Карамел върху керамичните котлони- помощ?!?

  • 605
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 924
Както си правех карамел за крем карамела и йенската ми форма се пръсна на парчета... Нямам представа какво е причината, използвала съм я многократно. Както и да е, отървах се с леки изгаряния.
Но плота ми е целия в карамел и не мога да го махна. Да не говорим, че е умесен със малки стъкла.....

Ако някой знае как да го махна ще съм много благодарна  Hug


П.С. Ще нагрея котлоните, но част от карамела не е в/у тях.

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Аууу, имах същия проблем. Много трудно го махнах пустия му карамел. Предполагам, че към котлоните ти върви една шпакличка, с която да ги чистиш. Опитай да капнеш малко топла вода върху карамела и с шпаклата да го изстържеш. 

# 2
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Да може би малко по малко с гореща вода да се поразтвори и да го изстържеш без да надраскваш повърхността

# 3
  • Мнения: 5 790
Аууу, имах същия проблем. Много трудно го махнах пустия му карамел. Предполагам, че към котлоните ти върви една шпакличка, с която да ги чистиш. Опитай да капнеш малко топла вода върху карамела и с шпаклата да го изстържеш. 

И аз това бих те посъветвала. Слагам и малко Cif гел или крем отгоре с гореща вода, за да се разтвори хубаво и тогава изстъргвам.

# 4
  • Мнения: 3 166
Недей да нагряваш котлона преди да си махнала карамела. Захарта се карамелизира при много висока Т и и ма опасност да се пръсне самия котлон. Поне мен ме предупредиха точно за това, когато си купувахме нашия. Да внимавам именно за карамел. На всичко друго издържал.

И аз смятам, че е най-добре с малко топла вода. Постепенно ще стане.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт