не знам какво да правя, моля дайте съвет!!!

  • 1 485
  • 31
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте майчета! Много Ви моля помогнете със  съвет. Най-после си прибрахме бебка от болницата (роди се в 30 г.с. и прекара там 50 дни). Искам разбира се да й дам най-доброто на което съм способна. Цедих се през цялото време, за да си запазя кърмата. Опитах да я кърмя от гърда, но тя се уморява мого бързо (слабичка е още милата) и на второто дръпване заспива. Реших-докато не закрепне ще давам с шишие (както е свикнала). В болницата са й създали режим- на три часа, без нощното хранене. Педиатърката казва да не й развалям режима, майка настоява да я храня на повикване или поне да вклччим и нощното. Детето е наддало 50 г. за една седмица-дали е от смяна на обстановка или от АМ на кърма не знам, има и запек.    Cry
Да я мъча ли на гърда, да включа ли нощно хранене, да давам ли вода-не знам какво да правя, а като видя кантара, че не е мръднал и че памперса не е наакан-плаче ми се. Иначе пък памперсите са мокри и детето спинка спокойно newsm78
Извинявайте, че съм така подробна, но се отчайвам вече Cry

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
На поискване и с нощно хранене.
И ми е много любопитно как така без нощно - особено недоносените бебета ги хранят и нощем... Престояхме с моя син повече в родилното... там имат едни таблици на количките и си пишат в колко часа колко мл мляко са изяли бебетата... е, в таблиците си присъства и нощно ядене... Става дума за недоносени с тегло над 1900-2000 кг, при малките не пускат, естествено.
Успокой се и кърми често. Тя може и да заспива, но бебетата сучат и в полусънно състояние.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Честито бебче!   bouquet
Напълно разбирам притесненията ти. Добре е, че съзнаваш, че най-доброто за момиченцето ти е да е на кърма. Разбира се най- добре е да сучи от теб, а да не даваш от шише, но това си е твой избор. Ако си търпелива и упорита можеш да я научиш да сучи от гърда и така няма да се занимаваш с помпи и шишета Simple Smile Не се притеснявай, че бебенцето ти е малко. Ще навакса.
Цеденето и даването в шише е по- спокойният за теб начин, но рискуваш да ти намали кърмата след време, макар че в този форум има много момичета, които се справят прекрасно с т.нар. кърмене от шише.
Що се отнася до храненето на режим и на поискване аз смятам, че много зависи от конкретния случай. Аз храня на поискване, защото смятам че така поддържам лактацията и защото бебето ми е по- спокойно. Всъщност тя пак си има режим, но неин си, а не по часовник и книга. След време се нагаждаш и не мисля, че съм по- заета от мамите, които са на хранене през 3 часа.

# 3
  • Мнения: 549
много е важно да си спокойна мила.Храни ако питаш мен на поискване и нощем също.Ние сме на два месеца и се храним на поискване, цицата и е почти непрекъснато в устата.Успех и не се шашкай!Кърмата е най доброто за твоето бебе.

# 4
  • Мнения: 942
Първо честито бебче!Да ти е живо и здраво и много да те радва Simple Smile

Относно кърменето и аз като майка ти и firebird съм за на поискване и с нощно хранене. Запека сигурно е от АМ, а това че не ака много не е показателно колко яде.Важното е да намокря памперсите (ако сте само на кърма).Според мен може да минете и без вода, тя кърмата ти достатъчно и утолява жаждата.Както те е посъветвала и firebird успокой се и кърми (недей с шише ще привикне с него и после наистина няма да иска да суче от гърдата ти)а това че заспива като я сложиш на гърдата - те всички бебета(новородении едномесечни) си заспиват на нея, но това не означава,че бебо не яде.

Желая ти успех!Пиши как сте и какво сте постигнали.  bouquet

# 5
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Мислех да позаякне малко и тогава пак да я мъча на гърда. Да не вземе пък да слабее newsm78

# 6
  • Мнения: 942
Тя колко кг.? Какво според теб означава да заякне?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Мислех да позаякне малко и тогава пак да я мъча на гърда. Да не вземе пък да слабее newsm78

Колко е наддала досега? Колко често я теглиш? Ние имахме едно задържане в теглото като се прибрахме от болницата за около една седмица и аз също се бях изпопретиснила, но после детето си навакса. Имай предвид, че кърмените бебета наддават скокообразно и кантарът не трябва да те притеснява много. Следи го, но не се вторачвай в него. Пробвай за известно време на гърда. За да започне да слабее бебето трябва да изпитва сериозен недостъг на кърма какъвто не е явно вашият случай.

# 8
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Роди се 1350. Изписаха я 2270, като наддаваше по 140 грама на седмица средно, а сега за една седмица в къщи е наддала само 50 грамчета  Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
Да, и Роси първата седмица беше наддала само 60 грама...Не ти е лесно SadНо не се притеснявай. Ако искаш пробвай една седмица и с нощно хранене- много е мъничка да карате без нощно по мое мнение Confused; давай от гърдата първо да суче колкото може, а после додавай изценото мляко с шише. Поне докато стигнете 2500.

# 10
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Благодаря ти lilfi и на всички  bouquet
Така правихме в началото-първо я тегля, после давам от гърда, после пак я тегля, за да видя колко е хапнала и колко да дам с шише. Цялото ядене траеше един час и повече.

# 11
  • Мнения: 8 917
Ръководи се по детенцето - както казваш, тя е мъничка още, нормално е да се уморява. Затова когато и колкото поиска  Peace Имай повече вяра на детенцето си и поздравления за майка ти  Hug

# 12
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Целувам Ви от сърце!

# 13
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Майка ми също ви благодари, че й помогнахте да ме убеди и специално на The Sun благодари за поздравите.
  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 929
Давай й на пискване и с нощно хранене, естествено. Не си мисли, че не дърпа, като заспи. Моичкиятсе роди големичък, но сучеше около 4 минути и заспиваше, а аз си мислех, че нищо не яде, а той си наддаваше екстра. Даже нощем бебетата сучат спейки. Е, ако искаш на теб да ти е удобно, я оставяш на 3-часовия режим, но аз бих предпочела детето ми да расте добре и бих направила всичко възможно да допринеса за това.

Общи условия

Активация на акаунт