Въпрос за упражненията в клиниката по ДЦП

  • 1 706
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте,

Ние от петък ходим на терапия в клиниката по ДЦП - родени сме преждевременно и сме с повишен риск.

Искам да ви питам:

Успяхте  ли да научите да правите сами упражненията?
На мен ми се вижда много сложно, ако натисна не където трябва, може ли да се повреди нещо?
Викахте ли допълнително рехабилитатор да ви прави още упражнения? На нас ни казаха, че е добре да се правят по 4 на ден, но правим само по 1 там.
На сайта на клиниката има анонс за една книга за метода Войта, някой чел ли я е и има ли рисунки в нея на упражненията? Бях и на vojta.com, но не видях примерни упражнения

Благодаря за отговорите

# 1
Здравей,
Моето бебче също е родено по-рано. Поставиха ни  диагноза 2-ра степен ЦКС. Не се притеснявай ако не успееш от първия път, след време става много лесно.  Важно е да не се плашиш и да не се отказваш. Знам, че бебетата много плачат и е доста травмиращо за майката, но вярвай, че е за добро. При  нас вече има резултат. Ако имаш други въпроси можеш  да ми
пишеш.

Успех Laughing

# 2
  • Мнения: 4 414
ще ги научиш, не са толкова сложни. помоли рехабилитаторката да ги направиш пред нея, за да те коригира, ако нещо бъркаш.
хубаво е да си ги правите и вкъщи, за да приключите по-бързо с тая работа. ако имаш възможност, викай си същата рехабилитаторка и у дома/ако я харесваш, де/.
нашата Ния се роди в 35 г.с. и имаше 2 кръвоизлива в мозъка. ходим тази клиника вече 6 месеца. не сме викали рехабилитарор в къщи. първите 3-4 месеца аз и правих упражненията по 2 пъти + 1 в клиниката. според мен е невъзможно да се правят 4 пъти, аз едвам успявах по 2 да и ги правя Embarassed . то това дете трябва и да яде и да се разхожда, все пак! при нас имаше много добър ефект и вече май ще прекратяваме. стискайте палци!
ако искаш, пиши ми на ЛБ.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Благодаря за отговорите!

Пожелавам на всички да свършва по-бързо престоя ни там!

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
И моят син беше там на упражнения. Отначало беше с 3 степен ЦКС, а сега да го видиш как тича - като изтребител е.
Не се шашкай. Питай рехабилитаторката, докато си сигурна, че си научила всичко. Няма какво да му повредиш на детето,  точките не са на толкова крехки места. При коя рехабилитаторка сте?
Според мен гледай да се научиш да ги правиш ти или таткото, ако той е по-оправен. С вас детето ще е по-спокойно, няма да реве и ще има по-голяма полза. Не съм викала у дома рехабилитатор. Сега викам логопед, понеже Наско има операция на небцето и още не говори само мам- ам - мама - такива неща.
Там стратегията е да те понаплашат здравата,  но ти не им се връзвай.
Детето ще има полза от процедурите, но не бива да ги слушаш как си мърморят, че проблема е сериозен и тн...
При коя лекарка сте?

# 5
  • Мнения: 229
Моето бебче го водих на гимнастика,заради тортиколис /нещо на мускула на вратлето/.  И аз се чудих как ще запомня всички тези упражнения и помолих рехабилитаторката да си донеса камерата и да снимам докато тя му прави упражненията. Така е много добре. Направи го и ти /дано имате камера, ако не помоли някои приятели да ти услужат/.
Успех и дано се  оправите бързо, бързо  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт