Искам нормално семейство ...

  • 5 272
  • 56
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета, реших се да споделя най-после ситуацията в която се намирам. Искам нечие безпристрастно мнение, съвет, или малко да си излея душата. Често пиша тук, но сега реших да го направя анонимно. Накратко: имам развод преди 4 години, напуснах бившия си мъж и се преместих в София /начин да избягам от злобата и клюките на малкия град/ Тук се запознах с мъж, 17 години по-голям от мен, с два развода, дъщеря почти мой набор, бизнес, италианско жителство. Не живеехме заедно, виждахме се когато си беше в Б-я. Бях решила, че не искам сериозна връзка, но неусетно как се увлякох много, липсваше ми когато го няма, чаках го и мислех за него. Постепенно завладя сърцето и душата ми, и един ден осъзнах че просто го обичам! Много! Мисля, или поне се надявах, че и той изпитва същото. Но не сме говорили за тези неща, просто ни беше хубаво заедно. Докато не забременях ... беше категоричен че не иска дете на този етап - много работа, пътува, не може да се грижи за нас. Тогава го зарязах. Реших, че щом не иска детето ни, не иска и мен. Нямах идея как точно ще се оправям за вбъдеще, но повече от всичко на света исках това бебе и го обичах с цялото си същество. Останах сама. После казах във фирмата. Отнесоха се меко казано нечовешки. Взех си болнични до края на бременността, защото не можех да работя на старите обороти. И тогава се запознах с Х. По интернет. Дълго време не исках да се виждаме, дори едва му пишех. Но той беше настоятелен. Видяхме се няколко пъти, после близо месец се криех. Но той не се отказа, накрая му казах, че чакам бебе. Явно беше шокиран ... мислех, че ще престане да се обажда. Но не, продължи, дори стана двойно по-внимателен. И така историята с него стигна дотам, че живеем заедно. Грижи се за детето ми все едно е негово. Обаче се появи биологичния му баща. Иска да се върнем при него. Иска да ни осигури всичко от което се нуждаем, казва че съжалява и т.н. Х разбра, започна да се напива през вечер, обижда ме, казва че само съм го използвала и сега му бия шута. Проблемите с безпаричието са едно на ръка. А тези скандали се отразяват на бебето, стряска се, плаче на сън. Не знам какво да правя, толкова съм объркана. Аз обичам и двамата, но по различен начин. Сърцето ме влече към първия, но там няма сигурност – кога ли пак ще духне нанякъде. В същото време съм толкова благодарна на Х за всичко, което направи, обичам го като много добър приятел. Но мисля, че не мога да живея с него като семейство. Не той е в мойте мисли. Искам да избера най-доброто за детето си и не знам накъде да поема. Вече нерви не ми останаха, мисля че ще се побъркам. Надявам се не съм ви досадила ...
Ако темата не е за тук, моля да бъде преместена. Благодаря!

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
ако искаш най-доброто за детето - това е спокойствие и нежна грижовна мама.
надявам се разбираш, че този който обичаш те иска защото в момента си с друг. след време когато пак започнеш да му принадлежиш ще изчезне. човек с два развода ... кво му пречи да има и трети. обогатяване на колекцията.
а колкото до Х - всепак е приел да гледа чуждо дете, защото те обича и знае че пътя към сърцето на една жена минава през тези на децата й.
това е от мен. 100 пъти мери, веднъж режи. стискам палци.

