Какво да работя и къде да живея в Испания?

  • 2 874
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Здравейте казвам на всички наши сънародници по света bye
С моят съпруг решихме след Нова година да заминем за Испания?Но къде? ooooh!Къде бихме намерили работа там и каква?Много ни се иска да се устроим някъде на островите,но къде?Какви са вашите наблюдения-къде е по-добре,къде ще можем да си намерим работа?А и как върви наемът на една гарсониера там?
А вие как отидохте там?Имахте ли сигурна работа и квартира?
Много ще се радвам на всяка полезна информация и всичко което сметнете,че ще ни е нужно да го знаем.
Предварително благодаря на всички и ви желая много лични и професионални успехи в страната която сте избрали да живеете.
Поздрави и целувки от мен и България  remybussi bg

# 1
  • Мнения: 5
Бебина,6те ви бъде доста трудно,ако не знаете езика и нямате близки, които да ви помогнат за работа и квартира.Страната е залята от емигранти и глобите за работодатели,наема6ти нелегални работници са доста солени.Това което мога да те посъветвам е да отложите заминаването за април,май,когато търсенето на работници е по- голямо./строителство,хотелиерство,селско стопанство/Успех и мнооого късмет. Sunglasses

# 2
  • Мнения: 6 167
Ох, едва ли съм най-подходящия съветник, но цял ден гледам , че никой не ти отговаря, та да кажа на мой приятел родителите какво направиха:
Хората са на средна възраст. Език знаят съвсем малко. Тук професиите им нямат никакво значение какви са били. Тя за момента нищо не прави, а той работи към бригада за  поставяне на дограма.
Живеят някъде срещу Канарските острови ( не знам мястото как се казва, но мога да попитам).
Основното тук е, че имаха приятели техни, които ги 'поеха', като осигуряване на въпросната работа, както и помощ в първи стъпки ( апартамент и тн).
Мисля, че минимума за такава крачка е осигуряването на хора , които да ви 'поемат'.
ако имате приятели..
въпросните ми познати са много доволни.
естествено, зависи и човек от какво е  доволен, но определено щом не се връщат, значи поне пробват и при това, изпращат тук помощ на децата си.
Успех в решението и умната  Peace

# 3
  • Мнения: 126
За съжаление сме наясно,че ще бъде много трудно без познати които да ни помогнат поне в намирането на място за живеене newsm78.Единственият ознат там който имам е бившето ми гадже(ама по разбираеми причини няма как да разчитаме на него) Rolling Eyes
И все пак много ни се иска да заминем за Испания Cry
Благодаря ви за отгоговорите  bouquet ще ви държа в течение какво сме измислили ooooh!

# 4
  • Мнения: 811
Zashto to4no Ispania...Ako ti kaza da si izberete druga darzava,zashtoto shte imate po-golemi shansove za razvitie...sigurno niama da mi poviarvash.Zatova niama da te razkolebavam pove4e.Samo shte ti kaza,4e e mnogo trudno i ne tragvaite ei taka,zashtoto vi haresala Ispania neznam zashto.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Риск печели, риск губи  newsm10
Трябва да се рискува понякога.

# 6
  • Мнения: 5 475
Риск печели, риск губи  newsm10
Трябва да се рискува понякога.

Всеки си поема риска,а и всичко е въпрос на късмет!  Peace

# 7
  • Мнения: 126
Е заминаването ни се отлага,защото ме приеха в Медицинския за което много се радвам newsm74
но много ви благодаря за отговорите момичета,разбира се,че е трудно да заминем сами, но нито на мен-нито на съпругът ми ни се стои тук SadТой е с 2 висши,аз с 1 за сега(без Медицинския университет за сега)и е супер трудно да се реализираме в БГ не,че в чужбина ще преоспеем,но поне стандарта на живот е друг и няма да се сблъскваме с неща с който в Бг се тормозим.А що се отнася до това,че бяхме избрали Испания-това е защото знаем,че там има много българи които са доволни от живота си там(ниски цени,намиране на работа,хубава страна,близко до Бг и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт