Заден ринит вече 5 месеца

  • 3 699
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,мами!
На мойто дете вече 5 месеца лекувам хремата,причинена от стафилокок от болницата.Първо правихме посявка на секрета и  антибиограма- установи се стафилокок и нашто педи даде да капем капки за очи в носа.След като не помогнаха и след втора посявка ни даде Бактробан. Инего измазахме. След това ни каза капки Мукосептонекс-Е.. И в момента пак имаме нещо като заден секрет в носа.  newsm78 Нещо да ме посъветвате вие?

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
И ние минахме по този път и все още си вървим по него  Sad
Стафилококите накрая ги излекувахме с орален антибиотик, но хремата си остана - или е задна или е течаща през нослето/само през лятото има някакъв период на затишие/.Сега от септември вече сме с хъркащ нос! Давам Зиртек  2 по 5 к-ки. орално, поне да не му се разтече, че ще ми го върнат от ясла/ предписано е от лекар де, не го давам на своя глава/.УНГ докторката каза, че нослето ни е станало силно чувствително от тези бактерии и затова се получава така.Каката беше и тя с хроничен ринит, но се оправи след четвъртата година/ и нея естествено я изписаха от родилното със стафилококи/.
Аз само не разбрах правили ли сте контролна микробиология за да видите дали са изчезнали стафилококите?

# 2
  • Мнения: 3 042
Единственото, което мога да те посъветвам е да заведиш детето на специалист УНГ. Той най-добре ще те посъвенва какво да правиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 323
Малката ми дъщеря беше със стафилококи. Сега е на 8г., но още си ги влачиме. Нищо не успя да ги изчисти, нито антибиотици от рода на Аугментин или Зинат, нито капки. Слагали сме дори тобрекс/капки за очи/, също и една година профилактика с трипафлавин. Резултата е, че когато е здрава, изследванията и са чисти/носен и гърлен секрет/ Но при спад на имунитета, ако и направя изследване, то задължително е положително за стафилококи/ обикновено "масово"/ Единствения ефективен метод за профилактика на задния ринит, който е налице при нас от септември до май вкл., е стеримар. Впръсквам от него сутрин и вечер през целия период, без прекъсване. Той е без странични ефекти и може да се прилага продължително време. Такава профилактика ни е предписана от УНГ.

# 4
  • Мнения: 3 456
да, Стеримар е безвреден. Той всъщност е физиологичен разтвор, т.е солена водичка, но мисля, че не може да излекува стафилококите

# 5
  • Мнения: 3 914
да, Стеримар е безвреден. Той всъщност е физиологичен разтвор, т.е солена водичка, но мисля, че не може да излекува стафилококите
Ама тя май говори за профилактика а не за излекуване Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 323
Стеримара определено не излекува стафилококите. Мисля че написах по горе, че още си ги имаме. Каквито и антибиотици да е пила от тогава, вече седем години, те са си там. И когато имунитета и е по-слаб, се активират. Имам впредвид, че стеримара ни е предписан за профилактика на задния ринит, причинен от стафилококите. Профилактиката със стеримар не позволява да развие усложнения. До тогава беше изкарала доста на брой ангини, бронхити и отити. До 7 м възраст горе долу. Просто всяка седмица беше болна от нещо. И кашляше от секретите от 15 дневна възраст, та до 8-9 м. Профилактиката със стеримар подейства едва на третия месец, откакто бях започнала да я правя. Всъщност в началото дори не беше стеримар, а банка физиологичен разтвор, от която със спринцовка изтеглях, докато се напълни и изсипвах съдържанието във всяка ноздра. По късно си намерих връзка и ми внасяха стеримар от Гърция, защото в България все още не се внасяше.

# 7
  • София
  • Мнения: 488
И ние сме вече на 7 г. и 5м. и все още си влачим стафилокока и съпътстващите го екстри. Пробвали сме всичко изброено по- горе, с още един куп други капки, антибиотици и т.н., но реален ефект- нула. Резултат - диагнози - *астма*, *хроничен синузит* и т.н.  Краен резултат- атрофия на носна лигавица и нулев ефект от каквито и да било капки за нос. Не броя Стеримар или каквато и да била друга солена водичка.........След последната ми консултация със специалист УНГ, специализирал в областта на стафилокока прекратих всякакво лечение..... 90% от хората са носители на стафилокок и нямат проявления, и дори не знаят за него. Така че реално не можем да опазим детето. Съответно при настинка той ще си се появи отново и съответно ще изчезне.........

# 8
  • Мнения: 1 383
И моите деца бяха с проблемни носове. И двамата имат Стафилококус Ауреус, вероятно от болницата. На големия не му е причинявал сериозни проблеми, освен продължителните хреми. Малкият обаче преди 8-я си месец два пъти пи антибиотик и 2 пъти му слагах антибиотични капки в носа. Реших да пробвам с ИРС 19. При големия имаше добър ефект, бях му го сложила преди няколко месеца и за пръв път го видях с не-гъгнещ нос. Сложих и на малкия. От март месец и двамата не са боледували, като изключим варицелата. Малкия се върна от морето с хрема, но мина за 1 седмица и нямаше усложнения. Знам, че много лекари са скептични за ползата от подобни продукти, ваксина ли да го нарека, имуномодулатор ли, не знам, но мисля, че при нас помогна. Ето за какво става въпрос.
http://www.solvay-pharma.ru/irs19/article.asp?id=1240

# 9
  • sofia
  • Мнения: 769
С хомеопатия проблема се лекува за 10-15 дни.

# 10
  • Мнения: 8 585
С хомеопатия проблема се лекува за 10-15 дни.
Едва ли...

# 11
  • Мнения: 8 585
"...а банка физиологичен разтвор, от която със спринцовка изтеглях, докато
се напълни и изсипвах съдържанието във всяка ноздра."
->Абсолютно забранено е това! Предизвиква колонизиране на Евстахиевата тръба, хронични отити и максиларни синузити (ако са пневматизирани).
Проблема със Стафилококите:

*детето е в контакт с хроничен носител от обкръжението, който дори и не подозира за това. Без мерки спрямо него, детето никога не може да се оправи трайно.
*липса на абсолютна хигиена в домашното обкръжение. Лоша хигиена в детските градини.
*детето има обриви със Стафилокок като дерматологичен проблем-екземи, дерматити...
*стафилокок-а е резултат от ръцете на лаборантката, а не реален резултат.

За толкова години работа съм видял само два (+) на Стафилокок носни секрета. Как и откъде ги имате тези упорити Стаф ринити просто не мога да разбера. Нещо не е наред с лабораториите по-скоро...

# 12
  • Мнения: 417
С хомеопатия проблема се лекува за 10-15 дни.
Едва ли...
Явно наистина става. След една година мъкнене на "стафилокок ауреас", сега една година нямаме проблеми след хомеопатично лечение.

# 13
  • Мнения: 8 585
Източника на заразяване е отстранен... затова.
Чудеса не стават...

# 14
Днес ни дадоха да капем Chlorhexidine 0.2% + 1/2 дистилирана вода /да се смеси/ и да се капе 10 дни. Това капели на новородените бебета в болницата при инфекции. Според вас ще има ли някакъв ефект против стафилокока?
При това гърлото ни е малко зачервено и го пари от капките.

Общи условия

Активация на акаунт