# 2
Той не иска да се жени пак, просто иска да сме заедно и да се грижи за детето си, защото сега меко казано мизерстваме. А и аз все още го обичам.  Embarassed Но има и друг вътрешен глас, който ме спира. Денонощно, от месеци мисля за това, и не намирам изход. Не знам как ще го приемат родители и близки. Те не знаят кой е истинския баща. Сега играем някакъв театър, и лъжем всички. Не мога повече така. Cry

# 3
  • Мнения: 982
В тази история ще има винаги недоволни,обидени,наранени.Трябвало е да помислиш преди да заживееш с Х.Съчувствам ти,била си изправена пред ужасни обстоятелства.Прекрати театъра,уморила си се вече!Трудно е да ти се даде съвет,но на твое място не бих се върнала при бащата.Как можеш да живееш с човек комуто не вярваш.Дай на бащата правото да се грижи за детето си,но защо ще живееш с него,за да се питаш всеки ден кога пак ще ви остави.Не причинявай това на себе си и на детето си!А с Х. бъди честна!Успех от сърце ти желая!!!Пиши как са нещата при вас!!!

# 4
  • Мнения: 683
Няма да ти давам съвет. Ще ти кажа какво мисля. Няма нищо по-лошо от това да си винаги далеч от човека, когото обичаш. Аз не живея с бащата на децата си, но ако има и най-малкия шанс, бих го направила. Живея с най-прекрасния човек, мил, внимателен, с безкрайно разбиране и търпение към мен. БЛАГОДАРНА СЪМ МУ както на никого в живота ми  /а е имало доста трудности в него/ и по никакъв начин не искам да го нараня. Но той никога не присъства в мислите ми, в сънищата ми, в мечтите ми....
А колкото и добър да е Х... чуждото дете никога няма да стане негово... и мисля, че и ти ще разбереш това, макар и по-нататък, когато поотмине време.
Ти слушай сърцето си - то няма да те подведе.
Стискам палци да успееш да подредиш пъзела. ПРАВИЛНО! Успех!

# 5
  • Мнения: 409
ако искаш най-доброто за детето - това е спокойствие и нежна грижовна мама.
надявам се разбираш, че този който обичаш те иска защото в момента си с друг. след време когато пак започнеш да му принадлежиш ще изчезне. човек с два развода ... кво му пречи да има и трети. обогатяване на колекцията.
а колкото до Х - всепак е приел да гледа чуждо дете, защото те обича и знае че пътя към сърцето на една жена минава през тези на децата й.
това е от мен. 100 пъти мери, веднъж режи. стискам палци.
Каквото и да решиш ние сме с теб. HugУСПЕХ

# 6
  • София
  • Мнения: 833
Съвет не мога да ти дам, но мога да ти кажа, че най-добре е да помислиш как всичко ще се отрази на детенцето ти. Не можеш да лъжеш постоянно.Трябва да кажеш истината, да поговорите сериозно с този, с когото живееш, с близките ти.
А що се отнася до биологичния баща - най-добре ще разбереш какво е отношението му към теб и детето след като мине време. Ако действително иска да се грижи за вас, може да си го припознае и да му дава издръжка.
Желая ти да избереш най-доброто, независимо какво е, да се успокоиш и всичко да се оправи!

# 7
  • Мнения: 6 164
Ооо, не знам какво е правЕЛ този Х, но това което правИ сега  Naughty Stop ... Щом се налива и ти бучи, значи не е достатъчно силен и надежден и не можеш да очакваш много от него в по-кризисна ситуация. А такива винаги се случват. Не казвам да се върнеш при биологичния, ама си струва само да тестваш какво толкова е размислил, а и мизерията не е подходяща среда за гледане на дете. Не се жени, просто нека си поема финансовата част биологичния, не се обвързвай, а пък другото времето ще покаже.

# 8
  • Мнения: 2 673
   Мила, мисля, че се нуждаеш от самостоятелност за определен период. Не бързай . Дистанцирай се от "картината", за да я видиш отдалеч по-детайлно. Не одобрявам постъпката нито на първия, нито на втория мъж \това, че пие ще продължи\. Да явно Х е наранен, но поведението му не е на зрял мъж, готов и знаещ как да задържи жената до себе си.
   Принца съществува - повярвай ми ..и наистина идва на бял кон, а не на дърта кобила!
Желая ти успех!!!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 375
Хм, много трудна ситуация! Наистина най-добрият съвет би бил да останеш самостоятелна известно време - сама с мислите си, с ежедневието си. Можеш да приемеш някаква финансова помощ от бащата, все пак детето е по-важно от всичко. Но ти трябва време сама!

