Пролактин 1.9-25.9mg/ml какво да правя?

  • 956
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 226
Възможно ли е това да е причината за липсата на бебе?Защо бромокриптина не ми помага?

# 1
  • Мнения: 1 226
Всъщност объркала съм.Това са нормалните стойности.А моя е 40мг.на мл.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 1 094
По принцип пролактина оказва влияние в/у овулацията и наистина може да е причина за незабременяване. Колко време пи бромокриптина? Моят пролактин също беше доста висок и  нямах овулация, но го смъкнах първоначално с парлодел, а сега вече съм на бромокриптин. Отне ми доста месеци.

# 3
  • Мнения: 7 718
Високият пролактин затормозява овулацията. Често това е основна причина за незабременяване. Ако това лекарство не ти помага, смени го. Успех.

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
А ЯМР правен ли е? Приятелка я пратиха на преглед след като не се повлия от бромокриптина.

# 5
  • Мнения: 769
Преди три години ми изследваха пролактин за пръв път - беше поне 3 пъти над нормата. Веднага ми изписаха Бромокриптин с постепенно увеличаване на дневната доза до 3 на ден. След  месеци постепенно го намалих, сега ще го спирам. Ако пролактина ти държи високи стойности, трябва да ти направят ЯМР, да се види дали имаш пролактином. Така или иначе трябва да мине известно време докато се повлияе пролактина и да си взеле в норми. Както са написали другите, високите му стойности пречат на овулацията.

# 6
  • Мнения: 156
Здравей!И аз имах повишен пролактин, откриха ми и микроаденом на хипофизата, пия Парлодел, пролактина го свалих почти веднага, след малка корекция на дозата, но забременях, чак година след нормализирането му. Не се отчайвай! При теб може би се налага корекция на дозата или на вида лекарство. Желая ти успех!

# 7
  • Мнения: 67
здравейте аз също съм с завишени стойности на пролактин на мен също ми изсписаха бромокриптин .пия го вече седмица но много лошо го понаям вие ми се свят и откакто съм започнала да го пия имам запек не съм ходила в тоалета от 6 дни според мен това не е нормално стомаха ми е като балон.при вас има ли такива отклонения?

# 8
  • Мнения: 415
Пила съм преди много време, само помня, че страшно ми се повръщаше.

# 9
  • Мнения: 769
За съжаление бромокриптина има някои странични действия, които отшумяват с времето. Приема на лекарството започва с постепенно увеличаване на дозата, както и спирането му става постепенно. Аз започнах с 1/4 хапче на ден 2-3 дни, после 1/2 хапче 2-3 дни, докато стигнах до 3 хапчета на ден, все пак често имах гадения и ниско кръвно. Единственото, което мога да препоръчам е да го пиете вечер преди лягане, така по няма да усещате дискомфорт.

# 10
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За съжаление бромокриптина има някои странични действия, които отшумяват с времето. Приема на лекарството започва с постепенно увеличаване на дозата, както и спирането му става постепенно. Аз започнах с 1/4 хапче на ден 2-3 дни, после 1/2 хапче 2-3 дни, докато стигнах до 3 хапчета на ден, все пак често имах гадения и ниско кръвно. Единственото, което мога да препоръчам е да го пиете вечер преди лягане, така по няма да усещате дискомфорт.
Peace

# 11
  • Varna
  • Мнения: 1 094
откакто съм започнала да го пия имам запек не съм ходила в тоалета от 6 дни според мен това не е нормално стомаха ми е като балон.при вас има ли такива отклонения?
При мен в началото беше така, а също и ми ставше много лошо, затова се посъветвах с ендокриноложката и минах на парлодел, който обаче е по-скъпичък, но поне при мен нямаше странични ефекти от него, а също и по съвет на лекарката, както е и писала Dindin, го пиех вечер преди лягане. В последствие преминах пак на бромокриптин и може би защото организма ми беше свикнал, вече няма никакви проблеми.

# 12
  • Мнения: 172
Високият пролактин затормозява овулацията. Често това е основна причина за незабременяване. Ако това лекарство не ти помага, смени го. Успех.
Привет и от мен!
В петък ми изледваха пролактина на -15 мин. и на нулева, първият резултат беше 26.6 нанограма на милилитър, а втория 19.8, от няколко дни вземам по една четвърт парлодел, също така много трудно ми се пука фоликула, че като се спука и чак къса някой нерв и ми се пълни коема с кръв, това го установиха лекарите с преглед, което си е опасно, препоръчват ми коремни преси да правя, ох толкова ми е тъжно вече и а незнам какво да правя................

# 13
  • Мнения: 1 226
Момичета блгодаря на всички!  bouquet
И мен вромокриптина ме прави на парцал, но няма как.Днес ходих при доц.Конова.Трябва да изчакам да ми станат и генетичните изследвания и тогава ще отида при д-р Тодорова от Майчин дом-София.Тя ще ми каже какво да го правя този гаден пролактин.Важното е, че имунологичните ми изследвания са на 6.Надежда все още има.Успех на всички и още веднъж Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт