Контакти с бившите

  • 5 872
  • 99
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Винаги съм смятала, че е най-добре ако си запазиш контакта с бившите приятели. Не ми се е искало да се разминавам с някого, обръщайки глава, след като преди ни е свързвало нещо. Само че, след един разговор вчера с моят бивш, установих, че може би не съм права и е по-добре, ако нямаш контакт.
За мен страницата с него е окончателно затворена. Беше егоист във връзката ни и никога не разбра, че когато си с някого и искаш да го задържиш, трябва да проявяваш интерес към личността му и ако има проблеми да даваш опора. За него страницата не е затворена и си мисли, че има още шанс. Явно му липсва някой да го гледа финансово, а той да си играе на карти с приятели и вечер да се прибире, за да се наяде и да заспи пред телевизора. Ако се чуем той си тъпче на едно място за миналото, при което на мен ми писва вече, защото иска да изкара, че не бил само той виновен за разрива, ами двамата. А за да има нормално общуване, би било хубвао да ме попита какво правя, с какво се занимавам и т.н. Аз, когато попитам за неговото семейство или за града, където е , чувам: "Ти мислиш ли, че ме интересува, че четеш вестника на града ни и питаш за познати?"
Става ми много гадно,защото аз проявявам интерес, а той..... Close
На всичкото отгоре, ако имал дъщеря щял да я кръсти на мен. Rolling Eyes

Вече не знам как да реагирам, като чуя това, въпреки че вчера му затворих на няколко пъти устата, че ми писна. За съжалебие, не мога да прекратя напълно контакта с него, тъй като имаме дялове в един имот, но си мисля, че ако разреша този проблем, ще си отдъхна. И, май наистина стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.

# 1
  • Мнения: 6 155
...стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.

Добро утро  Laughing

# 2
  • Мнения: 794
По темамта мога лично аз да пиша дълго...но ще се огранича...

Има хора, които са си егоисти до мозъка на костите си, като в това разбира се няма нищо лошо, освена ако не се превърнеш за тях в роб...


МОят случай беше такъв  Mr. Green

Наскоро си говорихме с тази моя любов на живота ми, щеше за заминава за чужбинско( бяха му отложили полета, щеше да замине по дънки ), аз по стар навик го питам : взе ли си официалния костюм, обувките..приготви ли си и бяла риза, отиде ли да се посдтрижеш... Той: да, само дето няма кой да ми оформи ноктите  Simple Smile Grinning Grinning  Joy  hahaha  hahaha
стана ми толко смешно, бях го научила да си поддържа маникюра - безцветен лак и т.н.... на човека това му липсвало  #Crazy Mr. Green Mr. Green

От време на време си припомям такива трагикомични ситуации, препрочитам си темата за муньовците и муните и се РАДВАМ, че това ми е зад гърба..

Конкретния отговор - контакт с "екс" може, но не е препоръчителен и то може само след време, когато нещата са се успокоили и отминали. Т.е. няма чуства нито положителни нито отрицателни - тр да ти е безразличен...тогава разговора може и да потръгне, но лично на мен ми става скучно след като изчерпим темата за общите познати и обсъдим здравословното състояние на родителите и роднините..

# 3
  • Мнения: 6 167
добро и от мен)))

# 4
  • Мнения: 7 474
Никви контакти с бивши, поне не умишлени Naughty

# 5
  • Мнения: 8 917
И, май наистина стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.
Зависи кой е бившият - не слагай всички под един знаменател Peace

# 6
  • Мнения: 6 991
С повечето нямам - някои не искат да ме виждат, други аз не искам да виждам Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Зависи кой е бившият - не слагай всички под един знаменател Peace

Аз поддържам контакт с един бивш, всъщност контакт е силно казано, чуваме се по празници и рожденни и именни дни. Приятно ми е пък и мъжът ми знае за това и не е афиширал несъгласие.
Имам и един друг бивш, дето години ми трябваха, за да се откача от него. Работи на такова място, че имаше възможност да подслушва телефона ми и се възползваше редовно от нея...И до ден днешен се опитва всячески да поднови контакта си с мен, но аз определено не споделям желанието му  Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 3 360
О, много зависи.

# 9
  • Мнения: 686
"Здравей - здрасти, как си, ЧРД, ЧНГ" - никакви други контакти с бившите Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 35 817
Зависи от бившите - с някои са приятни  Wink

# 11
  • Мнения: 184
Никакви контакти с бившите. На някои и едно "здравей" им е много Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 5 826
Не поддържам такива контакти, ако случайно се срещнем - здрасти, чао и това е.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 621
Не поддържам никакви контакти с бившите. Въобще не ме интресува даже какво правят. Ако случайно се срещнем гледам да не се заговаряме. Бившия си е бивш. Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Със всички бивши поддържам приятелски отношения/освен с един/, макар и да не ги виждам често. Бившия си мъж пък чувам всеки ден, че някога и всеки ден го виждам. Не ми тежи изобщо.  Peace

Тези хора са били част от живота ми, дори да не сме си 'дружки' пак с удоволствие си говоря с тях.

Общи условия

Активация на акаунт