Кърмене и успокоителни хапчета

  • 6 699
  • 2
  •   1
Отговори
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте,
предстои ни да се местим да живеем в чужбина. ВСИЧКИТЕ ни познати минали по този път са изпаднали в началото в тежки нервни състояния и често за смукали валидол по този повод. Но аз като кърмачка ще мога ли да го правя ако се наложи и ако не - кои успокоителни са съвместми с кърменето. Не съм с кой знае какви здрави нерви така че не очаквам да съм изключение от групата на пиещите хапчета.
Някой може ли да помогне с информация?
 И между другото да питам още нещо - нали имаше един витамин който липсва в кърмата? Кой беше той и как да си го набавя, има ли го в Матерната?
Предварително благодаря.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Билковите успокоителни с валериана (има на хапчета и на сиропчета комбинацията мента, глог и валериана) са съвместими с кърменето. Но употребата на всички видове успокоителни с приспивателен ефект се препоръчва да се избягва по време на кърмене, тъй като повишава риска от развитие на СВДС при бебето. Затова може би по-добър вариант е да помислиш за техники за релаксация - йогийски упражнения, спорт, изобщо каквото ти действа добре. Не забравяй и друго - че кърменето е естествен релаксант за майката и окситоцинът, който се отделя докато кърмиш, те успокоява Grinning
В кърмата няма липса на витамини - съдържа дори витамин К и витамин Д, за които се е считало, че липсват. Витамин Д се набавя чрез храната и чрез излагане на слънце, съдържа се в Матерна в препоръчителната дневна доза.

# 2
  • Торонто
  • Мнения: 837
Blagodaria za iz4erpatelnia otgovor. Iavno 6te nabliagam na karmeneto kato me zatrese nervata

Общи условия

Активация на акаунт