колко зъбчета в год.има право да направи детето ми-здравната каса.

  • 1 360
  • 5
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
вчера бяхме на зъболекар и тъй като януари му е правено едно зъбче зъболекарката ми каза,че трябва да си платя,защото нямал право.вярно ли само на един зъб има право в годината newsm78

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Мойта зъболекарка направи 2 пломби на малката, безплатно по здравната каса, а за третата ми взе 7 лв., но това не било кариес , а нещо друго. На мен самата също ми направи 2 пломби по касата, но за възрасни се доплащало по 6.50 лв. на пломба. По- добре иди при друг зъболекар...

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Копирам ти директно от Националния рамков договор на НЗОК, където е регламентирано това за което питаш:
"... Здравноосигурените лица до  18 години имат право на следният обем от горепосочените дейности годишно:
Обстоен стоматологичен преглед със снемане на зъбен статус и четири лечебни дейности, като  до две от тях са пулпит или периодонтит на постоянен зъб
Здравноосигурените лица над 18 години имат право на следният обем от горепосочените дейности годишно:
Обстоен стоматологичен преглед със снемане на зъбен статус и две лечебни дейности
За бременни - допълнителен обстоен стоматологичен преглед със снемане на зъбен статус..."

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
На моя син му лекуваха пулпит на постоянен зъб и трябваше да доплатя 12лв. за пломбата накрая  newsm78.

# 4
  • Мнения: 161
Копирам ти директно от Националния рамков договор на НЗОК, където е регламентирано това за което питаш:
"... Здравноосигурените лица до  18 години имат право на следният обем от горепосочените дейности годишно:
Обстоен стоматологичен преглед със снемане на зъбен статус и четири лечебни дейности, като  до две от тях са пулпит или периодонтит на постоянен зъб
"
Peace
  Или казано просто: Децата до 18год. имат право на  4 безплатни дейности по здравна каса за годината.Тук се включва:
-вадене на зъбче,
-пломба на временен или постоянен зъб,
-лечение на пулпит или периодонтит на временен зъб/ когато е необходимо да се лекува корена на зъбчето и това се брои за отделна от пломбата дейност/,
-пулпит или периодонтит на постоянен зъб/но за това лечение трябва да доплатите 12лв и отново пломбата е отделна деиност ,която е безплатна/
Дано съм обяснила ясно и да съм помогнала.Ако не-питайте Wink

# 5
  • Мнения: 161
На моя син му лекуваха пулпит на постоянен зъб и трябваше да доплатя 12лв. за пломбата накрая  newsm78.
Доплатила си не за пломбата,която е безплатна,а за лечението на пулпита на постоянният зъб.

Общи условия

Активация на акаунт