Искам да помогна на един приятел да издаде стиховете си

  • 405
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Той е страшно талантлив, просто стиховете му са велики. Вярвам даже, че ако има шанс да получат голяма публичност, един ден биха се изучавали от учениците... Не мисля, че съм пристрасна, защото има и един роман, който не ми допада особено  Laughing Отдавна не съм говорила на тази тема, защото предполагам, че му е болно, но имам спомен че е носил някои неща в издателства, но никой не се е заинтересувал. Та питането ми е, как би могъл да ги покаже на света? Има ли шанс да се заговори за него? В България чете ли се поезия? А купува ли се?

# 1
  • Мнения: 2 212
Търси в интернет например издателства и техни координати, отива говори, пита, интересува се, предлага да остави свои неща. Също в пресата, нали в 24 часа съботния преди имаше такава рубрика, сигурно и по други вестници и списания има, да опитва - това мисля е начина...
И аз имам такава приятелка, тя участва в един литературен клуб тук в Пловдив и май с останалите ще им издадат обща стихосбирка, но и аз се надявам да видя нейна лично такава някой ден, дори съм и обещала да я спонсорирам и да и стана мениджър като забогатея...засега май съм и само PR  Wink Laughing
Успех на твоя приятел и по възможност защо не ни дадеш да прочетем нещо тук от него, ако е възможно  Blush

П.П. Гледам, че си от Пловдив - този литературен клуб се намира в Стария град, в "Синята къща", ръководителя на клуба се казва Антон Баев. Да се поинтересува.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 417
Ултратъпия вестник "Уикенд" пуска цяла страница със стихотворения. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 220
Благодаря ти, Естер! Мисля, че дългите години на неуспех са го разочаровали и дори направили циник. За това се съмнявам, че ще ходи по издателства и вестници повече. А и не е от Пловдив, така че няма как да отиде до Синята къща. Колкото до публикуването тук, ще го попитам и с най-голямо удоволствие ще го направя. За мен стиховете му са съвършени и ще ми е интересно да чуяя и други мнения...

Шушон, дори не го знам този вестник.

# 4
  • Мнения: 2 212
Разбирам, че може да се отчае човек, но не трябва, не се знае откъде ще изскочи заека Simple Smile
Но все пак най-малкото на вестници като 24 часа и Труд не му пречи да пробва...а този човек, който ти казах, че организира литературния клуб тук Антон Баев може би е наясно и евентуално ти можеш да го намериш и да занесеш неща на приятеля ти, а оттам нататък той ако го оцени наиситна, а мисля, че ще, ще се намери нещо като вариант, нищо, че не е от Пловдив.

# 5
  • Мнения: 2 220
Разбирам, че може да се отчае човек, но не трябва, не се знае откъде ще изскочи заека Simple Smile


И аз така мисля, но как да убедя в това човек, който живее в мизерия, а има цяло богатство на хартия...

# 6
  • Мнения: 6 417
Благодаря ти, Естер! Мисля, че дългите години на неуспех са го разочаровали и дори направили циник. За това се съмнявам, че ще ходи по издателства и вестници повече. А и не е от Пловдив, така че няма как да отиде до Синята къща. Колкото до публикуването тук, ще го попитам и с най-голямо удоволствие ще го направя. За мен стиховете му са съвършени и ще ми е интересно да чуяя и други мнения...

Шушон, дори не го знам този вестник.
Не е голям пропуск Joy А той защо не участва в литературните конкурси?

# 7
  • Мнения: 2 220
А той защо не участва в литературните конкурси?

Както казах, скоро не съм говорила за това с него, ясно ми е, че е обезверен...

# 8
  • Мнения: 581
По отношение издаването на книга: предимно става със спонсори. Едо издаване излиза от порядъка на 400 - 500 лева до 1500 лева зависи от обема на книгата и цветовете. Като имаш желание да му помогнеш - му предложи да инвестираш в него. Стига да имаш възможност де. Инак в България се чете поезия. Ако разровиш интернет пространството има няколко бг литературни сайта и особено се чете поезията. Непрекъснато се правят премиери на автори и в интерес на истината има наистина много добри автори. Имай предвид, че в България забогатял поет или писател няма. Не си прави илюзии. За конкурсите съм с особено мнение. Както казва един приятел - поет: за конкурсите се знае предваритлно кой ще спечели...първото място, а останалите е относително. Значи един съвет към поета: Нека се порови в сайтовете за бг литература. Има много и известни бг имена които публикуват там и намират отзувк на написаното от тях. Политиката на издателствата е да искат пари, пари, пари...не гледат доколко си талантлив. Така че, ако му съдействаш с намирането на спонсори ще е много добре. Това е начина. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт