Няколко важни въпроса

  • 820
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Здравейте,

имам няколко въпроса, които мисля, че тук ще намерят своя отговор.

Понеже получих контракции, бях в болница за задържане и сега трябва да лежа, а не са много нещата, които можеш да правиш легнал и се питам вредно ли е за бебчето, ако лаптопа ми е на краката пред коремчето? Не го ползвам нон стоп, но все пак известно количество време.

И второто ми притеснение е относно обезкосмяването с кола маската по-специално. Опасно ли е в моя случай да получа контракции в следствие на използването й? Ако да, защо и какви са алтернативите?

Мили майчета, много ви благодаря!  Flutter

# 1
  • Мнения: 566
и аз бях в твоето положение.
за лаптома не мога да изкажа мнение, но може да притиска някакви кръвоносни съдове
за коламаската по-добре не рискувай. аз използвах крем за обезкосмяване

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
За лаптоп-а не съм много сигурна дали няма някакви вредни излъчвания... newsm78

За кола-маската - аз също бях с контракции от 5-я месец на бременността, но си ходех на козметик. Не съм забелязала от това да са се увеличавали контракциите. Може би има някаква зависимост свързана с болката от обезкосмяването и провокирането на контракции...но на мен това не ми се отрази. Иначе алтернатива на колата е депилатоара или бръснарското ножче.

# 3
  • Мнения: 742
Компютър по време на бременост по принцип не е много полезен - може да го ползваш но за кратко...Колкото до обезкосмяването - по добре избери друг начин /аз ползвах самобръсначка-че всичко друго ми дразнеше/

Леко и безпроблемно раждане!  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 116
Аз работих по 10-11 часа на компютър през цялата бременност и не мисля че работата с компютър е по-вредна отколкото дишането на софийския въздух  Hug

Обаче, лаптоп близо до корема според мен не е много добра идея. Лаптоп-а се загрява много и буквално пече  Crazy Едва ли ще е толкоз страшно ако сядаш за по час на ден  Thinking Другото което се сещам е да го сложиш странично на теб на някоя ниска холна маса и ти да легнеш на една страна към него  newsm78

Леко бременеене  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 251
Моят съвет е НЕ СИ ПРИТИСКАЙ КОРЕМА С НИЩО. Нали за това правят по-широки дрехи ипрочее.Коремчето не бива да се притиска с нищо.Това е мое мнение.

# 6
  • Мнения: 4 447
Коремчето не го притискам с нищо, лаптопа ми е на крачетата пред коремчето и го слагам максимално далече.

Казаха ми, че колата маска и епилирането стеснявала кръвоносните съдове и изобщо не била за препоръчване. Бръсначката била най-доброто.

Обаче искам да знам дали може да използвам депилатоарен крем, защото пък ми казаха, че не било и това добре в интимната зона.

Никак не искам да ползвам бърсначка, отказах се от нея преди 6г.  #Crazy

# 7
  • Мнения: 748
за обезкосмяването не знам в твоя случай, но за лаптопа защо не си вземеш от ония табли за сервиране в леглото, не знам как се казват, дето са с ниски крачета и не се опират на теб и на такава да си държиш лаптопа? newsm78  мисля, че ще е по-добре, отколкото да ти пече на краката.

# 8
  • Мнения: 549
И аз бях така.Изчаках да влеза в 9м. и право при козметичката.Направи ми кола маска , а аз преносих с един ден даже!Относно лаптопа до теб не виждам проблем.Успех ти желая!

# 9
  • Мнения: 3 322
Цял ден в работата съм пред компютъра, а като се прибера вечер с лаптопа продължавам... Питах в zdraveto.bg където лекари отговарят на въпроси - казаха че излъчването на компютрите особено новите е по малко отколкото на телевизора. Така че споко. Мен повече ме притеснява това че след време започва да ми пари и да ме боли, а пък вече както и да го сложа все в корема ми се опира.

# 10
  • Мнения: 942
Първо леко бременнене и раждане!
NaughtyЕ,хайде де признайте си,че всички докато сме били бременни сме използвали компютъра(най-много заради този или подобен нему форум).Наистина обаче е по добре да не ти е върху коремчето.А относно колата маска,че те повече мами(включайше и мен) чакат последния момент за това и не знам да е имало някакви странични ефекти.

# 11
  • Мнения: 4 806
не знам да има някакво вредно влияние умереното използване на компютъра по време на бремнност...
кола маската май е добре да се смени с алтернативен метод, но да е безболезнен

# 12
  • Мнения: 1 294
И аз дизайнерствах през цялата бременност  newsm47.Малката си е жива и здрава smile3521
Кола си направих 2 дена преди секциото на корема и интимната зона.Повечко ме болеше по време на бременност, нопоражения  други нямаше
Приятни мигове с лаптопа ти желая smile3508

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
за обезкосмяването не знам в твоя случай, но за лаптопа защо не си вземеш от ония табли за сервиране в леглото, не знам как се казват, дето са с ниски крачета и не се опират на теб и на такава да си държиш лаптопа? newsm78  мисля, че ще е по-добре, отколкото да ти пече на краката.
Това за таблата е готино, но от личен опит казвам, че ако е в по-напреднала бременност коремчето ще повдига таблата  Mr. Green а ако й е малко коремчето пък ще й дойде висок лаптопа и няма да може да вижда добре буквите и ще трябва да наднича.... (иначе като вече не бременна на мен ми се види много добра идеята за лично ползване  Mr. Green)
Колкото до кола маската щом са ти казали по-добре не рискувай...посъветвай се с твоя док за депилатоара.
Успех и леко раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт