Коледното тържество

  • 3 965
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Май аз съм тази дето много се вживява и ядосва за глупости, но все пак да си споделя....
Първата информация от ДГ беше, че ще има коледно ткържество еди кога си и момиченцата от групата на дъщеря ми ще са снежинки. Много се зарадвахме с Цветка - вече си представях как ще я издокарам с подръчни материали като снежинка и как ще си я гледам заедно с другите дечица /пусто му, много ми е интересно какво става в тая детска и как моето гардже се вписва там/. Да, ама не - първо се оказа, че момиченцата трябва да са само с коронки /тип Барби/ и няма нужда от специален "тоалет". Освен това родители не присъствали на тържеството - тук Цветка му удари голям рев.
Аз пък най-много се ядосах, когато предложих да купя торта за хлапетата /защото тях това най-ги радва/, но г-жата отказа с мотива, че било трудно да я режат, цапали се и т.н. Освен това трябвало да си вземем децата на обяд, защото щели да са превъзбудени и нямало да могат да спят.
Имам чувството, че желанието на персоналът е да претупа възможно най-бързо и "безболезнено" тържеството, а не да направи истински празник на децата.
Аз съм от тия "бодали" родители, дето са готови по всякакъв начин да съдействат, ама май почна да ми идва акъла...
Как ще протече Коледното тържество във вашите ДГ?

# 1
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
ние сме още малки и сме само на ясла но зялото ОДЗ има една и съща програма.
Ще имат куклен театър, а после ще дойде Дядо Коледа в групичката.Те щели да му пеят и танцуват и после подаръците Wink
Но на тържеството няма да има родители.И на мен ми е много интересно как се вписва моео гардже , но това е техен празник.Ще гледаме снимки Wink
А за 8-ми март ще гледам тържество Wink

# 2
  • Мнения: 101
И при нас в Плевен ситуацията е горе-долу същата.Просто хората са на работа и не им пука особено за нашите деца(поне на повечето от тях).
Да ви се оплача:нашият мъдър кмет г-н Зеленогорски е решил да направи  икономия на общината като затвори всички детски ясли за периода 20.12.2004-02.01.2005.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Аз не съм мама, но се грижа за едно момиченце на 5 и половина. Аз ще ходя на Коледно тържество в детската градина, защото родителите са заети. При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked На мен ми го платиха родителите на момиченцето, ама 3лв?!?!!?!!? Че то едно кино е толкова и на театър мога да ида за малко отгоре!

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
нашето тържество мина ... без присъствие на родители
имаше по-голямо тържество, но на предучилищната и това май е било единственото тъжество с песни, танци и стихотворения. В петък след градина нашите деца гледаха в захлас. На това тържество имаше родители. нашите са ги претупали, не знам дали изобщо са слизали до салона, може Дядо Коледа да е минал през групата. Днес ще взема снимките и ще видя. Питах я Диянка какво е казала и направила като видяла Дядо Коледа "ами грабнах си подаръка", "а той какво ти каза", "гледай във фотоапарата".
Миналата година в яслите искаха да бъдат облечени като приказни герои, тази година само казаха "хубаво облечени"
А да забравих
Питах я дали са пяли песнички на Дядо Коледа и Дияна ми отговори "забравихме". Най-вероятно само им е дал подаръците

# 5
  • Мнения: 3 042
Мога да ти дам информация как протича в нашата градина това тържество.
Присъстват естествено родителите, снимат кой с каквото свари. Има празнична кратка програма, идва Дядо ти Коледа, раздава подаръците, децата му пеят, отварят подаръците и почва веселбата! Родителите носят почерпка (ако могат и искат естествено). Всичко се яде и раздава по къщите. Обикновено много се събира. Музики и танци!
Следобяд наистина не спят, много са превъзбудени, някои ги вземат родителите, защото ще пътуват при баби и дяди. Но няма изрично искане децата да се вземат по-рано.

# 6
  • Мнения: 3 042
Забравих да пиша за костюмите. Ако пиесата изисква нещо по-специално, говоря с родителите дали е възможно да съдействат, ако не могат да помогнат - търсим ние. Общо взето крайната преценка за костюма е на учителката - дали се вписва в коледната обстановка.

# 7
  • София
  • Мнения: 750
Цитат
При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked На мен ми го платиха родителите на момиченцето, ама 3лв?!?!!?!!

