ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ

  • 2 394
  • 49
  •   1
Отговори

Анкета

Имахте ли трудности с приема в ДГ ?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 25 сеп 2006, 16:59

  • Мнения: 2 534
Ми това е въпросът , и понеже Сдружение "Настоящи и бъдещи майки " не може да си позволи Витоша Рисърч и подобни , отново Бг-мамма ще си покаже силата  Wink
Моля модераторите да се смилят и оставят темата в Клюкарника  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 416
Да, имах трудности с приема в ясла. Ето защо, дъщеря ми ще посещава частна за 330 лева на месец...  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 537
Не,в Ямбол винаги има места и даже през лятото не почиват. Grinning

# 3
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
В момента имам този проблем, след като  молбата ни беше приета, беше парафирана с ДА - сега се оказва че не сме в списъкът,тоест не сме приети #Cussing out #Cussing out #Cussing out

И аз сега какво - сама(таткото ни работе в чужбина),бременна, без баби, с дете на 2,7 - еми ние взаимно ще се побъркаме - Алекс си има вече нужда от връстници,с които да си играе цял ден, мама има милион задачки,с които трябва да се справя,бебчо идва, обаче кварталната детска градина взе че не ни прие #2gunfire #2gunfire #2gunfire И аз сега какво да правя #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

И какъв е този авсурд - да няма места в градините Thinking Къде са ни градините, защо махнаха районирането, защо кварталната градина няма места за децата от квартала #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 4
  • Мнения: 2 534
Как е във Варна и Пловдив
Струва ми се , че скоро бях чела , че във Варна ДГ не почиват през лятото  newsm78 , освен че намалиха цените на детската кухня  Party

Ако знаете в кое Детско заведение има Частно такова , пишете ми на лични или тук номера му , че за утре сутринта ще ми трябва и тази информация

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 17:18 от писна ми

# 5
  • Мнения: 448
Не съм имала проблеми с приема в градината, напротив, аз исках от януари да го приемат(тогава се връщах на работа), и си пуснах по-рано документите, но директорката предложи от ноември да тръгне , за да има време детето да свикне.Като цяло съм мн доволна от нашата градина.

# 6
  • Мнения: 1 209
пиша ДА, въпреки че няма опция за проблемен прием в ясла.
детето ми още няма яслена възраст, подадох документи когато беше по4ти новородено и въпреки това ми казаха, че НЯМА места за след година и половина.
ми ясно е - ще се спонсорира, май, ако не отворят още яслени групи. понеже проблемът ме касае ли4но и виждам много бебета и бременни по улиците пердполагам 4е до 1 година време проблемът с ОДЗтата ще е по-наболял от този с детските градини сега Sad

# 7
  • Мнения: 3 042
На времето не съм имала никакви трудности при записването на щерката нито в градината нито в яслата.

Сега положението при нас във Враца си е същото. Стига да решиш да си дадеш детето в тези детски заведения го приемат без проблем. Само, че аз ще пропусна яслата. Grinning Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623
Ние имаме такъв проблем с яслите. В една ясла дори ми казаха, че молбата ми ще бъде 113-та след приетите  #Crazy
Сега по същество:
Градината до нас находяща се на ул. Захарий Круша /после ще видя точно кой номер се води/ направо се разпада пред очите ни. Нямам идея кой е виновен затова - управлението на градината или Държавата.
1. На места липсва ограда - представете си за момент как дете изхвърча през оградата и попада под гумите на преминаващ автомобил  #Crazy
2. Съоръженията в двора са от моето детсво - счупени, ръждясали и много опасни ! Толкова пък за една боя да нямат пари, моля моля.
3. Част от детската градина е дадена под наем на фитнес център "Вагнер"
4. Самата сграда е в окаяно състояние - не е боядисвана с години, дограмите се разпадат /представям си какво им е на дечицата зимата /, надраскана - с една дума УЖАС !
5. Поради липса на части от оградата всяка вечер кучкари си разхождат там любимците, което за мен е безочие, тийнейджъри пият и трошат бутилки ................... мога да изброявам до утре.
И в цялата тази кочина се възпитават и прекарват цял ден нашите деца  #Crazy #Crazy #Crazy

# 9
  • Мнения: 4 473
писна ми, ако знаеш само каква одисея имах на тема "детска градина" и на мен колко ми беше писнало ooooh!
Не ми се връща назад, че и до сега се нервирам, но с няколко думи - от 3 (!) детски градини в квартала, в нито една не се намери място за моето дете вече 3-та (!!!) година. Щях да взривя или някоя директорка или пресата...спряха ме навреме. Twisted Evil Сега дъщеря ми ходи в градина през един квартал, а неудобствата от това са ясни за всички.

# 10
  • Мнения: 5 140
Не, не съм имала за мое щастие проблеми с градина/ясла/.
Подадох документи в 2 ДГ и в двете беше приета, но документите бях подала преди една година.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Не. Въпреки че ДГ, в която подадох молба (и то чак следобяда, а не в ранни зори на първия работен ден на годината), не се води по район (това по лична карта, а по настоящ адрес ми е по район  Simple Smile, ама нали уж районирането било отпаднало, обаче и това можеше да се използва като минус в моя полза.

За да се подсигуря, просто си извадих Адрусна карта, в кояго фигурира настоящият ми адрес - това са общо казано "перипетиите" ми.

Самата аз се учудвам на моменти, как така са ни приели, след като чух да има майки, влезнали с връзки, но както и да е.

# 12
  • Мнения: 2 070
В Плевен имаше места в ясли, които са ми далеч и използвах познанство със сестра, за да почне през януари, а не април в ясла в центъра, в момента чакам да видя в Сф дали ще я приемат някъде из Хаджи Димитър... Малко вероятно, защото сме над 100тния входящ номер на молбата...

# 13
  • Мнения: 1 455
Гласувах с трета опция. Въпреки, че бях подала молба по-рано, нямаше шанс да приемат Тони близката година или две. Спонсорирахме, но всичко си е регламентирано, няма нищо скрито - покрито. В условията за приемане изрично е опоменато, че деца на спонсори и братя/сестри на дете, посещаващо градината, са с предимство.

# 14
  • Мнения: 1 671
В Пловдив-


детските ясли имат капацитет общо 1165 деца, а набор 2005, който вече тръгва на ясла, е  около 3200 деца .Статистиката е от Община Пловдив, абсолютно е достоверна, може да се използва официално.

за детските градини -има трудности със записването, може би година по-рано се подават молбите. Групите са от около 25-30 деца.
Разбира се, има и непопулярни градини, където записването е лесно, но като цяло има дефицит. Най-зле е положението в ЖР "Тракия" и район "Централен" - в него родители от други райони записват децата си, защото им е удобно за работата.

По настояване на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" - Пловдив, кметът разпореди пълен одит на сградния фонд, за да се оптимизира приемането на деца. Там, където е възможно, ще се откриват нови групи. Д-р Чомаков каза и за две сделки, които общината ще направи в най-скоро време - дава терен на строителни предприемачи и вместо пари, иска построяването на детски градини - това е за районите "Тракия" и "Южен".  Бавно е, но е работа във вярната посока, и е пример как без пари могат да се решават проблемите.

Пак след разговорите ни с кмета, общината изготви Електронен регистър на местата в детските градини. Ето го http://www.plovdiv.bg/gradini.htm

МНого е тромав, но е ориентир къде има свободни места.

Жени, ще те слушам утре!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт