Бебка цялата се изрина от олиото на "Джонсън". Какво да правя?

  • 1 954
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Снощи след баня намазах Велина с олиото на "Джонсън", защото на "Бюбхен" ми свърши. Ама, че съм глупава - сега цялата е на малки ситни червени пъпчици. Педито каза, че е алергична реакция, но нищо не каза за мазане...  Вие как процедирате при алергии?

# 1
  • Мнения: 750
Изчакай да мине днешния ден и я следи дали иска да се чеше, дали се зачервява изринатото, дали Велина става неспокойна... Ако няма никакво подобрение или се влошава- още утре на алерголог с или без направление. Не я мажи с нищо днес. Не давай нова храна. Дано отмине.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина, като ми направи алергия от антибиотик беше на една торба лекарства, сиропи и мазила, но при нея беше много тежка алергичната реакция - освен обрива, й се поду личицето и даже искаха да ни приемат в детската токсикология в Пирогов.

# 3
  • Мнения: 409
След като ни изписаха от болницата педито ни посети в къщи(както всички) и ме предупреди да не мажа с Джонсън защото може да се обрине бебо и ми препоръча на Нивеа или Пенатен. Аз използвам Нивеа и съм доволна.Моят съвет е веднага да го смениш.УСПЕХ Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Когато имам кожни проблеми от каквото и да е естество или мажа с отвара от смарадлика или пък обливам бебето с вода, в която съм варила смарадлика. До ден- два би трйабвало да отмине.

# 5
  • Мнения: 368
Мила Anette ,
не се притеснявай това не е алергия.
Моят син също се обрина след олиото на Джонсън,дори след това се олющи целия.Кожата му се беше много изсушила.
Всичко ще отмине естествено, но спри да го мажеш с това олио.Смени го веднага.
Ако се мажеш ти с него ще видиш, че също ще ти изсъхне кожата.
Успех

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901
Нищо не прави!

Дръж бебето не много навлечено. Не излагай детето на слънце.

Забрави за Джонсън - мен това ме предупреди педито още преди да родя. По-добре да не мажеш детето, отколкото да го мажеш с нещо съмнително (съмнявала си се, нали - щом казваш "Ама че съм глупава"). Поне седмица къпи бебето вечер само с вода и можеш и да не мажеш след това - нищо няма да му стане.

Не давай противоалергични лекарства. Това е реакция на арганизма. Не му я подтискай с нещо, нека са м се справи, за да не разчита друг път на лекарства. Спокойно, не е нещо фатално  това е бебе, то дори не знае как да се чеше! Ако ти се стори, че е по-раздразнително детето, можеш да го облееш с една идейка по-хладка водичка, но не трий после с хавлийката , а попивай с лек натиск, за да не разчешеш.

# 7
  • Мнения: 962
Ние се мажем със продуктите на Джонсън от както се е родил Мони.Нямаме никакви проблеми.Може да е до организъм,до детенце.Незнам какво да те посъветвам,освен да ти пожелая бързо да минават и др.път да не се получават  Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
...не се притеснявай това не е алергия...

Напротив, най- вероятно е точно алергия. От дерматолог знам, че продуктите на Джонсънс са най- силно алергизиращи от всички бебешки козметики.
Не прави нищо. Просто не го мажи с нищо друго, докато не мине обривчето  Peace

# 9
  • Мнения: 542
Не е толкова страшно - просто изчакай да се успокои кожичката и се върни на Бюбхен. Simple Smile

Джонсън много отдавна... е проблемна марка за много бебета - още преди 4 години ме предупредиха други майки.

# 10
  • Мнения: 2 952
как в тая жега  олио незнам....и аз да се намажа , ще се  обрина Grinning Не съм мазала саги изобщо с олио.
Обаче  струва си да види лекар детенцето.

# 11
  • Мнения: 1 259
И на мен ми каза педито,да използвам всякаква друга козметика,но не и Джонсън PeaceДо два дена би трябвало да мине.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
как в тая жега  олио незнам....и аз да се намажа , ще се  обрина Grinning Не съм мазала саги изобщо с олио.

А това е другата недомислица  Peace Нашата дерматоложка категорично ми забрани да клепам бебето с олио, зехтини, мас и т.н. мазнотии. Запушват порите на и без това несъвършената бебешка кожа и ето ти проблем  Confused След консултацията с кожен специалист, започнах да използвам само бебешко мляко и то само, когато времето е студено  Peace

# 13
  • Мнения: 742
как в тая жега  олио незнам....и аз да се намажа , ще се  обрина Grinning Не съм мазала саги изобщо с олио.

А това е другата недомислица  Peace Нашата дерматоложка категорично ми забрани да клепам бебето с олио, зехтини, мас и т.н. мазнотии. Запушват порите на и без това несъвършената бебешка кожа и ето ти проблем  Confused След консултацията с кожен специалист, започнах да използвам само бебешко мляко и то само, когато времето е студено  Peace
Криската е със страшно суха кожа и ако не я мажа започва да се лющи и става на рани - така, че я мажа всяка вечер с олиото на Бюбхен.

Колкото до Джонсън - аз се изринах от него като бях бременна и ото тогава като я видя тая марка и бягам на дакеч... Не бой се - мии детето няколко дни само с водичка, може и с лайка, и ако не се оправи - иди на лекар!

# 14
  • Мнения: 722
Става дума за бебешко олио, не за зехтин и мас, и подобни гнусотии. Аз съм доволна от Джонсън, а бебка по принцип е силно алергична. Само че в топлото не мажа. А защо казват - "Не и Джонсън" - не знам. Чувала съм няколко мами да се оплакват от Бюбхен.

Общи условия

Активация на акаунт