Противогрипна ваксина за тригодишен младеж

  • 989
  • 10
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте,искам да попитам някой слагал ли е противогрипна ваксина на толкова малко детенце?Доволни ли сте и каква сте сложили.Моят юнак миналата година тръгна на ясла и доста боледува,затова сега ми се иска да му сложа ваксина,но незнам дали са ефикасни и кое е най-доброто.Естествено ще попитам и педиатърката,но малко допълнитена информация няма да ми е излишна.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 513
 ThinkingНе мисля, че поставянето на ваксина е най-доброто решение да предпазиш детето си от боледуване, тъй като всяка ваксина е за определен щам, те са доста и не се знае кой ще реши тази година да ни посети  #Crazyи ако се окаже, че не е този за който е поставена ваксината просто напразно си я слагала Money.
 PeaceАз бих те посъветвала нещо друго - опитай с продуктите на АкваСорс и по специално Зелена енергия и Коластра и започни даването им от сега до късна пролет т.е. до края на м. април и ти гарантирам, че ще се разминете с гриповете и боледуванията, а ако случайно все пак се разболеете с помощта на хомеопатията само за 1-3 дни сте се оправили. Във Варна имате доста дистрибутори на АкваСорс / ако имаш проблем с намирането ми се обади на лични ще ти пратя някой адрес/, а ако често боледувате се обърни към хомеопата д-р Михаил Костадинов  / и за него мога да ти дам адрес/ и просто ще забравите да боледувате през зимата. Освен това разгледай и следните сайтове:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20588.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97790.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121923.0;topicseen  bouquet

# 2
  • Varna
  • Мнения: 288
От пролетта започнах да давам ЗЕ и коластра.Доволна съм,но искам да получа информация и за ваксините.Ще сме с малко бебе тази зима и не ми се рискува баткото да ми донесе нещо по-сериозно от градината Sad

# 3
  • Мнения: 1 858
Аз от глупост съм правила противогрипна ваксина на сина ми. Не помня вече как се казва но си спомням, че ефекта мога да кажа, че беше обратен. Мисля, че колстрата и ЗЕ са ти достатъчни. Сега можеш да дадеш и есенциални мастни киселини и смятам, че ще решиш проблемите.

# 4
  • Мнения: 1 425
Дано и тази тема не се превърне във бойно поле,както преди.Аз само ще кажа своя опит твърдо ЗА противогрипната ваксина.Две години подред поставям "Вакси грип" и детето ми две зими не е пило антибиотик и не се разболявало.За мен това е достатъчно доказателство относно ефективността им. PeaceТази година пак ще поставя,тъй като не мога да се доверя на неизвестни по състав продукти.Но всяка майка решава, кое е най-добро за детето й, така че преди да вземеш решение консултирай се с лекуващия Ви лекар.  bouquet

# 5
  • Мнения: 826
Аз слгам противогрипна ваксина на децата ми от три години.Бяха на 9м. първият път,така 4е вие изобщо не сте малки.Аз ли4но мога да споделя само добри  неща за нея!Грипните вируси ни подминават,не сме боледували.
При нас периода за слагане е от края на октомври до средата на ноември,но в БГ мисля 4е запо4ват от септември.

# 6
  • Мнения: 4 392
Дано и тази тема не се превърне във бойно поле,както преди.Аз само ще кажа своя опит твърдо ЗА противогрипната ваксина.Две години подред поставям "Вакси грип" и детето ми две зими не е пило антибиотик и не се разболявало.За мен това е достатъчно доказателство относно ефективността им. PeaceТази година пак ще поставя,тъй като не мога да се доверя на неизвестни по състав продукти.Но всяка майка решава, кое е най-добро за детето й, така че преди да вземеш решение консултирай се с лекуващия Ви лекар.  bouquet

berina , предварително искам да ти кажа, че не искам да споря, но за мен понятията грип и АБ определено са взаимноизключващи се. За съжаление повечето педиатри си предписват АБ за грип и хич не им дреме.

# 7
  • Мнения: 313
От 2 години слагам противогрипна ваксина на дъщеря ми и ние включително се ваксинираме и мога да споделя само положителни страни от прилагането й.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 098
Три пъти в живота си се ваксинирах и трите пъти съжалих. Скъсах се от болести.  #Crazy Имах чувството, че ме пипна всичко, което можеше или не можеше.  #Crazy

Затова и на децата си не съм слагала нищо. Карах на витамините от аптеките, докато не започнах със ЗЕ.

 Rolling Eyes Предполагам всичко си зависи от човека. Индивидуално е. Не можа да се обобщава.

# 9
  • софия
  • Мнения: 555
големия до сега не съм го ваксинирала, караме на хомеопатия. Съдбата ме срещна с шефа на детското отделение в инфекциозна д-р Мангъров и според него мънинките трябва да ги ваксинирам защото баткото ще ни носи бацили без дори да е болен и усложненията след един грип може да са много големи за деца под 2 год., затова такива деца трябвало да се ваксинират.

# 10
  • Мнения: 408
И ние изпробвахме Ваксигрипа през 2000г.-де се мина не мина болест първо я лепваше Юлия, а от нея и аз. След това престанах да се ваксинирам и толкова не съм боледувала, а работя с много хора.

Общи условия

Активация на акаунт