За едно подстригване ми е въпроса...

  • 1 277
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Днес реших да направя нещо за себе си и отидох да си подстрижа малко косата.Първо искам да
поясня,че косата ми е къса и много тъничка.След като и обясних на мацето,че искам просто малко да ми я оформи,тя хвана един малък тъничък като бръснач,и така започна да ми я подстригва... Shocked Щях да припадна...То се получава нещо като изтъняване на и без това изтънената ми по природа косица...На финала като ме наклепа и с разни мазила,и взе да ме суши с четка,и аз вече тотално щях да се срина,защото не понасям никакви гелове и лакове по косата си.Просто тя е толкова тънка ,че избягвам всякакви такива химии,а и след тях просто не стои добре,защото косъмчетата се залепват едно за друго.Въпросът ми е, не е ли много лошо за косъма да ти го режат на косо,както се получава с този бръснач,и не е ли по-добре да се подстригва с ножица само? И сега какво да правя?Да изчакам 1 месец и да ида на друго място да ме подстрижат както си трябва ли?Направо съм бесна..толкова рядко ходя на такова мроприятие,защото косата ми расте изключително бавно....Сега да не вземе да цъфти?Моля Ви,дайте ми съвет....

# 1
  • Мнения: 472
Преди година и мен ме подстригаха по същия начин,но фризьорката ме убеди ,че това няма да доведе до "цъфтеж" на косата.Можеш да си вземеш някакви подхранващи маски с  отмиване. Hug

# 2
  • Мнения: 597
Да ти кажа изобщо не ми харесва как ме е подстригала,сега като си измих косата,все едно не съм подстригана,нито форма,нищо...и седи една сплескана,залепнала за скалпа ми всякаш...Много съм разочарована,и така ме е яд....

# 3
  • Мнения: 3 611
Не мога да ти помогна със съвет, обаче искрено ти съчувствам  Confused
Е те затова не ходя по фризьори. Naughty Всъщност през живота си съм ходила само 2 пъти, като първия път (за бала) след като си развалих на другия ден прическата, съм ревала с глас. Така ме беше проскубала оная (че дълга коса реше ли се мокра с миниатюрно гребенче?), че после се налагаше 1 педя да си скъся косата, за да изглежда що годе добре.
На прическата за сватбата строго следях как и какво ми правят в/у косата и бях готова всеки момент да стана от стола.  Crossing Arms Слава Богу тогава бях доволна, не че ще повторя  Laughing

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 367
Не знам доколко е вредно подобно подстригване за косата, но се надявам да нямаш проблеми.
Защо не пробваш следващия път да подстрижеш косата на етажи - така се създава повече обем и раздвиженост на прическата? Пробвай да придадеш обем и с малко пяна за коса от най-леките на вече измита и суха коса - при мен се получава много добре без косата да се слепва.

# 5
  • Мнения: 920
Споделям твоите опасения. Моята също е тънка и когато искам раздвижена прическа, правят ми я с ножицата за филиране.

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз не давам да ме подстригват с бръснач, нито с филиращата ножица, точно защото ми късат косъма и се получава цъфтеж.А и също като теб не понасям лакове, мусове ,гелове и разни други мазила ..........Често ходя само да ме изсушат и не си слагам нищо.
Иначе по темата- съчувствам ти за прическата, но ако има начин иди на друг фризьор да оправи пораженията Thinking

# 7
  • Мнения: 645
Мисля че такова подстригване не е от най-полезните, но филирането също изтънява. За коса като твоята според мен трябва да се погрижи добър специалист който да прецени какво е най подходящо като прическа и какво би отивало на формата на лицето ти. Аз съм много капризна на подстригване и за мое щастие моя фризьор е много добър професионалист и се справя много добре с моята коса, но аз съм с обратния проблем - ако не е оформена добре главата ми става квадратна ooooh!. Препоръчвам ти да изчакаш малко, да разпиташ твой познати и да отидеш при някой от когото много хора са доволни а не при производен. Успех.

# 8
Според мен е решила да ти придаде обем като изтъни малко краищата,друг е въпроса как го е направила.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Според мен следващия път иди да те подстрижат на етажи. А колкото до цъфтежите - мисля, че не би трябвало да имаш проблеми Thinking, моята е изтънявана така и нямам проблеми. Слагай подхранващи маски.

# 10
  • Мнения: 410
Съвт номер едно: харесай си фризьор/ка и се стрми да ходиш все при един/една и същ/а. С фризьора е малко като с лекаря. трудно се сменя.

Ходя при една и съща, наистина скъпичко ми ляга, но като седна, какзвам какво искам, разглеждаме списания, и накрая какзвам "както прецени". От опит знам, че почне ли човек да казва "сега малко от тук, айде малко и от тук я вземи"...край! А и при постоянство, тя/той се запознават с косата ти и сами знаят какво да предложжат, как вее са те подстригвали и дали ти отива.

Изтъняването и филирането може да се прави и с обикновенна ножица, и е знак за майсторлък! както да постигнеш ефект 2ри номер с ножица!

Опитай с маски, за да предпазиш от нацепване косъма, в следствие от бръснача

# 11
  • Мнения: 597
Благодаря Ви за съветите ,ще направя каквото казвате.Ами ще трябва да изчакам,защото в момента е толкова мъничко на главата ми....докато порасне не знам колко месеца ще минат...и седи една залпнала,всякаш съвсем нямам коса...Ужас ви казвам.Благодаря ви още веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт