Запек :(((

  • 6 649
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 982
От няколко дена ме мъчи упорит запек, както никога досега  Cry Предполагам, че има нещо общо с бременността ми (в 8-9г.с. съм). Не съм си променила хранителните навици, стана изведнъж и е много, много неприятно. Какво да правя?  Shocked

# 1
  • Мнения: 2 047
  Наблегни на плодовете.

# 2
  • Мнения: 2 082
започни да изяждаш по една Активия с мюсли на ден-около десетина дни.пии повече течности,движи се повече,яж овесени ядки,плодове/кивито помага,круши и т.н./и в краен случай-дуфалак.да-и сладкото от рози помага

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 17:12 от nano

# 3
  • Мнения: 146
Имам същия проблем и след като преядох с Активия /всеки ден/ и след като многото плодове само ми подуват коремчето и ме болеше още повече от газовете, баба ми каза да ям сладко от рози сутрин на гладно или вечер след ядене по една-две лъжички и стомаха ми се регулира много бързо. Това сладко се продава в магазините за хранителни стоки и е много приятно за ядене.

# 4
  • Мнения: 10 982
Всеки ден ям кисело мляко, сливи и ябълки, пия около 2 литра вода. Лекарите не ми дават да спортувам и сега мога само да се разхождам - това ми е движението.
Досега при запек ми помагаха чайовете Sanie и Regulavit, но в момента не ми вършат никаква работа, ужас Sad Sad
Ще пробвам със сладкото от рози, да видим какво ще стане.

# 5
  • Мнения: 146
Забравих, другото което много помага при запек е кафето по една чашка слабо и топло кафенце сутрин не вреди и помага.

# 6
  • Мнения: 2 082
или пък топла вода с мед сутрин на гладно...

# 7
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
И мен много ме мъчеше запека в началото на бременността. Освен бабешките рецепти,които са ти казали другите,ще препоръчам едно лекарство. На мен много ми помогна,док  ми го изписа. Импортал На прах е,разтваря се във всякаква течност,аз го разрварях в разни безалкохолни. Пиеш едно пакетче на 2 дни,след 4-5 часа си готова. След 2-3 пакетчета,запекът мина. След това при нужда пак го взимах.

# 8
  • Мнения: 1 986
 Сини сливи,топла вода на гладно,Активия, чай Блевит......за друго не се сещам newsm78Мамите по-горе са казали и други "помощни средства" Wink,на мен лично ми помогна Блевит-а Peace

# 9
  • Мнения: 126
И аз имам същия проблем понякога,защото приемам много малко течности,а не трябва Naughty
Но  закуска от сини сливи,овесени ядки (мюсли) и мед ще ти помогнат против запек,а също и сутрешното кафе.За лечебни средства не ми се говори по добре всичко да става с естествени продукти Naughty

# 10
  • Мнения: 10 982
Личната ми лекарка забрани всякакви лекарства и чайове Cry Сините сливи вършат работа, а днес пробвах и със сладкото от рози - много е приятно и май има ефект  Peace

N_A_N, този Импортал в аптеките ли се продава? Но малко ме притеснява, че е лекарство.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Кафе, компот от сливи, круши, прясно мляко, чешмяна вода  Sick дават при мен "светкавичен" резултат. Embarassed

# 12
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Гигилче, извинявам се,че отговарям чак сега,но не бях видяла,че си ме питала. Да,в аптеките се продава Импортал-а,около 60 ст. е пакетчето. Док ми обясни,че то не действа на дебелото черво или други органи,както повечето слабителни. То втечнява изпражненията,така че да се отделят по-лесно. Така,че било безвредно и много подходящо за бременни. Затова аз спокойно си  го пиех, когато нищо друго не действаше.

# 13
  • Мнения: 2 253
4-5 лъжици овесени ядки.накисни с малко вода да омекнат.добави 5-6 лешника(или други ядки).2-3 суп.лъж.пр.мляко,една с.л.мед
яж първо това всяка сутрин.поне 2 часа след него не яж друго.
опитай,при мен работи безотказно.успех Peace

# 14
  • Мнения: 216
Гигилче, на мен са ми помагали следните храни:
компот от сушени сливи, топло кафенце с мед на гладно, сладък айрян, круши, кисело мляко с мед и мюсли.
Успех  thumbsup.

Общи условия

Активация на акаунт