страдаме от глисти

  • 3 241
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте, аз съм нова и бъдете снизходителни моля Embarassed моят син е на 7мес. и открих малки гадни глисти в акуто му. педиатъра ще видим чак в понеделник, а дотогава какво? моля споделете

# 1
  • Мнения: 1 942
За глиститите при толкова малко дете незнам. Мисля, че трябва да видите дали и вие не сте болни и да сте заразили детето. Също така да четеш едно конско на всички дето припарват до детето да си мият старателно и винаги ръцете  Embarassed

# 2
  • Мнения: 2 531
Сигурна ли си че са глисти?!?
Аз по едно време имах съмнения , казаха ми да сложа памук на дупето , на входа на ануса вечер, като излизат женските да снасят яйцата през ноща се оплитат и на сутринта се виждат! А иначе лечението е много лесно с хапчета!

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако са около 1 см дълги, това са острици.
Те живеят окололо месец и при добра лична хигена организма може и сам да се изчисти.
Продава се сиропче против глисти и бебето ще ги изака.
Странно е как се е заразило - на 7 мес. - още не ходи навън, имаш ли по-голямо дете?
Обикновено с игри по пясъчниците се заразяват деца на 2-3-4 год. възраст.
Глистите излизат нощем и снасят яйца около ануса и децата бясно си чешат дупето. Като се чешат, яйца се полепват по ръцете и после се самозаразяват отново.
Твойто бебе е с памперс, така че много внимателно измивай и не давай да си докосва дупето, а и ти хубаво се мий след като му смениш памперса.
Възможно е да сте внесли яйца от глистите някак си в къщи, така че и вие не е зле да приемете някакъв препарат за глисти, ако забележите такива сърбежи нощем, а и за всеки случай.
Педиатъра ще прецени дали да давате сироп на бебето, и в каква доза.
Не се тревожи, такива глисти не са опасни.
Ако имаш по-голямо дете, задължително го изследвай, много е възможно то да е внесло заразата, и вземи мерки противопаразитно сиропче и повишена хигиена - сутрин, нищо, че детето се буди сухо, задължително щателно измиване на дупето. (обикновено освен многото миене, мярката е да се зашие пижамката, за да не може да си почесва дупето насън)

# 4
  • Мнения: 414
Ако са около 1 см дълги, това са острици.

Аз да добавя, че ако са половин сантиметър и не мърдат, са жилки от банани Simple Smile Че аз тъй се бях сащисала като ги гледах тия "червейчета" в пампата на Цоко  Laughing Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Моята вуйна лекуваше братовчед ми със сурови тиквени семки, но при вас не става.
Води ли сина си на лекар? Лекувате ли се?

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Направете си чревни изследвания.Никак не е сложно-в едно стерилно шишенце се слага малко от "материала"-колкото бобено зърно.Резултатите стават готови за няколко дни.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имате ли домашни животни......излекувайте и тях

Общи условия

Активация на акаунт