И един нестандартен съвет: бъди искрена с майка си, ако я има, ако сте близки, ако прецениш! Понякога те са най-добрите ни приятелки и често ги забравяме. Имаш нужда от рамо да поплачеш, да се облегнеш и т.н. Реши сама, но намери някой близък, с който да споделяш. Трябва!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 162
Той не иска да се жени пак, просто иска да сме заедно и да се грижи за детето си, защото сега меко казано мизерстваме.

Ако те обича и му пука за детето ще се грижи за него без значение дали си с него или не.
Чувството, че го обичаш ще изчезне бързо, ако те излъже пак.

# 11
  • Мнения: 5 178
Поживей сама и погледни нещата отстрани ..
да не те отчайвам но нито единия, нито другия ми звучат добре като отношение

# 12
  • Мнения: 639
Ооо, не знам какво е правЕЛ този Х, но това което правИ сега  Naughty Stop ... Щом се налива и ти бучи, значи не е достатъчно силен и надежден и не можеш да очакваш много от него в по-кризисна ситуация. А такива винаги се случват. Не казвам да се върнеш при биологичния, ама си струва само да тестваш какво толкова е размислил, а и мизерията не е подходяща среда за гледане на дете. Не се жени, просто нека си поема финансовата част биологичния, не се обвързвай, а пък другото времето ще покаже.
Peace и аз съм на това мнение

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Самото име на темата ти говори много...Нормално семейство с първия мъж очевидно няма да имаш по простата причина, че той не иска такова. Иска да ви осигури? Че какво му пречи да ви осигури и сега, когато живееш с мъж, който е бил до теб когато ти е било най- трудно? Мъжът с когото живееш се е сринал, защото усеща ТВОЕТО колебание в чувствата ти към него. За да реагира както си написала в ситуацията след запознанството ви явно наистина те обича, вероятно обича и детето ти. Решението е твое...

п.с.имам много специално отношение към мъже, които зарязват бремени жени /без самата аз да съм пострадала лично/ Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 6 167
Усещам, че се чудиш как да разкараш лицето Х в момента.
Но не можеш да го направиш гадно.

Мисля, че има начин да се справиш със ситуацията.
Аз също, както преди някой каза, бих се оттеглила за известно време.
Така, най-вече ще надникна в себе си, и в това, кое аз искам и ще направя трезва преценка на интереса на детето ми. Вече си майка, не можеш да се водиш само от това , кой мъж ти седи до г..за, защото те, когато видят, че ти не знаеш какво искаш могат да те разкарват напред назад цял живот.

Според мен биологичния баща на детето ти трябва
а/ да го признае 
б/ да започне да помага в издръжката.
в/ би трябвало, като италиански гражданин , да се подпише и да си получи брачното свидетелство, за да можете да бъдете семейство.

Така, от една страна ще осигуриш детето си малко или много, а от друга ще го поставиш и него на изпитание, да видим какво ще направи. Ако видиш , че не става, или че не го приема, или се пазари - бягай. Трябва ти стабилен мъж, с отговорност, а не някой,който не знае какво иска!

Интересът на всяко дете е , да бъде с биологичните си родители,.ако и двамата родители го искат и го обичат и ако те самите се обичат

В това време лицето Х ще може и то да се сафиряса, защото наистина и сега изглежда доста объркан. Сигурно те обича, но от друга страна щом пие означава , че е безсилен и наистина...може би има нужда да не те вижда малко, за да не се 'навива' каква жертва е в момента.

В двата случая бих те посъветвала да  действаш по-меркантилно.
Тоест, гледай кой колко и какво може да предложи на детето ти.
Животът не винаги е пътека от рози.
Мисли трезво и остави филмите в момента.  Peace

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 20:37 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт