Храни се на 5 4аса, нормално ли е?

  • 590
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Имаме следният проблем, детенце отказва да яде на 4 4аса по 5 пъти на ден, както пи6е  по кутиите на тука6ните млека, а иска на 5 4аса и то 4 пъти на ден, не е ли много малка? По принцип на кутията пи6е от на4алото на 5ти месец хранене по 4 пъти на ден(а ние сме на4ало на 4етвърти), но пък се увели4ава коли4еството, а тя сега дори по някога не си го и изяжда цялото #Crazy направо съм паника, а най рано в понеделник мога да я заведа на лекар.кажете нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 1 209
не се притеснявай, остави детенцето да те води нека то да си направи режим. всяко дете е индивидулано.  щом се засища на 5, да яде на 5. моят син като беше на 4 месеца ядеше 4 пъти. сега понякога яде 4, друг път 5, а онзи ден ве4еря 2 пъти и яде 6 пъти. когато е в период на усилен растеж - ще си хапва повече.
ако не си е дояло бебето на едното хранене , то на следвашото ще изяде повече и ще навакса.
ПС: по отношение на дозата препоръчвана на кутиййте с АМ, ако е като в БГ, внимавай, силно е завишена, не много бебета могат да се справят с нея Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 803
ами това са примерни стойности  Tired не може вси4ки деца по едно и съ6то време да иzяждат едно и съ6то коли4ество храна. моите минаха на 4кратно хранене 4ак към 7 месец, ама не съм ги водила на лекар да питам наред ли са  Tired

# 3
Ние минахме на 4 кратно хранене от 5.5 месец, но това стана единствено по желание на детето. Води се от бебка и не я насилвай ако не иска да изяжда всичко! Съвсем нормална е вашата ситуация, не се тормози излишно.

# 4
  • Мнения: 6 164
По наддаването ще се прецени най-добре. Peace

# 5
  • Мнения: 409
По наддаването ще се прецени най-добре. Peace

# 6
  • София, център
  • Мнения: 686
На моя приятелка детето от края на 2ри месец яде по 4 пъти на ден, малко по-бавно наддава , но всичко е наред... Бебенцето си знае най-добре ..СПОКОЙНО  newsm03

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
По наддаването ще се прецени най-добре. Peace

Съгласна съм  yes

# 8
  • Мнения: 222
благодаря ви zа отговорите  bouquet, бебата се 4увства 4удесно така, спинка по 9 4аса беz да се събуди, това zа мен zна4и 4 така с 4увства добре. надявам се 4е 6те наддава.

Общи условия

Активация на акаунт