Проблемно хранене

  • 355
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, мили мами! За първи път се включвам във форума на БГ Мама.Реших и аз да напиша своя проблем и ако  ако има мами, които имат изпитани вече рецепти, моля да ги споделят. Моят бебок е на 8 мес. От известно време вече сме и на млечна кухня. Храната му харесва, но проблема при нас е че  с голям зор си отваряме устичката. Какви ли методи не съм опитала, но нищо не помага. Гладен е , но устичката  не е отваря и само върти главата. Направо ми се късат нервите понякога.
Ако има някой идея,  може да помага.

# 1
  • Мнения: 242
ние му пеем, издаваме силни смешни звуци, занимаваме го всякак, освен че му давам от пюренцата на hipp и едни чехски, произведени за "бебелан"-от тези на Ганчев не ще.Е, така е от месец.МОже и да поиска.Забелязвам, че някои неща са му вкусни и си отваря с охота устичката, други не иска да опита въобще-има си вкус, с който се съобразявам-общо взето си мисля, че трябва да го мамя и го правя успешно.И...има една лъжица на чико-струва 6 лв. Силиконова-супер е-пъхам му я в устата, той я дъвче и така яде. С пласмасовите се ослушва. Щ му намериш цаката. Прочетии статиите тук- имам много полезни съвети как да се приготвят вкусни домашни каши. А-сетих се и за друго-може да го болят зъбките-ако са му подути венците-и тогава пак се дразни. Можеш да използваш пипетата от панадола вместо лъжица-при нас върши чудесна работа-засмуква я и му е кеф. Успех в маменето! Joy

# 2
  • Мнения: 2 220
Пробвай да го храниш близо до прозореца. Ще му е интересно да гледа навън и само машинално ще отваря уста. При нас поне това помага (пада си малко злояд).

# 3
  • Мнения: 47 888

навън е интересно и яде докато зяпа,но много се мажем,и количката и дрехите,и мен Close
иначе  при нас чашката с капаче се ползва за плодови пюрета и каши,а иначе му давам зеленчуковите само намачкани-това е номера
месните ги купувам,но той ги хареса и хапва
най-малко харесва кашите,тях едва ги близва и почва да плюе,най-му харесват домашни манджи,средно-плодови истории в чашката,иначе с лъжицата-не
явно всеки си има някакви предпочитания,но докато ги разбереш... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт