moje li da se vzema augumentin po vreme na bremennost?

  • 898
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
zdraveite, az sam bremenna v 9-tia mesec i imam problem s garloto i mi izpisaha augumentin, nqkoia ot vas priemala li e tozi antibiotik po vreme na bramennaosta i moje li da ima strani4ni efekti (vredni ) za bebeto?

# 1
  • Мнения: 5 183
Лекарят какво каза? А на листовката какво пише?  newsm78

# 2
  • Мнения: 826
Augumentina спада към катогория ''Б'' по отношение на бременността,т.е. смята се 4е е безопасен и не би навредил на бебето.

# 3
  • Мнения: 5 183
.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 06:11 от Maika

# 4
  • Мнения: 286
Аз съм пила този антибиотик, точно две седмици преди да родя. Бях със страшна настинка. Оправих се бързо и отидох да раждам здрава. Иначе с температура и хрема не знам как щях да се справя, а после ще е кофти ако си заразя бебето. Rolling Eyes Така че няма проблем! Бързо оздравяване и леко раждане! Peace

# 5
  • Мнения: 446
Ако имаш шанс да минеш без антибиотик, недей да го пиеш. Попитай лекаря. Аз имам лош опит с Аугментина - пих го няколко дни преди да родя малката, и направих алергия към него. След време се оказа, че и тя има алергия към него - не зная дали е по наследство или защото съм го пила бременна.

# 6
  • Мнения: 7 640
може да го пиеш, пеницилиновите антибиотици не преминават плацентарнат бариера.
Щом е изписан от лекар- е редно да се пие.

# 7
  • Мнения: 468
Може, пих го в 34-35 г. с., дъщеря ми няма алергия към него.

# 8
  • Мнения: 4 970
МОжеш да го пиеш PeaceАз също го пих през бременността- изписа ми го гинеколога ми.И аз като теб се п ритеснявах ,но го водят един от най-добрите и щадящи.Изписват го дори на беб4ета до 1 годинка.

# 9
  • Мнения: 315
Пих го три пъти по време на бременността заради камъни в бъбреците и произхождащите от тях кризи и усложнения. За да не се предизвикат контракции, с вследствие на кризите и за да не загубя бебето го пих и не съжалявам Simple Smile
Желая ти скорошно оздравяване и дано си попаднала на свестен лекар, който няма да предпише антибиотик, ако не е наложително.

# 10
  • Мнения: 599
Може, няма проблем, но ако се налага наистина. Често след него налазват разни гъбични инфекции обаче... Минава през плацентата, но се счита са сигурен, както са писали.

# 11
  • Мнения: 5 178
Може да се пие от групата на пеницилините е, аз пих в 8-ми месец заради цирей в ухото

# 12
  • Мнения: 72
Не се притеснявай,няма да навреди на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт