Кърмата ми има горчив вкус - за това ли отказва да яде?

  • 881
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами,
моля споделете дали сте имали такъв проблем.
 Знаете ли на какво се дължи горчивия вкус на кърмата, първо си мислех че от лактогонния чай, спрях го, но тя продължава да горчи.
Паралелно с това забелязах, че бебка започна да отказва да пие кърмата от шише - дохранваме се 2 или 3 на ден. Дохранвам и с АМ, когато нямам кърма, но тя отказва и АМ да пие. Щом усети, че има биберон в устата и започва да пищи. Реших че дупката и е малка, сложих биберон с 2, но пак не иска. След това смених силиконовия с каучуков, но и него не го иска. И така когато не й достигне кърмата плаче, че е гладна, но дам ли й шише опищява всичко, а до преди две седмици си хапваше с охота от шишето всичко.
 А като не се засити, не може и да се наспи и става нервна, огладнява на всеки 1.5, а количеството кърма което се е събрало не й достига. През ноща я храня през 4 часа и така събирам достатъчно кърма, че даже и за през деня изцеждам към 90-120 млгр., но бебка отказва да пие, с лажичката по-голямата част отива по нея, защото я плюе. А от вчера се мръщи и на гърдите, суче и плаче.
Незнам вече какво да правя и на какво се дължи това поведение на бебка.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
Може би е кърмаческа стачка. Погледни в библиотеката има доста теми по въпроса.
Според мен най-вероятно е период, който ще отмине.

# 2
  • Мнения: 272
Определено е стачка. Действай съгласно библиотеката и и давай да суче в полузаспало състояние. Гърда, а не шише.


ПС. Винаги съм искала да попитам защо повечето мами нямат ама никаква вяра в природните закони и винаги първата мисъл при някакъв малък проблем с бебето е, че няма кърма или и има нещо на кърмата. Ама наистина ми е много чудно. На мен такава мисъл изобщо не ми е минала в началото и добре, че нямах много време от грижи да чета във форума, иначе и аз щях да се запитам същото, когато беба ревеше повечко. Извинявам се на авторката на темата за отклонението, чудя се дали да не пусна отделна  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 019
Може би е кърмаческа стачка. Погледни в библиотеката има доста теми по въпроса.
Според мен най-вероятно е период, който ще отмине.
и според мен,не спираи с кърменето

# 4
  • Мнения: 6 243
А защо не допуснем за момент, че детето прави скок в растежа и затова иска да яде на час и половина. Даването на шише няма да помогне в случая.

Слушай си бебето и няма да сбъркаш. Даването на шише не е добра идея, и то се опитва да ти го подскаже, а ти упорстваш - и шишета сменяш, и биберони... защо? За да направите прословутата тричасова пауза. След няколко седмици ще я направите, а засега просто кърми по-често. За бебе на пет седмици е рабо още да яде на такъв режим.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Как разбра, че кърмата ти е горчива...? Нали нямаш, все пак, вкусовите рецептори на бебчето...? И на дребосъчето му е инстинкт да отхвърля от устата си всичко, различно от майчината кърма, "поднесена" с твоите гърди... Както и другите са те посъветвали, прочети в Библиотеката за кърмаческата стачка или за бум на растежа... А ти трябва да проявиш повече упорство... Давай му гърдите си и толкова... Ще ги поиска, повярвай...

# 6
  • Мнения: 393
Към това което са те посъветвали искам само да добавя , че кърмата не се събира в гърдите за определен период от време .Тя се произвежда в момента на сученето от бебето.И  най-сигурния начин да покажеш на организма, че на детето не му достига е да го кърмиш по-често.Така за няколко дни количеството ще се увеличи съобразно увеличените потребности на бебето. Забрави за шишетата и кърми на воля Wink

Общи условия

Активация на акаунт