Какво да правя, ако изцедената кърма..

  • 452
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
...която оставям за през деня, докато съм на работа не стига на бебка?Когато навърши 5 м се връщам на работа. Ще цедя на работа за следващия ден, но се опасявам, че може да не й стига, защото е лакома и нямам въобще излишък на кърма - всичко си изсуква. А нали помпата не може да изцеди колкото бебето изсуква?
Ако не стигне кърмата за последното хранене да давам ли АМ?Нявав запаси от замр.кърма, защото не мога да събера.
И изобщо:по колко мл да се дава на 1 хранене?

# 1
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравей - аз работя от втория месец на сина ми, и също цедя на работа. До скоро той изяждаше между 100 и 120 мл на хранене, на 2 до 3 хранения, докато ме няма. Сега наскоро направи скок в количеството, яде от 150 до 180 мл. Вие имате ли режим? Защото при нас е анархия и не мога да ти дам точни количества и времена на хранене.

Моят съвет е да се опиташ поне малко да изцедиш между кърменията, за да имаш малко запас в началото. Тя приема ли от биберон нещо? Ако не си пробвала досега, опитайте чашка или биберон преди да си започнала работа. Тези две неща ще те направят по-спокойна, поне за началото.

Хубаво е да цедиш с електрическа двойна помпа, най-много кърма ще събираш.

Също така имай предвид, че може бебката да си обърне режима и да суче повече от теб, когато е с теб (вечер и нощем).

А за АМ - аз бях купила такова, защото и аз като теб се притеснявах дали ще стига кърмата, един месец по-късно отидох и го върнах в магазина. Дано и на теб да не ти потрябва!

Успех!

# 2
  • Мнения: 1 030
Благодаря за отговора!
Нямаме режим, но гледам долу-горе да спазвам някакъв интервал от поне 2-3 часа. Досега не съм давала нищо с шише и не знам с какъв биберон да пробвам.
Редувам гърдите, в тази, която е на ред има кърма, но другата не е пълна. Понеже прави пауза през нощта от 6-7 часа, преди последното кърмене й давам и от двете гърди и всичко изяжда.
А пък ел.помпа за 2 гърди не мога да си позволя.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Нямам опит с ходене на работа и кърмене, но имам приятелка, която го прави: през деня дава колкото е изцедила, но предполагам че и АМ включва понякога, а основното им кърмене е през нощта. Както тя казва хранят се нон- стоп.
Не знам дали ще стане, но можеш да опиташ да го слагаш по-често или пък да цедиш между храненията и така да се опиташ да увеличиш млякото и после да слагаш в хладилника резерви.
Не се притеснявай- все ще изкарате някак един месец, а след 6-я ще започнете и захранването; според мен не е задължително да заместваш веднага ядене. Може така: даваш мляко, после додаваш твърда храна и вечер и през нощта мама предимно кърми бебето; твърдата храна през деня дори и като добавка ще му засища  лакомията Laughingи ще има сили да те изчака да се върнеш от работа.

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Дори и да ти се струва празна, щом е починала 2-3 часа, все ще има нещо. Пробвай да изцедиш. Аз изцеждах по 30-50 мл между кърменията преди да тръгна на работа, нищо не е, но те си се натрупват.

Шишета аз ползвам на Д-р Браун за трудност. Дано се включат и други мами, че аз не съм много в час с предлагането в България (много е по-голямо от това при мен).

А пък с ел. помпа ще ти е по-лесно, но не е невъзможно с ръчната. Има майки, които на ръка изцеждат и много добре се справят.

Най-важното е твоето желание да продължиш да кърмиш, щом го има налице, ще се справите! Спокойствие и късмет ти желая!

# 5
  • Мнения: 3 929
Аз обаче не разбрах дали си започнала захранване. Защото ако е така, проблемът ти се решава по-лесно и на детето ще му стига кърмата. Аз също започнах работа, когато бебо стана на 5 месеца. На гледачката давах 3 бурканчета от по 100 мл за през деня, като сутрин преди да тръгнем и вечер на поискване го кърмех.През останалото време ядеше пюре.

Общи условия

Активация на акаунт