз си бях прецалака нета миналата седмица  Crazy ама сега всичко е ок  Wink

Гледам за гъби се пише  Party
Една от най любимите ни салати е гъби нарязани на филийки, един средно голям лук на филийки нарязан и магданоз - залива се е Оцет и олио по вкус и сол Wink хубаво е да отлежи 5-10 мин. преди консумация, че поемат от оцета и гъбите и лука  Grinning много вкусно ни е  Whistling

Какво съм изпуснала ... не знам  Wink
Поздрави на всички и весела седмица   bouquet

# 14
  • Мнения: 7 605
Здравейте моми4ета,

ох какво цуганско лято имаме, 4удесно е навън, цяла сутрин бях на вън с малката, кееееееееф  Sunglasses

Хайде и аz да давам малко акъл zа гъбите  Mr. Green  Миленка, махаШ йм кра4етата и слагаШ малко синьо сирене вътре и хоп във фурната на около 200° zа 10 минути някъде (аz на око ги правя, та не поемам гаранция zа времетраенето). Супер лесно, супер бърzо, супер вкусно  Mr. Green  Като имаме гости 4есто ги правя като антипасти и винаги се иzяждат  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт