Защо се появява бебешката кал и как се маха ефикасно?

  • 6 238
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
 Това ми е въпроса - всички бебета ли имат бебешка кал по главата и ако не защо се появява. Как да я отстраня ефикасно, защото с бебешкото олио и гребенче ефекта е много малък.
  Някой ползвал ли е шампоана за крусти на Мустела?

# 1
  • Мнения: 742
Вероятно имаш предвид млечните корички по главата на бебето. Не знач защо се появяват, но почти всички бебета имат - нашето също!
Ние ползваме кремче на Клоран - и има ефект - бързо се изчистиха!
Успех!  bouquet

п.п а ето нещо за Мустела: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120511.msg2209560#msg2209560

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 11:23 от todorovibg

# 2
  • Мнения: 8 917
Гери имаше за 20-тина дни - премахнах го единствено с гребен за бебешка кал на Чико - като й слагах шампоан на главичката след това решех косата й /понеже се роди с дълга и гъста коса/ с гребена. Не съм я мазала с нищо Peace

# 3
  • Мнения: 176
Към момента Калина няма бебешка кал, но аз нямам представа кога по принцип се появява  newsm78
Тук някъде мисля съм чела по темата, така че ако пуснеш търсачка ще можеш да получиш най-актуална информация от първоизточника.
Относно шампоана Мустела - подариха ми го, но както вече казах не ми се е налагало да го ползвам /да чукна на дърво/.
Желая успех в търсенето и не се притеснявай! Hug

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
  Някой ползвал ли е шампоана за крусти на Мустела?
Значи да кажа: аз ползвах крема за крусти на Мустела. Е, в началото бях доволна, ама сега вече не. Първите два пъти като намазах се махна коричката, ама след 2 дена излезе на абсолютно същото място още по-голяма крустичка. И имам чувството, че колкото повече мажа, толкова по-голяма става. Вече спрях да пипам, да видим какъв ще е резултата. Моята бубулина доскоро нямаше такива проблеми, ама ето на: и нас ни споходиха. И честно казано много ме дразни това нещо на главата й. Дали го сърби, милото? Sad newsm78
И нямам идея от какво излизат  newsm78...аз мия главичката с бебешки шампоан по веднъж на седмица (като беше много горещо максимум 2), иначе само с водичка изплаквам всяка вечер.

# 5
  • Мнения: 409
Вероятно имаш предвид млечните корички по главата на бебето. Не знач защо се появяват, но почти всички бебета имат - нашето също!
Ние ползваме кремче на Клоран - и има ефект - бързо се изчистиха!
Успех!  bouquet

п.п а ето нещо за Мустела: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120511.msg2209560#msg2209560
И ние използвахме Клоран и много бързо изчезнаха, някой използват Елоком.
УСПЕХ. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901
И на ме н ми е чудно, защо се появява?

Още повече, защото си мислех, че е характерно за малките бебета, а при нас се появи преди 2-3 месеца, т.е. след годинката!!! Не опитвам да ги махна, все си мисля, че сами ще паднат някой ден - тя има тъмна коса над тях и не се виждат от много далече!

# 7
  • Мнения: 4 621
Не сме имали такова нещо newsm78

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не съм се интересувала защо се появява. Ние ползвахме шампоана на Мустела и не сме имали проблеми.

# 9
  • Мнения: 962
Ние сме на 3м и 15 дни но не сме получавали такива неща.Немога да ти кажа защо се получават  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 101
И аз не знам как точно се образува  newsm78  Мажех го само с бебешко олио 1 час преди къпане и след това разресвах с гребенче на Чико и определено имаше ефект.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Слава богу, щерка ми нямаше, че с тази дълга и гъста коса как ли щях да се справям... Crazy
Но и на мен ми е интересно защо се появяват тези корички  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
О-о,ние си ги имаме още.В началото,към 3-4 месец се махнаха сами и след 7 месец пак се появиха.Имаше до скоро доста.Сега гледам,че са почнали да се изчистват Wink

# 13
  • Мнения: 748
не знам как се получават. според нашата педиатърка наличието им е един от признаците за предразположеност към алергии (с други думи може и да са, а може и да не са признак, но не пречи да се има предвид).
махах ги от време на време като мажех с бебешко олио и разресвах. после пак се появяваха, но и аз не съм се престаравала много. появиха се около 3-4 м. и към 6-7 м. се махнаха без да правя нещо специално.
мисля, че най-добре е ако не пречат да се оставят да се махнат сами.

# 14
  • Мнения: 6 164
Не знам как се махат крусти, знам как се предотвратява появата им. Веднага като се прибрахме от родилното баба ми каза след ваната, да мажа главата му с олио и да реша с четката (с мек естествен косъм). Това и правех и никога не се появиха такива неща. Peace

Общи условия

Активация на акаунт