споко при нас е 5 лв. - като поисках документ за това колко всъщност се плаща от детската градина на артистите - отговорът беше "Нямам документ - само устна уговорка, но като толкова искате ще помоля артистите да ви издадат билет" - дааааааааа накрая имах един измислен билет с цена от 3.50 лв.
Е какво да се прави - вече ми омръзнааааааааааааа!!!!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: Янтра
При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked


А, забравих и на нас по 3 лв. ни искат - казаха за Дядо Коледа. Доколкото знам той ще минава от стая в стая и ще раздава подаръци и няма да има нищо друго - нито театро, нито програма. Питам я мойта, като сте снежинки какво ще правите, а тя - нищо.
Защо в различните градини е различно....Не е честно. Май наща е най-смотаната.

# 9
  • Мнения: 1 399
И в нашата градина преди 3-4 години го правеха без родители. Какво са правили - незнам. Искаха все по 5 лв за торбичка с лакомства. Мисля, че го правят така защото наистина обикновено идва родата до девето коляно, а в градините няма място. Или учителките ги мързи да подготвят програма.
На тържество за Коледа съм присъствала само в предучилищната. Много хубав концерт стана. Предучилищната беше в едно читалище, там има голяма зала и присъстваха майки, татковци, баби, лели, вуйчовци и т.н.. Имаше и дядо Коледа, предварително бяха писали писмо. На другия ден, вече без родители, си правиха карнавал и дискотека. Не си спомням точно по колко пари сме събирали /но не е много/ и с тях госпожата беше подготвила почерпка и награди за костюмите. Изщракала цяла лента с фотоапарата, милата, да си ги гледаме после.
В училище също нямат тържество, тип концерт, за Коледа. Миналата година си правиха някаква "самодейна" програма във физкултурния салон. Спомням си вкъщи се измисляха някакви танци Simple Smile . Днес - "сърдита съм и ме изключиха от танца Cry " , утре - "вече сме сдобрени, пак ме включиха в групата" Laughing  Laughing  и така...Тази година- ще ги водим да купонясват в една пицария. Ще има аниматор, малко да ги укротява и дребни подаръци накрая.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: Павлина
Мога да ти дам информация как протича в нашата градина това тържество. .


За коя градина иде реч?

# 11
  • София
  • Мнения: 39 718
забравих, и при нас искаха пари, но само 2 лева Wink

# 12
При мойта мушмурочка Коледното тържество мина, като децата представиха т.нар. Nativity (раждането на Исус Христос) . Бяха много сладки. Нардени в редици - Мария, Йосиф, тримата крале, ангели, магарета, овце ....абе пълна картина. Бейби Джзъс беше слава богу една кукла Laughing (мойто девойче като ги питали какво иска да бъде ...рекло "Магаре" Laughing  - ама май си е мислела, че ще е магарето от "Шрек" Grinning )
После ни пяха Коледни песни. Осветихме децата от снимки - кой с камера, кой с фотоапарат, пък аз като папараки и с двете (не мога да смогна да сменям)
Накрая имаше почерпка, за която не се съмнявах, защото те тук черпят и на родителска среща като ходиш Laughing  Laughing
Утре ще им бъде и карнавалното парти. Няма да е магаре (слава богу), реши че ще е Принцеса Wink  Grinning .
Със Санта срещата мина - грабна подаръка от ръцете му с едно бързо "Благодаря" и бързаше да го разопакова милото. Остана малко разочарована, защото не било колелото и Скуби Ду играта дето си ги поръча ами пъзел. Че трябваше да обяснявам, че това е първа серия с подаръци и да провери дали децата слушат.....уф не е лесно Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Honda
Laughing (мойто девойче като ги питали какво иска да бъде ...рекло "Магаре" Laughing  - ама май си е мислела, че ще е магарето от "Шрек" Grinning )
Утре ще им бъде и карнавалното парти. Няма да е магаре (слава богу), реши че ще е Принцеса Wink  Grinning .


Хонда, много се забавлявах с твоята малка магарица #Milti  #Onfire  #Milti  #Onfire  #Milti

# 14
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Kissa
Цитат на: Павлина
Мога да ти дам информация как протича в нашата градина това тържество. .


За коя градина иде реч?


за една частна, английска

Общи условия

Активация на акаунт