Помогнете с манджата

  • 1 197
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Момичета дайте идея как да оправя манджата. В енска купа(тава) реших нещо като гювеч да направя и метнах картофки, чушки, син домат, моркови, задушен лук с домати, малко чесън и ориз, сол, подправки и олио, ама водица почти не сипах, уж след малко, а се заприказвах с мъж ми за едни пердета и след 1 час манджата станала готова( задушена в собствен сос Simple Smile ) И от тоз син домат - вкуса не беше хич приятен. Мъж ми каза че няма да го яде, и мен много много не ми е вкуссно.... ма цяла тенджера - така ли да я изхвърля.... кво да го забърквам , да го пробвам да го запържа ли ....и аз не знам. newsm78   Та ако дадете някоя идея каво да измайсторя от тва , че да стане за ядене.... ще съм ви много благодарна   bouquet

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А без вода ориза не хрупа ли? Може би патладжана е бил горчив, ако можеш го махни, полей с гореща вода колкото за ориза и го врътни в МВ или на котлона. Не знам точно в какво състояние е яденето, импровизирай нещо Peace

# 2
  • Мнения: 1 352
Бъркай с кисело мляко, може и да стане за ядене.

# 3
  • София
  • Мнения: 344
oriza si stana ekstra, samo otgore - det ne sym go razbyrkala leko ponahrupva....

# 4
  • Мнения: 793
ами изрежи това, което е изгоряло и ако искаш направи заливка като мусака  Peace Това ми идва наум  Crazy

# 5
  • Мнения: 2 584
можеш да сложиш сирене и да го залееш с кисело мляко и яйце

# 6
  • Мнения: 9 107
по-добре се откажи от него - ако патладжана не е изкиснат и е бил и горчив - отишло е. Стават и такива неща.

# 7
  • Мнения: 2 584
по-добре се откажи от него - ако патладжана не е изкиснат и е бил и горчив - отишло е. Стават и такива неща.

малко тъп въпрос колко време трябва да се изкисне патладжана и как Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 35 912
В солена вода - поне 30 минути.
Аз никога не го изкисвам, дори не го осолявам за да изтече горчивият сок.
Само го нарязвам на кубчета / с кората/ и го запържвам...винаги става супер.
Причината явно е в патладжана- ако си е бил горчив- няма спасение.

# 9
  • Мнения: 2 584
В солена вода - поне 30 минути.
Аз никога не го изкисвам, дори не го осолявам за да изтече горчивият сок.
Само го нарязвам на кубчета / с кората/ и го запържвам...винаги става супер.
Причината явно е в патладжана- ако си е бил горчив- няма спасение.

мерси много, аз само един път се пробвах да го направя но беше горчиво, а много обичам кьопало

# 10
  • Мнения: 9 107
аз съм патила с неизкисван патладжан - и двата пъти по един и същ начин, с почти еднакви количества. Единия път не ни стигна, а другия път (че и гостенин имах  Embarassed) те хапваха с мъж ми и дъвкаха, не смеейки да ми кажат, че нещо има на яденето. Още повече седмица преди това същото беше ял мъжа ми и много го хареса. Като го опитах  Sick Twisted Evil отврат - събрах чиниите и на "човека".

Тъй че - зависи си от патладжана.
Затова вече - в пресолена вода поне за половин час. +

Общи условия

Активация на акаунт