упорит запек

  • 525
  • 6
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 14
От известно време сме с ужасен запек. Вече сме на два месеца, а от самото начало сме на АМ. Започнахме с Фризолак/по мнение на педиатърката/, от него акахме редовно но много твърдо и с големи мъки. Преминахме на Аптамил1, като през това време се наложи да пием антибиотик и от тогава - запек. Пробвахме какво ли не, овесена вода - с нея правех млякото което също сменихме - Фризовом - вече цяла седмица го пие малкия но без резултат. Давах Дуфалак - никакъв резултат. Педиатърката ни съветва да акаме всеки ден с термометъра но за мен това не е решение на проблема. Когато се изакаме така мирише много лошо. Сега ще опитам с чая на блевит за разхлабване.
Ако някои може да помогне със съвет благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 910
Ние минахме на Омнео. Пак акаше веднъж на 5 дни, но кашесто и най-вече не плачеше. Не съм сигурна, че е правилно да се сменят много-много млеката обаче. Според мен поискай направление за специалист. Щом мислиш, че нещата не са нормални - действай. Ти си човека, който е постоянно с детенцето и можеш да усетиш има ли или не проблем. Това да действаш с термометъра всеки ден не ми се вижда препоръчително.

# 2
  • софия
  • Мнения: 432
това с термометъра го остави за краен случай. прави му масаж на корема с кръгови движения по посока на часовниковата стрелка. също свивай му крачетата, така че да натискат леко коремчето и ги движи, все едно, че кара колело. оризовата вода не можеш ли да му я даваш вместо вода, а не да да правиш АМ с нея. и при двата масажа леко се натиска, но леко, просто да не се гали.
всичко ще се оправи! желая ти успех!

# 3
4ai4etata na blevit kakto i le4ebnite ka6i na blevit pomagat no nai mnogo pomaga nutrilon omnio mljko ne e hubavo do kolkoto znam mnogo da se smenjt mlekata no 6tom se nalaga a kam termometara prebjgvai samo ako ne e akalo 2 dena i 4ak na tretij den za6toto ina4e stava o6te po lo6o

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Използвала съм мляко ФРИЗОВОМ,помага при запек.

# 5
  • Мнения: 57
Ако сте по големи и вече пиете сокчета можеш да дадеш сок от сливи(сини), грозде или круши.      А също така и преварена вода с малко овесени ядки в нея, също помага.
Успех Peace

# 6
  • Мнения: 566
и ние имаме същият проблем. по предписание на педи му дадох една лъжичка сок от круша - резултатът днес е 4 пъти акане. иначе трябва да се дава повечко водичка. също към АМ-а /ние сме с НАН НА/ му слагах вчера по една лъжичка Фризовом.
инача също знач, че няма проблеми да се прибягва и към термометъра, защото бебечетата все още нямат добре развит рефлекс за акането и трябва да се стимулира

Общи условия

Активация на акаунт