за млечницата

  • 500
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 858
Какво се прави в този случай ?Някой има ли опит?Каква е превенцията освен изплакването на устичката на бебо след хапване!

# 1
  • Мнения: 2 663
Ами ако има обложено езиче му изварявай шишетата и бибите с малко сода във водата-за една седмица ще изчезне всичко.Аз минах през това като мажех с дактарин и още едно кремче ,което се приготвя в аптеката на място,но не помогна.Това с изваряването ми го каза сестрата при педито и имаше веднага ефект.

# 2
  • Мнения: 409
Нас така не изписаха от болницата и педито ни изписа ДАКТАРИН за 1 ден се оправихме.Ако искаш можеш да пробваш- той е специално за това. Peace

# 3
  • Мнения: 858
дактарина за мазане ли е?Езичето ли се маже?

# 4
  • Мнения: 1 353
Маже се цялата устичка от вътре и ние сме го ползвали за 1 ден имаше ефект Peace

# 5
  • Мнения: 1 259
Дактарина наистина е много ефикасен Peace

# 6
  • Мнения: 962
АЗ правих следното.10 мл. глицерин смесвах със 1 хапче нистатин ,което го счеквах и го прибавих към глицерина.Мажеш навсякъде ,дори и бибата може да я намажеш  Peace

# 7
  • Мнения: 1 288
аз изплаквах с водичка след кърмене и въпреки това на два пъти имахме млечница. използвахме дактарин гел по 2-3 пъти на ден и за 2 дни всичко изчезна. намазвах бибата и я давах. така най-добре достига навсякъде. също така трябва да извариш внимателно всички биберони. аз направо ги подмених с нови.

# 8
  • Мнения: 46 488
Изплакването няма никакво значение.
Трябва и да се направи изследване дали наистина е млечница, поне така съм чула от лекари, че само бяло в устата не означава нищо.

# 9
  • Мнения: 2 116
Още един глас за ДАКТАРИН!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 353
 Относно млечницата съм чела по въпроса доста. Това което разбрах е , че ако ще се появява няма спасение. И да плакнеш и да не плакнеш, и да се кърми, и да е на АМ. Всичко е индивидуално. За млечница иначе всички препоръчват плакнене на устата след всяко хранене и Дактарин орал гел, но ти сама прецени: как ще изплакнеш устата на бебета ако заспива по време на кърмене? Какво ще го събудиш ли?
 Не съм плакнала, защото Али повръщаше водата, но съм ползвала гела. Подобно нещо в устата ни не се е появявало до сега.

# 11
  • Мнения: 1 949
Аз преди 1 седмица за пръв път забелязах нещо беличко в устата на бебка. По съвет на педито и разтрих бузките отвътре и езичето с разтвор на вода+сода бикарбонат. Не знам обаче в какво съотношение  Embarassed аз на око действах. От веднъж изчезна бялото. Но не знам дали твоето бебече не е прекалено малко за това  newsm78

# 12
  • Мнения: 858
Благодаря на всички ви за съветите!Педиатърката каза,че не е млечница,защото днес си му е ок езичето ,но мен толкова ме е страх  #Crazy ,че.....хубаво е да знам какво се прави в подобен случай.Иначе след хапване му давам вода,защото той е жаден и си пийва с голяма охота,но като му видях бял езика и се стресирах  Rolling Eyes понеже постоянно ми говорят колко е ужасно ако има млечница.На всички много ви Благодаря още веднъж,даже си записвам за дактарина!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт