Отговори
  • Мнения: 1 165
здравейте момичета!
пиша ви по повод проблема на една приятелка,която ме помоли да се обърна за съвет към вас.
бебенцето й е на 2 месеца и половина и вчера ги приеха в инфекциозното –по-голямото й дете изкара летния вирус и оттам май се е заразил и бебчо.милата е толкова притеснена и обвинява изцяло себе си,защото спря да кърми детето си(кърма имаше,но..).сега иска да си възстанови кърмата,но проблемът е ,че е пушила през периода ,който не кърми-близо 2 седмици. Sickза колко време според вас ще се изчисти организмът й от никотина?аз можах да я посъветвам само да пие много течности и  да изцежда на 3 часа,за да има небходимото за бебко.хапчета за спиране на кърмата не е пила.
извинявайте,че не пиша с големи букви началото на новите изр.,но съм с беба на ръце

# 1
  • Мнения: 6 243
В случаят по-сериозният проблем за мен е да възстанови лактацията и да върне бебето на гърдата, а не никотина.

По данни оттук -
 http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp , никотинът се елиминира след 4 часа (освен ако кардинално не греша в превода, надявам се ако е така, да ме поправи някой).

Но желанието на твоята приятелка е достойно за насърчение. Искрено се надявам да успее.

# 2
  • Мнения: 1 165
много се обвинява горката...каза,че е нямало да се стигне дотук,ако е кърмила.а кърмата може и да  успее да възстанови,тъй като през това време се е изцеждала по 2-3 дневно.

# 3
  • Мнения: 6 243
Наистина случилото се е много неприятно, но няма категорична гаранция, че щяха да го предотвратят, дори и да беше кърмила. Кърмата помага много, но не е панацея.

Но в този момент твоята подкрепа е от голямо значение за нея. Ако има нещо, с което и другите СЗ кърмачки можем да помагаме, обади се - насреща сме.

# 4
  • Мнения: 601
По мое мнение по-добре момичето да продължи да си кърми,без излишни обвинения Peace

# 5
  • Мнения: 2 149
Абе никотин!
Нищо й няма, нека спре да пуши и си кърми!
Някои пушат цялата бременност, после пак, но на децата не им става нищо, поне не видимо newsm78
По-добре да кърми, щом това я притеснява. Аз не мисля, че при някаква сериозна инфекция кърмата чак толкова помага...

# 6
  • Мнения: 3 929
Да не се притеснява от цигарите. Зависи колко пуши, разбира се. Но до 5 цигари дневно при кърмачка не е фатално и вредно за детето, обаче действието на никотина от една цигара се елиминира след 90 минути.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Да не се притеснява от цигарите. Зависи колко пуши, разбира се. Но до 5 цигари дневно при кърмачка не е фатално и вредно за детето, обаче действието на никотина от една цигара се елиминира след 90 минути.

Това чела ли си го? Дали се сещаш къде? Интересно ми е, защото моята сестра скоро прави опит за инвитро и ми разказа, че в САЩ им правят тест за никотин и ако през последните 3 месеца си пушила дори и по една цигара на ден не те допускат.

Общи условия

Активация на акаунт